SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-20, Ketvirtadienis, 00:24:54 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Turininga Lizdeikos gimnazijos maironiečių diena

Turininga Lizdeikos gimnazijos maironiečių diena

 • Turininga Lizdeikos gimnazijos maironiečių diena

  Nuotrauka atminčiai – prie Maironio paminklo. Gabijos Meleškaitės ir Laimio Genevičiaus nuotr.

 • Nuotrauka atminčiai – prie Maironio paminklo. Gabijos Meleškaitės ir Laimio Genevičiaus nuotr.
 • Nuotrauka atminčiai – prie Maironio paminklo. Gabijos Meleškaitės ir Laimio Genevičiaus nuotr.
 • Nuotrauka atminčiai – prie Maironio paminklo. Gabijos Meleškaitės ir Laimio Genevičiaus nuotr.

Moksleivių grupė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos kartu su lietuvių kalbos mokytoja Nida Urbonavičiene, ištikima Jaunųjų maironiečių klubo globėja, kaip ir kasmet, spalio pabaigoje Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje šventė Maironio dieną. Šiemet spalio 25 dieną vykusi Maironio diena ypatinga: buvo minimas Lietuvos maironiečių draugijos 30-metis.

Mokiniai buvo supažindinti su Maironio gyvenimu ir veikla, apsilankė Maironio lietuvių literatūros muziejuje, įsikūrusiame poeto namuose. Mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po rašytojo namus, pasigėrėti autentiškais jo baldais, knygomis, paveikslais, lazdomis.

Garsiojo rašytojo namų palėpėje įrengta įdomi ekspozicija, puikiai dekoruotos erdvės, pristatomi jubiliejus švenčiantys autoriai.

Vietinės moksleivės iš jau minėtos gimnazijos buvo mūsų gidės. Gidės buvo labai gerai pasiruošusios papasakoti apie Maironį, Vaižgantą, jų tarpusavio santykius. Muziejuje gidės taip pat išdavė įvairių įdomių poeto gyvenimo detalių, galėjome klausti bet kokių klausimų, o jų išties buvo daug.

Kunigas Evaldas Vitulskis papasakojo apie rašytoją, kaip iškilų dvasininką, svajojusį tapti vyskupu, aprodė Kauno kunigų seminariją, bažnyčią. Netikėtai prašmatniame valgomajame sutiktas diakonas supažindino su jaunųjų kunigų dienotvarke. Taip pat aplankėme Maironio kriptą.

Po ekskursijos sugrįžę į Kauno Maironio universitetinę gimnaziją dalyvavome išmaniame žaidime, kuriame laimėjome Maironio knygų. Buvome maloniai nustebinti, nes buvome pavaišinti pietumis.

Maironio bei draugijos gimtadienio minėjime vyko refleksija - buvo rodomos nuotraukos iš Maironiečių draugijos archyvo, organizacijos veiklos istoriją ir jos prasmę apmąstė viena iš organizacijos įkūrėjų Maironio gimnazijos direktorė Daiva Garnienė, alumnai, svečiai. Gimnazijos mokiniai skaitė Maironio eilėraščius, ištraukas iš A. Ruseckaitės romano, grojo įvairiais instrumentais, dainavo.

Aptarinėdami Maironiui ir maironiečiams skirtą įdomią ir prasmingą dieną, skaitydami eilėraščius iš dovanų gautų knygų, nuvykome į Panevėžio bendruomenių rūmus, kuriuose žiūrėjome spektaklį „Rūkas virš slėnių“. „Rūkas virš slėnių“ - tai įtraukiantis, jaudinantis kūrinys, su didele pagarba perteikiantis R.Granausko romano elegišką nuotaiką. Šiuolaikiška spektaklio forma leidžia, ypač jaunesniam žiūrovui, į istoriją pažvelgti ne nuobodžiai, o įsijautus kartu su veikėjais. Vykdami namo visi dalijosi įspūdžiais apie spektaklį.

Už galimybę turiningai praleisti dieną dėkojame gimnazijos direktorei ir bendruomenei bei kantriam ir rūpestingam vairuotojui Mantui Poškui.

Laimis Genevičius, Gytis Genevičius, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos Jaunųjų maironiečių klubo nariai

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas