SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-06-05, Penktadienis, 20:00:16 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Valdžia išsaugojo gimdymo skyrių

Valdžia išsaugojo gimdymo skyrių

  • Valdžia išsaugojo gimdymo skyrių

    Šiaulių teritorinė ligonių kasa šiemet nuo liepos 1 dienos Radviliškio ligoninei nebeskirs lėšų už priimtus gimdymus, nes praėjusiais metais ligoninėje gimdė mažiau nei 300 moterų. Gelbėti ligoninę nusprendė rajono valdžia. Autoriaus nuotr.

Jonas MARCINKUS

Radviliškio rajono valdžia praėjusią savaitę vykusiame rajono Tarybos posėdyje sukliudė užmačioms uždaryti Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, kad rajono gimdyvėms pagalbos nereikėtų ieškoti kituose šalies miestuose. Pusę metų už gimdyvėms suteiktas paslaugas ligoninei bus mokama iš rajono savivaldybės biudžeto, o per tą laiką bus bandoma įtikinti šalies valdžią, kad būtų pakeista dabartinė tvarka, kuria paslaugos tolinamos nuo žmonių.

„Aš, kaip tiesiogiai rajono žmonių išrinktas meras, privalėjau reaguoti į daugybės moterų man atneštus parašus, kad jos nori gimdyti Radviliškyje. Džiaugiuosi, kad rajono politikai pasielgė protingai, įsiklausė į gyventojų prašymus ir nenuėjo pačiu lengviausiu keliu“, - džiaugiasi meras Antanas Čepononis.

Į kampą įspraudė šalies valdžia

Uždaryti Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių rajono valdžios paprašė pati ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė, nes Šiaulių teritorinė ligonių kasa nuo šių metų vidurio nusprendė nebeskirti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų apmokėti už šiame skyriuje suteiktas gimdymo paslaugas.

Radviliškio ligoninę į kampą įspraudė šalies valdžia. Tokia situacija susidarė po to, kai Vyriausybė praėjusių metų balandį nutarė, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis bus finansuojami tik tie Akušerijos-ginekologijos skyriai, kurie per metus priima ne mažiau kaip 300 gimdymų.

Radviliškio ligoninėje 2013 metais gimdė 264 moterys, o pernai – dešimčia mažiau, todėl iki Vyriausybės nustatyto mažiausio skaičiaus pritrūko kelių dešimčių gimdymų.

Šiaulių teritorinė ligonių kasa, remdamasi praėjusių metų duomenimis, šiemet nuo liepos 1 dienos ligoninei lėšų už priimtus gimdymus nebeskirs, o pati ligoninė yra nepajėgi savo lėšomis išlaikyti visą skyrių ir jame dirbančius medikus, nes ir taip turi skolų.

Reaguojant į ligoninės direktorės prašymą, pasiūlyta Radviliškyje iš viso panaikinti Akušerijos-ginekologijos skyrių. Rajone gyvenančioms būsimoms mamoms gimdyti tuomet būtų tekę kituose šalies miestuose, o ginekologinės paslaugos būtų teikiamos ligoninės Chirurgijos skyriuje, jį išplečiant.

Prašė išsaugoti gimdymo skyrių

Ši žinia netruko pasklisti po rajoną. Kelios iniciatyvios moterys, pasipiktinusios planais uždaryti Akušerijos-ginekologijos skyrių, surinko krūvą jaunų moterų parašų ir juos įteikė Radviliškio rajono merui Antanui Čepononiui.

Pasak mero, radviliškietės sakė esančios labai patenkintos Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus darbu, nes čia dirbantys medikai yra tikri savo srities profesionalai, kurie yra labai dėmesingi, jautrūs bei taktiški. „To paties moterys sakė negalinčios pasakyti apie kaimyniniame mieste dirbančius akušerius ir ginekologus, su kuriais joms yra tekę turėti reikalų, todėl prašė išsaugoti skyrių Radviliškyje“, - prisimena rajono meras.

„Moterys pasirašė už tai, kad galėtų gimdyti Radviliškyje, o aš, kaip tiesiogiai rajono žmonių išrinktas meras, privalėjau į tai atsižvelgti, - „Radviliškio naujienoms“ pasakoja meras A. Čepononis. - Todėl visi suėję sukome galvas, kaip išsaugoti tą skyrių, kad moterys galėtų gimdyti Radviliškyje.“

Buvo parengtas alternatyvus sprendimo projektas, kad Akušerijos-ginekologijos skyrius nebus uždaromas, o už gimdyvėms suteiktas paslaugas ligoninei nuo šių metų vidurio iki metų pabaigos apmokės Radviliškio rajono savivaldybė iš savo biudžeto. Per tą laiką bus bandoma minti kelius į Vilnių ir šalies valdžią įtikinti, kad ligoninėms būtų sumažintas tas minimalus gimdymų skaičius.

Už gimdymus mokės savivaldybė

Praėjusią savaitę vykusiame rajono Tarybos posėdyje politikai turėjo nuspręsti, kuriam sprendimo variantui pritarti: ar visiškai uždaryti Akušerijos-ginekologijos skyrių, ar paieškoti papildomų lėšų rajono savivaldybės biudžete, laimėti šiek tiek laiko ir bandyti išsaugoti galimybę moterims gimdyti Radviliškyje.

„Iš kur paimsite tuos pinigus finansavimui, jeigu biudžete jie nenumatyti?“ - Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės posėdžio metu klausė Tarybos narys Jonas Povilaitis.

„Administracija tų pinigų ieškos. Taip, kaip atradome 100 tūkstančių litų finansuoti sterilizacinės projektui, taip surasime ir kitus pinigus, nes norime, kad ši paslauga Radviliškio rajone išliktų. Pinigų rasime, jeigu tai bus reikalinga Radviliškio rajono gyventojams“, - sakė J. Margaitienė.

Jai pritarė ir Tarybos narys Jonas Pravilonis, kuris pripažino, jog šis sprendimas yra labai didelė atsakomybė ir vadovams, ir visai Tarybai, bet kito varianto jis sakė nematantis.

Už pirmąjį pateiktą sprendimo variantą Tarybos nariai nebalsavo. Už tai, kad skyrius būtų išsaugotas, balsavo 16 Tarybos narių, o keturi, nors ir sėdėjo posėdžių salėje, nebalsavo nei už, nei prieš, nei susilaikė. Tad iki šių metų pabaigos gimdyvėms dar nereikės važinėti į kitus šalies miestus, o ligoninei už gimdymų priėmimą mokės savivaldybė.

Rajono savivaldybė ligoninei mokės tiek pat, kiek iki šiol jai už paslaugas mokėjo Šiaulių teritorinė ligonių kasa: už nekomplikuoto gimdymo priėmimą – 510 eurų, už komplikuoto dvynių gimdymo priėmimą – 1298 eurus, už nekomplikuotą dvynių gimdymą – 938 eurus, o jeigu gimdymas bus pabaigtas Cezario pjūviu – 966 eurus.

Bandys įtikinti Vyriausybę

Nedelsiant šalies Vyriausybės bus prašoma peržiūrėti savo nutarimą, kad toms ligoninėms, kurios per metus nepriima 300 gimdymų, nebūtų visiškai stabdomas finansavimas ir uždaromi Akušerijos-ginekologijos skyriai. Radviliškio rajono valdžia siūlo, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų ligoninėms ir toliau būtų apmokama už suteiktas gimdymo paslaugas, o ligoninės steigėjas – savivaldybė – iš savo biudžeto turėtų skirti tik trūkstamas lėšas apmokėti skirtumą už tą gimdymų skaičių, kurio ligoninė einamaisiais metais pritrūko iki 300 gimdymų.

„Pusę metų mes išgalėsime skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto, bet jeigu šalies Vyriausybė neišgirs mūsų prašymo ir tolins paslaugas nuo žmonių, mes iš rajono biudžeto valstybės dotuoti nepajėgsime“, - po posėdžio kalbėjo rajono meras A. Čepononis.

Jis dėkojo rajono politikams, kurie nenuėjo lengviausiu keliu, ir džiaugėsi, kad bent pusmečiui pavyko išspręsti šią problemą. Anot mero, dabar reikia ieškoti kelių, kaip įtikinti šalies valdžią peržiūrėti savo nutarimą, kuris mažesnes ligonines verčia uždaryti Akušerijos-ginekologijos skyrius ir piktina gimdyves.

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis džiaugiasi, kad bent pusmečiui pavyko išsaugoti ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, o per tą laiką bus bandoma įtikinti šalies valdžią, kad ji peržiūrėtų savo ydingus nutarimus.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Pastaruoju metu tikrą diskusijų audrą sukėlė Sveikatos apsaugos ministro užmojis neskiepytų v...
Karštis – tikras išbandymas mūsų organizmui. Didelis karštis gali būti dirglumo, koncentraci...
Vasarą skubame į gamtą pailsėti ir pasimėgauti ant grotelių keptais šašlykais, dešrelėmis,...
Žydint įvairiems augalams ir pievoms padaugėja įkvepiamųjų alergenų sukeltų alergijų. Žied...
Atkreipiame dėmesį, kad norėdami teritorinėje ligonių kasoje gauti administracinę paslaugą, t...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratoriai perspėja, kad L...
Mėgautis šviežiomis uogomis, o ypač iš savo daržo – didelis malonumas. Visi gerai žinome be...
Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje toliau tęsis kaitra. Temperatūra dienom...

Ekstremaliausių išbandymų mūsų odai pažeria du metų laikai – žiema ir vasara....

Nebūkime abejingi savo sveikatai ir išnaudokime siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Ši...
Skendimai – didžiausias poilsiautojų prie vandens siaubas. Nors dažnai kalbama apie vasarą tyk...

Vienos geriausių Australijos dietologių, Dr. Rosemary Stanton, teigimu, šiais laikais ga...

Vasarą džiaugiamės šiluma, gausiu daržovių ir vaisių derliumi. Dažnas iš mūsų nuėjęs į...
Prasidėjus rudeniniam grybų sezonui daugelis skuba pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pails...
Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjan...
Ebolos hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) lig...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos primena, kad rugsėjo 15 d. minima Pasaulinė limfomos diena. ...
Žuvis ir jūros produktai savo maistinėmis savybėmis yra vieni iš labiausiai vertintinų ir reko...
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų...
Neseniai į Vokietiją (Berlyną) gyventi persikėlusi šiaulietė Roma Deiva R. džiaugiasi, kad ga...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas