SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-01-22, Trečiadienis, 13:56:48 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra „Velnio nuotaka“ – Lizdeikos gimnazijos dovana Radviliškiui

„Velnio nuotaka“ – Lizdeikos gimnazijos dovana Radviliškiui

Muzika, dainomis ir šokiais Lizdeikos gimnazijos dramos kolektyvas, vadovaujamas režisierės Rasos Atkočiūnienės, įveikė 13 dienos, penktadienio, blogio jėgas. Lizdeikiečiai laikosi tradicijų – prieš didžiąsias metų šventes Radviliškio miesto bendruomenei pristatyti naują spektaklį. Šiais metais iššūkis buvo nelengvas, kadangi pasirinktas kūrinys – nereikalaujantis atskiro pristatymo, be to, yra puikiai žinomas kiekvienam lietuviui, o charizmatiški miuziklo atlikėjai tapę tikromis legendomis. „Baltaragio malūnas, arba kas dėjosi anuo metu Paudruvės krašte“ – žymiausias lietuvių rašytojo Kazio Borutos kūrinys, kurio pagrindu scenarijų pirmajam lietuviškam miuziklui parašė rašytojas Sigitas Geda, o muziką sukūrė kompozitorius Viačeslavas Ganelinas.

Gimnazijos moksleiviai puikiai susidorojo su sunkia užduotimi ir papasakojo jaudinančią istoriją apie amžiną gėrio ir blogio kovą bei tikros meilės paieškas. Režisierė Rasa Atkočiūnienė tarsi iš gabaliukų suklijavo istoriją, kurioje persipynė gaivališka jėga ir energija, graudus liūdesys ir vaikiškas švelnumas, netekties gėla ir išdavystės skausmas.

Spektaklis žavi ne tik puikiai sukurta ypatinga mistine-mitologine dvasia, besikeičiančių spalvų žaismu, lietuviško humoro elementais, bet ir profesionaliu muzikiniu atlikimu, kurį garantavo Lizdeikos gimnazijos gyvo garso grupė „Ratai“ ir muzikinės dalies vadovas, gimnazijos muzikos mokytojas Evaldas Vaikasas.

Džiugu ir tai, kad kostiumus spektakliui sukūrė gimnazijos 3 klasės mokinė Ieva Vaičiulytė, įspūdingai atlikusi Uršulės vaidmenį. Taip pat nuoširdžiai šoko, dainavo, vaidino ir visi antraeiliai aktoriai, kurių šįkart netgi negalima pavadinti antraeiliais, nes, žiūrint spektaklį, susidarė toks įspūdis, kad kiekvienas jaunasis aktorius yra būtinas scenoje ir kiekvienas atlieka savo misiją.

Kelių mėnesių darbas savaitgaliais, ilgos repeticijos po pamokų nepaliko abejingų susirinkusių žiūrovų – dviejuose premjeriniuose spektakliuose pilnutėlė Radviliškio miesto kultūros centro salė plojo atsistojusi. Kai tokie aktoriai, muzikantai, kai energija pulsuoja režisierė Rasa ir nuoširdžiai džiaugiasi visa Lizdeikos bendruomenė, jokios piktosios jėgos gimnazijai nebaisios!

Dėkojame Radviliškio rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui už finansinę paramą rengiant miuziklą.

Laima Verbickienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas