SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-01-18, Šeštadienis, 14:08:03 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Tikra istorija apie susigrąžintą šypseną

Tikra istorija apie susigrąžintą šypseną

Pakeiskite išimamus dantų protezus į šiuolaikiškus protezus ant implantų ir naujai atraskite gyvenimo džiaugsmą.

Tamara, kaip ir dauguma Lietuvos senjorų, gyveno su išimamais dantų protezais. Jau daugiau negu dvejus metus moteris nešioja neišimamus protezus ir sutiko pasidalinti savo istorija ir išgyvenimais apie įvykusius pokyčius.

- Sakykite, nuo ko viskas prasidėjo, kodėl nusprendėte imtis kardinalių pokyčių?

- Penkiasdešimties metų dėl paradontozės praradau visus nuosavus dantis, tad ilgiau negu dešimt metų nešiojau išimamus protezus – dantų plokšteles. Viršutinio žandikaulio plokštelę dar galėdavau kuriam laikui pritvirtinti protezų klijais, apatinė plokštelė laikėsi visai prastai.

Turbūt daug senjorų mane supras, ką reiškia nuolatinė protezų priežiūra, nuospaudos ant dantenų ir nuolatinė įtampa.

Tikrai esu turėjusi gėdingų nesusipratimų viešose vietose, kai plokštelės krito. Nesumeluosiu sakydama, kad jaučiausi apgailėtinai.

- Kas pastūmėjo ryžtis operacijai – dantų implantacijai?

- Pradėkime nuo to, kad su išimamais protezais neįmanoma normaliai valgyti: gerai sukramtyti maisto beveik neįmanoma. Nakčiai plokštelės yra valomos ir išimamos iš burnos. Ką reiškia vien psichologinė būsena būti be dantų. Aš jaučiausi ne laiku pasenusi, dantys atrodė dirbtinai, o veidas liūdnas, nes lūpų kampučiai buvo nusileidę.

Pasitarusi su šeima tvirtai nusprendžiau, kad noriu pokyčių ir pilnaverčio gyvenimo. Ties šešiasdešimt gyvenimas nesibaigia, todėl kažko imtis man atrodė būtina.

- Papasakokite, kokia buvo gydymo eiga?

- Pirmiausia, išsirinkau gydymo įstaigą, kurioje noriu gydytis ir galėčiau pasitikėti specialistais. Nusprendžiau visą gydymą patikėti Implantologijos ir odontologijos klinikos „Šypsena“ komandai, kuri pirmiausiai ištyrė ir įvertino mano burnos būklę. Nusprendėme kiekviename žandikaulyje sriegti po 4 implantus, ant kurių bus fiksuojamos neišimamos plokštelės. Kadangi išimamus protezus nešiojau ilgiau negu 10 metų, per tiek laiko žandikaulio kaulas panyko, tad vienu metu buvo atliekama ir kaulo augmentacija.

Implantacija praėjo be nesklandumų, suteikta profesionali pooperacinė priežiūra, viso gijimo laikotarpiu jaučiausi saugiai, nes vyr. klinikos gydytoja Lina Pauliukonienė ne tik sudarė aiškų ir finansiškai įkandamą gydymo planą, stebėjo gydymo eigą, bet ir prižiūrėjo pooperaciniu laikotarpiu.

Labiausiai bijojau skausmo ir kad mano amžiuje implantai neprigis. Mano baimės pagrindo neturėjo, esu nustebusi, kad jau po keleto dienų jaučiausi puikiai, nors operacija buvo didelės apimties. Nors stebėtis nereikėtų, mano pasirinktoje klinikoje dirba chirurgai iš Vilniaus Žalgirio klinikos, kurie yra tikri profesionalai.

Daugiausiai emocijų sukėlė nuolatinių dantų uždėjimas. Protezų kokybė, išvaizda ir priežiūra pranoko visus mano lūkesčius ir didžiausias svajones. Ant implantų pritvirtintų protezų nereikia išimti nei miegant, nei valant. Tiesiog periodiškai lankausi pas savo gydytoją profilaktinei apžiūrai ir kasdien tinkamai prižiūriu dantis. Džiaugiuosi, kad mano klinikoje dirbantys specialistai geranoriškai reaguoja į mano klausimus, galiu bet kada kreiptis.

- Kokie didžiausi pokyčiai?

- Jau daugiau negu dvejus metus nešioju neišimamus protezus. Svarbiausias aspektas man yra tas, kad išnyko psichologinis barjeras šypsotis, juoktis, natūraliai reikšti emocijas. Valgau įvairų pilnavertį maistą nesibaimindama, kad negalėsiu sukramtyti, atkąsti maisto ar pamesti protezus. Išsisprendė ir virškinimo problemos, maistą dabar sukramtau žymiai geriau negu prieš tai.

Kiti pliusai – tai estetiškai atrodanti šypsena ir komfortas. Aš pastebiu ir veido formos pokyčius, jaučiuosi jaunesnė ir sveikesnė. Žinau, kad gydymo kaina gali pasirodyti nemaža, tačiau įvertinant, kad tai – ilgalaikė investicija į sveikatą ir kasdienę savijautą, argumentų prieš nebelieka.

Implantologijos ir odontologijos klinikoje „Šypsena“ Panevėžyje galite registruotis nemokamai konsultacijai dėl burnos ir dantų būklės įvertinimo ir gydymo plano sudarymo.

Kontaktai pasiteiravimui ir registracijai: tel. +370 640 17 473, el. paštas info@sypsenaok.lt.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas