SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-20, Ketvirtadienis, 09:03:53 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Sveikatingumo stovykla pakvietė gamtoje pasisemti žinių

Sveikatingumo stovykla pakvietė gamtoje pasisemti žinių

  • Sveikatingumo stovykla pakvietė gamtoje pasisemti žinių

    Stovyklos metu sukurta ypatinga draugiškumo ir bendrystės atmosfera paskatino daug stiprių ryšių, kurie, tikimės, tęsis ir pasibaigus stovyklai.

Jau antrus metus iš eilės Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kvietė gyventojus savaitgalį praleisti kitaip: sveikatingumo stovykloje „Dovanoju sau sveikatą“ pabėgti nuo miesto šurmulio, pasisemti sveikatos žinių bei pabūti gamtoje.

Penktadienio pavakarę į sodybą prie Gomertos ežero sugužėję stovyklautojai kūrėsi, mėgavosi gamtos grožiu bei laukė stovyklos atidarymo. Pirmoji stovyklautojus pasveikino Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, laikinai einanti direktorės pareigas, Skaidrė Armonienė, kuri visiems palinkėjo gero laiko ir per šį savaitgalį kiek įmanoma daugiau pasisemti žinių ir naujų potyrių.

Sveikinimo žodį tarė ir Radviliškio rajono savivaldybės vyriausioji gydytoja Aistė Ginaitienė, kuri visiems palinkėjo atrasti ne tik kūno sveikatą, bet ir dvasios ramybę, kurios šiuolaikiniame pasaulyje dažnai pasigestame.

Po gardžios vakarienės stovyklautojai buvo pakviesti įsikurti ant pievutės, kurioje žolininkas Marius Lasinskas charizmatiškai papasakojo, kaip galima stiprinti sveikatą vaistingaisiais augalais. Paskaitos dalyviai turėjo galimybę paragauti kai kurių vaistažolių: pelyno – nuo kurio nebesinori saldumynų, kiaulpienės šaknų ir pan.

Džiugu, kad į stovyklą atvyko ir Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, kuris su šeima jaukiai įsitaisęs pievutėje klausėsi žolininko paskaitos.

Po paskaitos visi dalyviai ruošėsi į vakarinį žygį, kurio metu keliaudami miško keliukais aplink Gomertos ežerą stovyklautojai turėjo galimybę praktiškai pritaikyti išgirstas žinias, patyrinėti aplinką ir paieškoti jiems tinkančios vaistažolės.

Ankstyvi stovyklos rytai kvietė visus į rytines mankštas, po to – į ežerą, rytinėms maudynėms, vėliau meditacijai lauke, miško apsuptyje, palydint paukščių čiulbesiui...

Stovyklos metu dalyviai buvo maitinami vegetariškai, todėl ragaujant galbūt daugeliui naujus skonius kildavo nemažai klausimų: iš ko pagaminta, kokie naudoti prieskoniai, gaminimo subtilybės, tačiau visi gyrė maistą ir stebėjosi, kad šitaip gali būti skanu ir be mėsytės. Maistą ruošiantys virėjai, tikri šios srities specialistai, galėjo atsakyti į visus kylančius klausimus, o tai su malonumu ir darė.

Tinginiauti nebuvo kada, nes atvykę lektoriai pasakojo ne tik kaip rūpintis savo kūnu, kad jis būtų sveikas, bet ir kaip stiprinti savo psichinę sveikatą.

Stovyklautojai turėjo progą susitikti su natūralios medicinos profesoriumi Liudviku Šalčiumi, kuris papasakojo daug įdomių dalykų, bei sudalyvauti dar daugelyje įdomių užsiėmimų: išbandyti jėgas kalanetikos užsiėmime, fraktalų piešime, padiskutuoti apie šeimos santykius ir t. t.

Šeštadienio vakarą atvykęs gongų meistras Vyrenijus diskutavo apie streso įveikimą, jo priežastis, dažnai kylančias artimiausioje aplinkoje – šeimoje. Be to, aptarė charakterio bruožus, kurie yra nulemti energetiškai.

Artėjant vakarui, visiems dalyviams patogiai įsitaisius miegmaišiuose lauke, teko patirti nepaprastą, įvairius jausminius patyrimus sukeliančią gongų terapiją gamtoje.

Stovyklos metu sukurta ypatinga draugiškumo ir bendrystės atmosfera paskatino daug stiprių ryšių, kurie, tikimės, tęsis ir pasibaigus stovyklai.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas