SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 02:02:27 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai mokėsi įveikti savo baimes

Vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai mokėsi įveikti savo baimes

  • Vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai mokėsi įveikti savo baimes

    Mažieji vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai turėjo galimybę patys susipažinti su vienu iš metodų, kaip įveikti savo baimes – tai gebėjimas jas įvardyti.

  • Mažieji vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai turėjo galimybę patys susipažinti su vienu iš metodų, kaip įveikti savo baimes – tai gebėjimas jas įvardyti.

Bijoti yra natūralu ir neišvengiama. Visi turime kokių nors baimių, kurios priklauso nuo mūsų ankstesnės patirties bei vaizduotės. Sveikai augančių vaikų baimės yra lengvai įveikiamos, jos nekeičia būdo savybių ir santykio su aplinka, tačiau jeigu vaikas patiria stresą dėl dažnų konfliktų namie, jei suaugusieji neteikia palaikymo bei supratimo, vaikas gali užsisklęsti, bandyti savarankiškai įveikti sunkumus, o nepavykus, tokios baimės paveikia vaiko charakterį, trikdo santykius su draugais ar šeimos nariais, savarankiškumą, pasitikėjimą savimi.

Mažieji vaikų dienos centro „Gandriukas“ lankytojai turėjo galimybę patys susipažinti su vienu iš metodų, kaip įveikti savo baimes – tai gebėjimas jas įvardyti. Vaikai mokėsi įvardyti baimių rūšis, atsakyti į klausimus, kokia tai baimė, kodėl mes bijome ir kas gali nutikti, jei bijome, bei bandė savo baimes išreikšti ne tik žodžiais, bet ir kūno kalba.

Vaikams naudinga kalbėti apie savo jausmus, tačiau jiems tai nėra lengva. Apsitarę ir sužinoję, kad yra vaikų, bijančių ir nedidelio aukščio bei niekada nečiuožusių net nuo menkiausio kalniuko, leidomės išbandyti žiemos pramogas ir nugalėti savo baimes.

Negalima žodžiais nusakyti tų patirtų emocijų, kai pirmą kartą rogutėmis nuskrieji žemyn ar stačia galvą pasineri į purų sniegą. Sušlapę ir aplipę sniegu vaikai gėrė karštą arbatą ir dalijosi savo įspūdžiais. Taip smagiai leisdami laiką vaikai galėjo pasikalbėti ir tapti daug artimesni.

Saugumo jausmas yra pagrindas stipriai asmenybei vystytis. Svarbiausia, kad vaikas žinotų, jog esame šalia, visados pasirengę jam padėti. Artimas ryšys su bent vienu suaugusiuoju, vaiko tikėjimas, kad yra mylimas ir vertas meilės, padeda susidoroti su nerimą ir baimę keliančiomis situacijomis.

Informaciją parengė RPBSPC Pakiršinio vaikų dienos centro „Gandriukas“ socialinė darbuotoja A. Utkienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas