SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-09-18, Penktadienis, 21:03:40 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Vaikams iki 18 metų dantys protezuojami nemokamai

Vaikams iki 18 metų dantys protezuojami nemokamai

Jonas MARCINKUS

Daugelis senjorų žino, kad už dantų protezavimą jiems nereikia mokėti, nes šias paslaugas apmoka valstybinės ligonių kasos. Tačiau mažai kas yra girdėjęs, o jog ir vaikams bei paaugliams iki 18 metų už dantų protezavimą ne tik nereikia mokėti, bet jie net ir aptarnaujami be eilės.

„Visus tėvelius ir globėjus, kurių vaikams iki 18 metų reikia protezuoti dantis, kviečiu nieko nebelaukti ir kreiptis pagalbos, nes paskui už dantų protezavimą reikės mokėti iš savo kišenės“, - ragina odontologas-protezuotojas Aurimas Skripkus, dirbantis Radviliškyje, adresu Stiklo gatvė 8, įsikūrusioje odontologijos klinikoje „Imperial Denta Group“.

- Kas turi teisę į kompensuojamą dantų protezavimą?

- Atsakymas į šį klausimą labai paprastas, nes tokią teisę turi trys grupės žmonių: tai senatvės pensijos amžiaus sulaukę gyventojai, neįgalieji, kurie pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, bei vaikai iki 18 metų.

- Daugelis tėvų turbūt nėra girdėję, jog ir vaikams dantys protezuojami nemokamai. Galbūt vaikams tai nėra aktualu?

- Jūs turbūt net neįsivaizduojate, kiek daug vaikų kenčia dėl dantų ligų, dėl kurių netenkama dantų arba jie nebegali atlikti savo funkcijos. Nemažai yra ir tokių, kurie dantų netenka dėl traumų, kurias patiria sportuodami, tapę nelaimingų atsitikimų ar nusikaltimų aukomis. Poreikis yra iš tikrųjų labai didelis, tačiau daugelis tėvų nustemba išgirdę, jog vaikų dantys gali būti sutvarkyti nemokamai ir, skirtingai nei senjorams, nelaukiant eilės.

- Kur kreiptis žmogui, norinčiam gauti dantų protezavimo paslaugas?

- Pirmiausia reikia keiptis į gydymo įstaigos gydytoją-odontologą. Nustatęs, kad asmuo atitinka indikacijas dantų protezavimui, gydytojas-odontologas pacientui pateikia išvadą. Tada norėdamas gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas gydymo įstaigai, kurioje yra prisiregistravęs, pacientas turi pateikti šiuos dokumentus: prašymą įrašyti į dantų protezavimo laukiančiųjų sąrašus, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba tapatybę patvirtinančią kortelę), dokumentą, įrodantį teisę gauti dantų protezavimo paslaugas (pensininko arba neįgaliojo asmens pažymėjimas),

gydytojo-odontologo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo.

Paciento dokumentus gavusi įstaiga pateikia gautą prašymą teritorinei ligonių kasai, o ši įtraukia pacientą į savivaldybės gyventojų, laukiančių dantų protezavimo paslaugų, sąrašą. Sąrašas sudaromas pagal prašymų užpildymo datą. Kiekvienas įtrauktas į sąrašą asmuo gauna pranešimą apie savo numerį eilėje. Kaip ir minėjau, vaikams, įtrauktiems į sąrašą, dantys protezuojami be eilės.

- Ar yra numatyta didžiausia kompensuojamų išlaidų suma?

- Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos pagal faktines išlaidas, bet apribojimų yra. Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims šiuo metu kompensuojama iki 397,22 euro suma.

Vaikams kompensuojama žymiai didesnė suma – net iki 1222,20 euro. Tai tikrai nemaža pinigų suma, todėl protezuojant priekinius dantis jau galima naudoti ne metalo keramikos dantų karūnėles, bet žymiai kokybiškesnius cirkonio keramikos vainikėlius.

- O kuo cirkonio keramikos karūnėlės yra geresnės už metalo keramiką?

- Cirkonio keramikos karūnėlės yra labai tvirtos, todėl atlaiko didelį kramtymo krūvį, jos atsparios nusidėvėjimui, mažiau šlifuojami danties kietieji audiniai, nes nebereikia maskuoti metalo. Be to, cirkonio karūnėlės pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis, nebūna pilkos juostos prie dantenų krašto, skirtingai nei uždėjus metalo keramikos vainikėlius. Ne mažiau svarbu ir tai, kad cirkonio oksidas nesukelia alergijų, nes tai yra bioinertiška medžiaga, kurią organizmas priima kaip natūralią. Todėl esant galimybei bent jau priekinius dantis visada siūlau sudėti iš cirkonio keramikos.

- O ar Radviliškyje pacientai gali tikėtis tokio pat aukšto lygio paslaugų, kokios suteikiamos sostinėje ar didmiesčiuose?

- Galiu garantuoti, kad mūsų klinikoje suteikiamos paslaugos niekuo nesiskiria nuo kitų miestų, nes dirbame su moderniausia, naujos kartos įranga, kurią naudoja visa Europa. Tie radviliškiečiai, kurie jau apsilankė klinikoje „Imperial Denta Group“, ne tik patys vėl grįžta, bet čia gydytis pasiūlo ir savo artimiesiems bei pažįstamiems. Registruotis galima telefonais: (8 422) 66 035, mob. 8 600 66 671.

Plati ir sveika šypsena – ne tik šių laikų grožio standartas, bet ir puikios sveikatos rodiklis. Sutikite, kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo savo amžiaus, svajoja plačiai šypsotis, nejausdamas diskomforto dėl trūkstamų dantų ar išimamos dantų plokštelės, kuri nuolat iškrenta. Šiuolaikinės odontologinio gydymo metodikos sugebėjo šį trūkumą visiškai pašalinti, todėl kviečiu visus užsukti į mūsų kliniką ir pasinaudoti valstybės teikiama parama.

O tiems, kam valstybės parama nepriklauso, irgi turime gerų naujienų: šiuo metu klinikoje „Imperial denta group“ net dešimčia procentų sumažėjo kainos. Pavyzdžiui, metalo keramikos vainikėlis vietoj 174 eurų dabar kainuoja tik 156,60 euro, seniau helio plomba kainavo nuo 25 iki 45 eurų, o dabar – nuo 22 iki 40,50 euro. Atpigo ir mokestis už mechaninį kanalų apdorojimą: seniau tai kainavo nuo 20 iki 35 eurų, o dabar – nuo 18 iki 31 euro. Mažiau kainuoja ir dantų plokštelės: jeigu seniau jos kainavo nuo 175 iki 205 eurų, tai dabar kainuoja nuo 157 iki 184 eurų. Be to, už paslaugas juk nebūtina mokėti iš karto – tam yra lizingo paslauga.   

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Pastaruoju metu tikrą diskusijų audrą sukėlė Sveikatos apsaugos ministro užmojis neskiepytų v...
Karštis – tikras išbandymas mūsų organizmui. Didelis karštis gali būti dirglumo, koncentraci...
Vasarą skubame į gamtą pailsėti ir pasimėgauti ant grotelių keptais šašlykais, dešrelėmis,...
Žydint įvairiems augalams ir pievoms padaugėja įkvepiamųjų alergenų sukeltų alergijų. Žied...
Atkreipiame dėmesį, kad norėdami teritorinėje ligonių kasoje gauti administracinę paslaugą, t...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratoriai perspėja, kad L...
Mėgautis šviežiomis uogomis, o ypač iš savo daržo – didelis malonumas. Visi gerai žinome be...
Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje toliau tęsis kaitra. Temperatūra dienom...

Ekstremaliausių išbandymų mūsų odai pažeria du metų laikai – žiema ir vasara....

Nebūkime abejingi savo sveikatai ir išnaudokime siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Ši...
Skendimai – didžiausias poilsiautojų prie vandens siaubas. Nors dažnai kalbama apie vasarą tyk...

Vienos geriausių Australijos dietologių, Dr. Rosemary Stanton, teigimu, šiais laikais ga...

Vasarą džiaugiamės šiluma, gausiu daržovių ir vaisių derliumi. Dažnas iš mūsų nuėjęs į...
Prasidėjus rudeniniam grybų sezonui daugelis skuba pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pails...
Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjan...
Ebolos hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) lig...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos primena, kad rugsėjo 15 d. minima Pasaulinė limfomos diena. ...
Žuvis ir jūros produktai savo maistinėmis savybėmis yra vieni iš labiausiai vertintinų ir reko...
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų...
Neseniai į Vokietiją (Berlyną) gyventi persikėlusi šiaulietė Roma Deiva R. džiaugiasi, kad ga...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas