SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-01-20, Pirmadienis, 07:26:44 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Tinkamai pasirinkta profesija – kelias į sėkmę

Tinkamai pasirinkta profesija – kelias į sėkmę

 • Tinkamai pasirinkta profesija – kelias į sėkmę

  Norisi tikėti, kad mokiniai suvoks, jog realizuoti save – tai tinkamai pasirinkti profesiją.

 • Norisi tikėti, kad mokiniai suvoks, jog realizuoti save – tai tinkamai pasirinkti profesiją.
 • Norisi tikėti, kad mokiniai suvoks, jog realizuoti save – tai tinkamai pasirinkti profesiją.
 • Norisi tikėti, kad mokiniai suvoks, jog realizuoti save – tai tinkamai pasirinkti profesiją.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrius pakvietė aplinkinių mokyklų mokinius į renginį „Atrask savo talentą 2019“. Į pažintį su profesijomis atvyko 70 mokinių iš Šeduvos gimnazijos, Smilgių gimnazijos, Sidabravo gimnazijos, Pakalniškių pagrindinės mokyklos, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos, Rozalimo pagrindinės mokyklos.

Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su elektriko, virėjo, automobilių mechaniko, žemės ūkio verslo darbuotojo ir žirgininkystės verslo darbuotojo specialybėmis. Išbandę save įvairiose srityse, svečiai girdėjo buvusios mokinės Ronetos Ramanauskaitės sėkmės istoriją. Mergina pasidalijo savo patirtimi ir Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje įgytos specialybės nauda siekiant karjeros.

Apie karjerą, tinkamos specialybės pasirinkimą su mokiniais diskutavo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė. Pedagogė akcentavo, kaip svarbu gebėti tinkamai pasirinkti profesiją ir nenuvertinti nei savęs, nei savo pasirinkimo.

Antrasis savaitės renginys – Karjeros diena Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus mokiniams. Su mokiniais bendravo įvairių sričių specialistai. Apie karjerą, ir kaip svarbu nebijoti eiti tolyn bei nuolat tobulėti, su mokiniais kalbėjo Alksniupių pagrindinės mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė Virgina Krugelienė. Elektriko specialybę ir jos perspektyvas pristatė UAB „Exto“ projektų vadovas Pranas Gedvilas. Virėjo specialybę reprezentavo UAB „Šeduvos kepykla“ ir UAB „Linda“ vadovė Vida Dauneckienė. Ji pristatė savo sėkmingo verslo istoriją ir priminė, kad savo kelią ji pradėjo būtent mūsų mokymo įstaigoje. Apie žemės ūkio verslą kalbėjo UAB „Agroratas“ direktorius Nerijus Kukšas.

Profesijos mokytoja ir trenerė Inga Gailiuvienė kalbėjo su mokiniais apie žirgininkystės verslo darbuotojo profesiją. Pateikė nemažai idėjų, kaip galima save realizuoti, ir motyvavo mokinius siekti užsibrėžtų tikslų. Profesijos mokytoja Vida Adomaitienė pasidalijo savo patirtimi kaip transporto vadybininkė ir supažindino mokinius su tolimųjų reisų vairuotojo specialybės subtilybėmis ir kodėl jiems toks svarbus mechaniko amatas.

Tikime, kad renginių tikslas - skatinti mokinius teigiamai žiūrėti į profesinį mokymą jo nenuvertinti - pasiektas.

Neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas