SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-06, Pirmadienis, 02:14:47 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Teismui perduoda Pakiršinį sukrėtusio nusikaltimo byla

Teismui perduoda Pakiršinį sukrėtusio nusikaltimo byla

  • Teismui perduoda Pakiršinį sukrėtusio nusikaltimo byla

    Užpuoliko suluošintas senolis išgyveno, o nusikaltimu įtariamas Pakiršinio kaimo gyventojas laukia teismo. Redakcijos archyvo nuotr.

Plėšimu įtariamas 34-erių metų Radviliškio rajono, Pakiršinio kaimo, gyventojas teismo už 2018 metais gruodžio 30-osios vakare savo kaime įvykdytą plėšimą laukia pataisos namuose, atlikdamas bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus. Tarp jų - ir neatsargaus gyvybės atėmimo.

Šventinė girlianda pražudė sūnų

2018 metų kovą šio vyro namuose buvo rastas negyvas dvejų metukų jo sūnus. Vaiką pražudė elektros lempučių girlianda, prie kurios jis prisilietė. Teismas konstatavo, kad vaiko tėvas dėl neatsargumo, pažeisdamas specialiąsias elgesio saugumo taisykles, atėmė gyvybę savo sūnui. Jis įrengė ir eksploatavo nesaugią elektrinę girliandą, kuri buvo sujungta su dvigysliu kabeliu, o laidų galai izoliuoti lipnia juosta.

Miegamajame kabanti girlianda buvo vaikams prieinamoje vietoje. Mažametis nutraukė laido su kištuku dalį, įkišo ją į kištukinį lizdą, o kitą laido galą įsikišo sau į burną. Už neatsargų gyvybės atėmimą 2018 metų lapkričio pabaigoje teismas vaiko tėvui skyrė dvejus metus nelaisvės. Nuteistasis nuosprendį apskundė ir, laukdamas apeliacinio teismo sprendimo, sugebėjo padaryti dar vieną nusikaltimą – plėšimą.

Senolis rastas kraujo klane

Pasak atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, 2018 metų gruodžio 30-osios vakare Pakiršinį apskriejo žinia, kad iš darbo grįžusi viena kaimo gyventoja rado išdaužtą namo langą ir prieangyje, kraujo klane, gulintį savo tėvą. Žiauriai sumuštas, sąmonės netekęs vyras buvo nuvežtas į Radviliškio ligoninę. Čia įvertinus sveikatos būklę nukentėjusįjį nuspręsta pervežti į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

78-erių metų senoliui, patyrusiam žiaurią egzekuciją, buvo nustatytos įvairių kūno vietų kraujosrūvos ir nubrozdinimai, dviejų šonkaulių, perdūrusių plautį, lūžimai, galvos smegenų sumušimas. Jo būklė buvo kritinė. Žmogus balansavo ant gyvybės ir mirties slenksčio.

Po šio įvykio namuose nukentėjusiojo artimieji pasigedo mobiliojo ryšio telefono įkroviklio ir nešiojamojo kompiuterio „Asus“ su kompiuterio krepšiu. Policijos pareigūnai dėl plėšimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris buvo sudėtingas dėl vienos aplinkybės – nukentėjusiajam dėl patirtos galvos traumos buvo sutrikdyta psichinė sveikata ir jis negalėjo nupasakoti, kas jį užpuolė ir sumušė.

Kaltu prisipažino ir niekuo dėtas žmogus

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų akiratyje vienas po kito atsidūrė septyni įtariamieji. Su jais buvo atliekami plataus spektro procesiniai veiksmai – apklausos, akistatos, parodymų patikrinimai, paskirtas ne vienas DNR bei trasologiniai tyrimai.

Buvo apklausta per 30 liudytojų. Kaimo gyventojai, bijodami išduoti vieni kitus, bijodami, kad neišlįstų į viešumą jų pačių ar jiems artimų žmonių kokios nors nuodėmės, ne visada kalbėjo tiesą, klaidino tyrėjus. Kaltę buvo prisiėmęs net niekuo dėtas vyras. Tad tyrime teko naudoti ir melo detektorių.

Galiausiai po metų kruopštaus darbo pavyko nustatyti asmenį, kuris, priremtas įrodymų, prisipažino padaręs žiaurų nusikaltimą. Tai recidyvistu pripažintas, 14 kartų už nusikaltimus, daugiausia vagystes, teistas 34-erių metų Pakiršinio kaimo gyventojas. Tas pats, kurio neatsargumas pražudė jo paties dvejų metų sūnelį.

Įsibrovėlis tikėjosi, kad namie nieko nėra

Vyras pripažino, kad į kaimo pakraštyje stovintį namą užsuko turėdamas tikslą jį apvogti. Pamanęs, kad namuose nieko nėra, jis išdaužė langą, o išgirdęs atrakinamas duris puolė prie jų ir įsiveržė į vidų, smūgiuodamas jas atidariusiam senoliui. Apieškojęs namus, įsibrovėlis pagrobė maišelį su dviem ant galvos nešiojamais prožektoriais ir nešiojamąjį kompiuterį su krepšiu.

Anot atstovės spaudai G. Smagriūnienės, šiomis dienomis ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir perduotas nagrinėti teismui. Beje, šioje byloje vyrui yra pareikštas įtarimas ir dar dėl vieno nusikaltimo – 2018 metų lapkričio pradžioje padarytos vagystės iš Baisogalos miestelyje esančios parduotuvės. Įtariama, kad iš jos Pakiršinio gyventojas, išdaužęs laukujų durų stiklą, pavogė įvairių alkoholinių gėrimų ir cigarečių, kurių bendra vertė 406 eurai.

Pagal policijos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas