SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-09-23, Pirmadienis, 23:36:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Vitaminas D užtikrina didesnę tikimybę išgyventi vėžio atveju

Vitaminas D užtikrina didesnę tikimybę išgyventi vėžio atveju

Mokslininkai teigia, kad krūties ir storosios žarnos vėžiu sergantys pacientai, kurių organizme diagnozės metu nustatytas didesnis vitamino D kiekis, dažnai pasižymi didesne tikimybe išgyventi.
Ieškote dar vienos puikios priežasties, kodėl verta naudoti daugiau vitamino D? Štai dar viena: tyrėjai neseniai paskelbė mokslinę apžvalgą, kuri atskleidė, kad krūties vėžiu, storosios žarnos vėžiu ir limfoma (piktybiniais navikais, kurie susiformuoja limfmazgiuose ar kitame limfiniame audinyje) sergančių pacientų tikimybė išgyventi yra didesnė tuo atveju, jeigu diagnozės metu jų organizme aptinkamas didelis vitamino D kiekis. Šis mokslininkų iš Šanchajaus mitybos mokslų instituto bei kitų Kinijos universitetų atliktas tyrimas buvo paskelbtas „Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo žurnale“ (Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism).
Ženkliai sumažėjęs mirtingumas

Apžvelgę 25 tyrimus, kuriuose iš viso dalyvavo 17 332 vėžiu sergantys pacientai, mokslininkai nustatė, kad didesnis vitamino D kiekis buvo susijęs su ženkliai sumažėjusiu gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu bei limfoma sergančių pacientų mirtingumu, o didelis vitamino D kiekis krūties vėžiu ar limfoma sergančių pacientų organizme lėmė didesnę jų išgyvenimo tikimybę.

Nors asmenų, sergančių plaučių vėžiu, skrandžio vėžiu, prostatos vėžiu, melanoma ar Merkelio ląstelių karcinoma, atveju rasta mažiau vitamino D efektyvumo įrodymų, tačiau jų duomenys vis tiek buvo teigiami. Daugumos tyrimų atveju, prieš taikant bet kokį vėžio gydymą buvo įvertintas vitamino D kiekis pacientų organizme.
Geresnė bendra sveikata

Nors Šanchajaus mokslininkų komanda spėjo, kad dėl geresnės bendros sveikatos būklės vėžiu sergantys pacientai, kurių organizme yra didesnė vitamino D koncentracija, pasižymi geresnėmis išgyvenimo galimybėmis, ji nežinojo, ar toks rezultatas yra tiesiogiai susijęs su vitamino D vartojimu, ar cirkuliuojantis vitaminas D tiesiog buvo biologinis šių pacientų sveikatos būklės žymuo.
„Atsižvelgiant į tai, kad vitamino D trūkumas yra plačiai visame pasaulyje paplitusi problema, svarbu užtikrinti, kad kiekvienas asmuo gautų pakankamai šios svarbios maistinės medžiagos, - teigia vienas iš tyrimo autorių, daktaras Hui Wangas. - Žmonių, kuriems buvo diagnozuotas vėžys, atveju gydytojai turi ypatingą dėmesį skirti vitamino D kiekiui.“
Šaltinis: „Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo žurnalas“ (doi: 10.1210/jc.2013-4320).

Vitamino D šaltiniai

Pats geriausias natūralus vitamino D šaltinis yra saulės šviesa. Tačiau naudojant kremus su SPF apsaugos faktoriumi, viršijančiu 7 ar 8, vitamino D sintezė mūsų odoje blokuojama. Riebioje žuvyje taip pat yra didelis vitamino D kiekis.

Puikus būdas organizmą aprūpinti pakankamu šios maistinės medžiagos kiekiu yra „Pharma Nord“ siūlomo maisto papildo „D-Pearls“ vartojimas. Tai minkštos želinės kapsulės su biologiškai aktyviu ir alyvuogių aliejaus matricoje ištirpusiu vitaminu D, kuris pasižymi optimaliu biologiniu įsisavinimu. Vienoje kapsulėje yra 20 arba 40 mikrogramų (800 arba 1600 IU) vitamino D.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas