NULL

Už parduotą nekilnojamąjį turtą gautas pajamas privalo deklaruoti 101 Radviliškio rajono gyventojas

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai, 2019 m. pardavę nekilnojamąjį turtą ar transporto priemonę, turėtų nepamiršti pateikti pajamų deklaracijos. Sumokėti gyventojų pajamų mokestį nuo skirtumo tarp pardavimo ir pirkimo kainos reikia tuo atveju, kai nekilnojamasis turtas parduodamas brangiau nei buvo įsigytas, neišlaikius jo nuosavybėje 10 metų, o transporto priemonės – 3 metus. Šiais metais pajamas deklaruoti reikia iki liepos 1 dienos. Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Radviliškio rajone 101 gyventojas turi deklaruoti parduoto nekilnojamojo turto pajamas ir iš viso sumokėti daugiau kaip 13 tūkstančių eurų gyventojų pajamų mokesčio.

„Kai nuo nekilnojamojo turto įsigijimo iki pardavimo nepraėjo 10 metų, tai jį pardavus, gautas pelnas yra apmokestinamas 15 proc. arba 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifu, priklausomai nuo to, ar pardavimo pajamos kartu su kitomis, gautomis ne iš darbo santykių, pajamomis viršijo 120 vidutinių darbo užmokesčių ar ne. Tokios pačios apmokestinimo sąlygos taikomos pajamoms už parduotas transporto priemones, kurios neišlaikytos nuosavybėje 3 metus“, – paaiškino VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pažymėdama, kad duomenis apie nekilnojamojo turto ir transporto priemonių pardavimus Valstybinė mokesčių inspekcija gauna iš Registrų centro ir „Regitros“.

Naujausiais duomenimis, beveik 9 tūkstančiai gyventojų, pernai pardavę nekilnojamąjį turtą, jau deklaravo 3,7 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio, o 45 tūkst. gyventojų, pardavę transporto priemones, – 2,7 mln. eurų mokesčių. Didžiausia vieno gyventojo deklaruota gyventojų pajamų mokesčio suma už nekilnojamojo turto pardavimą siekia net 0,5 mln. eurų.

Šiemet, deklaruoti pajamas, gautas už 2019 m. parduotą nekilnojamąjį turtą, turi 44 tūkst. gyventojų, už parduotas transporto priemones – 98 tūkst. gyventojų.

Pernai 35 tūkst. nekilnojamąjį turtą pardavusių gyventojų deklaravo 21 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio, o 92 tūkst. pardavusių transporto priemones – 8,1 mln. eurų valstybės biudžetą mokėtino gyventojų pajamų mokesčio.

Valstybinė mokesčių inspekcija pažymi, jeigu nekilnojamojo turto pardavimo pajamos, kartu su kitomis, nesusijusiomis su darbo santykiais, pajamomis, neviršija 120 VDU (136344 Eur) tai jos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, o 120 VDU viršijanti minėtų pajamų dalis apmokestinama 20 proc. tarifu.

Valstybinė mokesčių inspekcija atkreipia dėmesį, kad numatytos išimtys ir gyventojų pajamų mokesčio mokėti nereikia:

  • jei nekilnojamasis turtas ar transporto priemonė parduoti pigiau nei buvo pirkti (arba už tą pačią kainą);

  • kai nekilnojamas turtas išlaikytas nuosavybėje 10 metų ir daugiau (iki 2015-12-31 buvo reikalavimas turtą išlaikyti ne trumpiau kaip 3 metus, nuo 2016-01-01 terminas pakeistas į 10 metų), o transporto priemonė išlaikyta 3 m. ir daugiau;

  • kai parduotame būste pastaruosius 2 metus iki pardavimo buvo deklaruota gyventojo gyvenamoji vieta;

  • kai gyvenamoji vieta buvo deklaruota trumpiau negu 2 m., tačiau gautos būsto pardavimo pajamos per vienerius metus nuo būsto pardavimo yra panaudojamos kito gyvenamojo būsto įsigijimui, kuriame gyventojas deklaruoja gyvenamąją vietą.

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojams susidūrusiems su finansiniais sunkumais, ir kurie iki liepos 1 d. negalės sumokėti mokesčių, iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius, delspinigių Valstybinė mokesčių inspekcija neskaičiuos ir išieškojimo veiksmų nevykdys.

Visą aktualią informaciją apie 2019 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje, skiltyje „Gyventojų pajamų ir turto deklaravimas už 2019 m“. Atsižvelgiant į tai, jog dėl karantino Valstybinės mokesčių inspekcijos paslaugos teikiamos tik nuotoliniu būdu, konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Jei pildant deklaraciją e. būdu gyventojams kyla klausimų, pasikonsultuoti jie gali ne tik paskambinę 1882, bet ir kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje. Informaciją apie Valstybinės mokesčių inspekcijos veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame Valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Parengta pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE