SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-19, Antradienis, 10:51:44 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Turininga ekskursija į Dzūkijos kraštą

Turininga ekskursija į Dzūkijos kraštą

  • Turininga ekskursija į Dzūkijos kraštą

    Bendra nuotrauka su tautodailininku Antanu Česnuliu jo sodyboje.

  • Bendra nuotrauka su tautodailininku Antanu Česnuliu jo sodyboje.
  • Bendra nuotrauka su tautodailininku Antanu Česnuliu jo sodyboje.

Saulėtą besibaigiančios vasaros rytą grupė Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos narių kartu su gidu Albertu Vitartu išvyko į seniai planuotą ekskursiją Druskininkai-Grūto parkas-Merkinė. Kelionė tolima, todėl, kad visur spėtume, reikėjo laikytis iš anksto sudaryto kelionės grafiko.

Pirmiausiai aplankėme netoli Druskininkų, Naujasodės kaime, esančią tautodailininko, medžio drožėjo Antano Česnulio sodybą. Mus pasitiko pats sodybos šeimininkas. Jo sodyboje, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio, ir yra išsidėsčiusi drožinių ekspozicija.

Svečius sutinka autoriaus sukurtas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukauptos drožtos skulptūros, atspindinčios visą jo kūrybos kelią. Didžiulį įspūdį paliko unikali Rūpintojėlių siena. Jos akmeninėse nišose yra kaupiami visų Lietuvos meistrų rūpintojėliai. Žmonės su didžiuliu susidomėjimu apžiūrėjo visus eksponatus, klausėsi autoriaus pasakojimo apie jų sukūrimo istoriją. Atsisveikinimui pasidarėme bendrą nuotrauką su tautodailininku.

Žmonių pageidavimu aplankėme vienintelį pasaulyje Šakočių muziejų. Jame eksponuojamas į Gineso rekordų knygą įtrauktas šakotis, kurio svoris - 86 kilogramai. Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Ekskursijos metu gidas papasakojo ir parodė, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, pamatėme daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.

Paskui vykome į Druskininkų miestą. Visi labai noriai išbandė vienintelį Lietuvoje lynų keltuvą. Neapsakomas jausmas stebėti miestą ir Nemuno upę iš 45 metrų aukščio. Apžiūrėję Druskininkus iš aukštai, galėjome pasigrožėti miesto parku, grojančiu fontanu.

Pagal planą toliau vykome į Grūto parką. Laiko apžiūrėti viskam, kas ten eksponuojama, neužteko. Buvo žmonių, kurie lankėsi pirmą kartą, tai susidomėję apžiūrinėjo sovietmečio paminklus, matytus įvairiuose Lietuvos miestuose okupacijos metais. Kiti pasivaikščiojo po parką, pabendravo, paragavo giros parko kavinėje.

Kelionės paskutinis sustojimas - Merkinės piramidėje. Ekskursijos dalyviai galėjo susikaupti ir pabūti su savimi dvasinio pažinimo erdvėje, apžiūrėti angelų skulptūras, įspūdingus medžio drožybos kryžius, pabendrauti su piramidės kūrėju Povilu Žėku, įsipilti šioje erdvėje paruošto energinio vandens.

Ekskursija vyko visiems įsimintiną dieną - minint Baltijos kelio 30-metį, todėl visi žmonės, buvę piramidėje, simboliškai sustojome ratu susikabinę rankomis.

Pavargę, bet pilni įspūdžių grįžome namo. Dėkojame mūsų ekskursijos gidui A. Vitartui už gerai suplanuotą ir organizuotą ekskursijos programą bei malonų bendravimą.

Irena Vilniuvienė, Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas