SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 14:11:33 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Valstybės dienos išvakarėse – išskirtinis šokio, šviesos ir poezijos spektaklis radviliškiečiams

Valstybės dienos išvakarėse – išskirtinis šokio, šviesos ir poezijos spektaklis radviliškiečiams

 • Valstybės dienos išvakarėse – išskirtinis šokio, šviesos ir poezijos spektaklis radviliškiečiams

  Kūrinio ištrauka buvo įprasminama meniniu judesiu, garsu ir šviesa.

 • Kūrinio ištrauka buvo įprasminama meniniu judesiu, garsu ir šviesa.

  Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas naujas Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukos pastatymas.

Pasitinkant Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-osios išvakarėse, Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas naujas Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukos pastatymas.

Praėjusiais metais išskirtinio dėmesio sulaukęs Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ šiemet buvo pristatytas antrąjį kartą – tai pirmojo projekto tąsa. Taip antrus metus iš eilės Viešosios bibliotekos darbuotojai pirmieji kvietė Radviliškio miesto gyventojus ir svečius pasitikti liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

2018 metais spektaklis buvo parodytas sakralioje erdvėje – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Šiemet kūrybinis pasirodymas persikėlė į Radviliškio miesto aikštę, kurioje radviliškiečiams buvo parodyta Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ šiuolaikinė manipuliacija menu (šokiu, daina, šviesa, garsu ir tekstu). Šis išskirtinis meninis pasirodymas – tai pilietiškumo pamoka rajono bendruomenės nariams ir svečiams profesionaliojo ir neprofesionaliojo meno samplaikoje.

Radviliškio viešosios bibliotekos meninio projekto komanda teigia, kad pastaruoju pasirodymu labiau norėta atskleisti gatvės meno bruožus, todėl kūrinio ištrauka buvo įprasminama meniniu judesiu, garsu ir šviesa. Išskirtinumo šių metų spektakliui suteikė ir nauja erdvė. Aušros aikštė, kurioje parodytas performansas, priminė karaliaus Mindaugo sapną.

Po pasirodymo miestiečiai ir svečiai buvo kviečiami drauge sugiedoti Lietuvos valstybės himną. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo visiems susirinkusiems, kurie nepabūgo prasto oro ir mėgavosi spektakliu. Direktorė pasidžiaugė, kad radviliškiečiai antrą kartą pirmieji Lietuvoje pasitiko Valstybės dieną.

Padėkota buvo ir visai spektaklio kūrybinei komandai – idėjos autoriams ir įgyvendintojams, režisierei Rasai Atkočiūnienei, choreografei Agnijai Šeiko, muzikos vadovei Aurelijai Stončiuvienei, aktoriui Andriui Bialobžeskiui, Šeiko šokio teatrui, Radviliškio muzikos mokyklos sakralinės muzikos ansambliui „Giesmių giesmelė“ ir visiems rėmėjams.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas naujas Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukos pastatymas.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas