SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 15:06:52 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Vėriškiuose pristatyta Nijolės Koskienės knyga „Špylkos ir šlepetės“

Vėriškiuose pristatyta Nijolės Koskienės knyga „Špylkos ir šlepetės“

 • Vėriškiuose pristatyta Nijolės Koskienės knyga „Špylkos ir šlepetės“

  Vėriškių bibliotekoje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė rašytoja ir žurnalistė Nijolė Koskienė.

 • Vėriškių bibliotekoje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė rašytoja ir žurnalistė Nijolė Koskienė.

  Humoreską apie „špylkas“ skaitė Deividas Dargužas.

Vėriškių bibliotekoje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė rašytoja ir žurnalistė Nijolė Koskienė.

Pirmiausia viešnia papasakojo, kaip kilo idėja parašyti šią knygą. Dar tada, kai ji dirbo dienraščio žurnaliste, redaktorius pasiūlė jai šeštadieniniuose dienraščio puslapiuose rašyti smagius skaitinius moterims. Taip gimė Ieva, kuri nepasirinko lengvo kelio. Ji su savo draugėmis ėmė kautis už išgyvenimą ekonominės, santuokos ir vidutinio amžiaus krizės laikotarpiais, laviruoti tarp buities ir moteriškumo, tarp „špylkų“ ir šlepečių, tarp noro „iššokti iš to beprasmiško vagono“ ir burti judėjimus, kurie pakeistų mūsų amžiaus moterų situaciją šalyje.

Nors parašyta humoreskos žanru, tai yra labai rimta knyga. Kartu tai naudingas santykių vadovas, nes kiekvienos istorijos pabaigoje skaitytojui yra pateikiamas receptas, kaip išspręsti problemą, ar įveikti iššūkį.

N. Koskienė atskleidė, kad turi surinkusi daugiau nei 600 humoreskų, todėl galėtų išleisti dar ne vieną knygą. Paklausta, ar knygoje yra išgalvotų istorijų, žurnalistė atsakė: „Viskas čia yra tiesa. Nereikia išgalvoti istorijų, nes mūsų ir aplinkinių gyvenimai yra gana įdomūs, kupini istorijų, kurios vertos atsidurti knygose. Daugelis istorijų nugirstos iš kolegų, draugų. Niekada nelaužiau istorijos iš piršto“.

Savo pasakojimu rašytoja labai sudomino renginio dalyvius. Tada ji paprašė, kad kas nors iš dalyvaujančių paskaitytų po vieną kūrinį. Pirmą humoreską apie „špylkas“ perskaitė Deividas Dargužas. Humoreska privertė visus nusišypsoti, atsipalaiduoti ir prisiminti linksmas istorijas, kurios kažkada įvyko ir su mumis.

Toliau ištrauką iš knygos skaitė Nijolė Banienė. Tai buvo humoreska apie finansinį išprusimą, apie tai, kad viduriniajai klasei Lietuvoje save galėtų priskirti vos 10 procentų gyventojų. Štai čia jau buvo aktuali tema vėriškiečiams, todėl iš karto tarp dalyvių kilo diskusija.

Anot rašytojos, nors Lietuvoje yra daug piktų ir nelaimingų žmonių, greičiausiai dėl vitamino D trūkumo, tačiau daugelis turi puikų humoro jausmą, dažnai „kandoką“ ir pašiepiantį. „Humoras yra gebėjimas numesti savo susireikšminimą. Siūlau į gyvenimą, į kylančias problemas žiūrėti su humoru, kuris gali ištempti iš kritinių situacijų“, – patarė viešnia.

Pasibaigus renginiui visi dalyvavusieji mielai įsigijo po knygelę ir gavo autorės autografą. O ūkininkas Kęstutis Andrijauskas ne tik įsigijo knygelę su autografu sau, bet dar dvi padovanojo bibliotekai.

Susitikimas buvo labai šiltas ir nuoširdus. Renginio dalyviai išlydėjo skubėjusią viešnią, o patys dar pasiliko išgerti po puodelį arbatos ir pratęsti diskusijas.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Humoreską apie „špylkas“ skaitė Deividas Dargužas.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas