SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-07, Antradienis, 10:03:04 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Svarbu žinoti: dėl plintančio viruso įsigaliojo naujos taisyklės ir nauji draudimai

Svarbu žinoti: dėl plintančio viruso įsigaliojo naujos taisyklės ir nauji draudimai

Aktuali informacija dėl izoliacijos iš užsienio nuo kovo 24 dienos grįžusiems asmenims

Nuo kovo 24 dienos, vykdant LR sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-03-23 įsakymą Nr V-499, izoliacija savivaldybės numatytose patalpose bus užtikrinama grįžusiems iš užsienio šalių asmenims ir lengvai sergantiems asmenims.

Visi asmenys, nuo kovo 24 dienos atvykusieji į:

  • Vilniaus tarptautinį oro uostą, laikinai izoliuojami Vilniaus miesto savivaldybės numatytose patalpose;

  • Kauno tarptautinį oro uostą, laikinai izoliuojami Kauno rajono savivaldybės numatytose patalpose;

  • Klaipėdos tarptautinį jūrų uostą ir Palangos tarptautinį oro uostą, laikinai izoliuojami Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių numatytose patalpose,

iki kol bus suorganizuotas jų parvežimas į jų gyvenamosios vietos savivaldybę. Visi grįžusieji kviečiami registruotis tel. (8 422) 69 042 arba el. paštu labas@radviliskis.lt. Registruojantis būtina pranešti vardą ir pavardę, telefono numerį, gyvenamosios vietos adresą savivaldybėje, adresą, kur šiuo metu yra laikinai izoliuotas asmuo, artimo žmogaus kontaktinę informaciją (vardas, pavardė, telefono Nr.). Asmuo bus informuojamas apie pervežimo į gyvenamosios vietos savivaldybę laiką.

Jokių artimųjų parsivežimų savu transportu negalima organizuoti. Kai Radviliškio rajono savivaldybė iš anksčiau išvardytų savivaldybių operacijų centrų gaus žinią organizuoti izoliuotų asmenų parsivežimą į savo savivaldybės teritoriją, tai bus vykdoma specialiu savivaldybės transportu.

Šiame nutarime taip pat nurodyta, kad visi asmenys, kuriems dėl nustatytos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pasireiškė lengvi simptomai ir jų sveikatos būklė leidžia gydytis ambulatoriškai, bus pervežami į savivaldybės administracijos numatytas patalpas. Pasak LR sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos, galimos izoliacijos namuose patariama vengti, bet mažesnėse savivaldybėse gali būti leista izoliuotis namuose išimties tvarka.

Jei prireiks, sergantieji lengva forma bus izoliuojami Raudondvaryje ir Šeduvoje įsikūrusių švietimo įstaigų bendrabučiuose, iš užsienio grįžusieji – Radviliškyje įsikūrusių švietimo įstaigų bendrabučiuose ir prie Šeduvos esančiame viešbutyje.

Maisto tiekimo klausimą sergantiesiems lengva forma užtikrins Radviliškio rajono savivaldybė. Nesergančių izoliacijoje esančių asmenų artimuosius kviečiame pasirūpinti savo šeimos narių aprūpinimu maistu. Tiems, kuriais nėra kam pasirūpinti, maitinimą organizuos savivaldybė per socialinės pagalbos organizatorių (tel. (8 422) 69 058).

Asmenų, turinčių COVID-19 simptomų, nuvežimas į pagrindines sveikatos priežiūros įstaigas iš sienos kirtimo punktų

Radviliškio rajono savivaldybė užtikrins asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių, kuriems pasireiškė bent vienas iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomų: karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas, transportavimą iš visų Lietuvos Respublikos sienos kirtimo punktų į pagrindines asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

Griežtinami higienos reikalavimai prekybos vietose

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo kovo 24 dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose.

Kol šalyje galioja karantinas, prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.

Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele. Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama užtikrinti maksimalų pardavėjų ir pirkėjų saugumą, dar kalbasi su prekybininkais, tad rekomendacijos gali būti tikslinamos ir pildomos.

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti asmens apsaugos priemones

Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Taip pat šiuo nutarimu siekiama įpareigoti žmones vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Į lauką – tik saugiai, saugant save ir kitus

Lietuvoje paskelbus karantiną ir taikant itin griežtas priemones grįžusiems iš užsienio šalių – 14 dienų nuo paskutinės buvimo užsienio valstybėje dienos privaloma likti izoliacijoje – daugeliui gyventojų kyla klausimų, ar galima, ar saugu eiti į lauką?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad asmenims, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems asmenims, negalima. Išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jeigu asmuo tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, buvimas savo balkone, terasoje, nuosavame kieme, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Visiems kitiems žmonėms, kuriems netaikomi izoliavimosi reikalavimai, reikėtų vadovautis vienu principu – saugus atstumas. Tad visiems, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų apie 2 metrų atstumą (pavyzdžiui, nuosavas kiemas, sodas, miškas, parkas ir pan.).

Tokių pačių sąlygų turėtų laikytis ir tėvai su vaikais, taip pat naminių gyvūnų turintys gyventojai. Jie savo pasivaikščiojimams ir žaidimams turėtų rinktis tokias vietas, kuriose būtų galima išlaikyti 2 metrų atstumą nuo žmonių.

Tad pamačius žaidimų aikštelę ar smėlio dėžę, kurioje jau žaidžia viena šeima su vaikais, reikėtų pasivaikščioti ir paieškoti kitos aikštelės. Vaikų saugumu visų pirma turi pasirūpinti tėvai. Tad tėvų pareiga šiuo metu yra paaiškinti vaikams tokio elgesio priežastis ir tikslus. Taip pat atkreipti dėmesį, kad vaikai nežaistų kontaktinių žaidimų, išlaikytų saugų atstumą vienas nuo kito.

Sportuoti lauke galima tik tokiu atveju, jei žmogui netaikoma 14 dienų izoliacija. Visgi sportuojant taip pat būtina laikytis visų sveikatos saugumo rekomendacijų, vengti masinių susibūrimo vietų, socialinių kontaktų.

Pažintinių takų, parkų, apgultis yra nepageidaujamas reiškinys karantino metu. Žmonių susibūrimai draudžiami tiek viduje, tiek lauke.

SAM primena, kad visos šios priemonės būtinos norint apsaugoti tiek save, tiek savo artimuosius, tiek pažeidžiamiausius visuomenės narius.

Bus tiriama daugiau žmonių

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje, tikslina atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų grupes. Nuo šiol dėl galimos infekcijos bus tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai, taip pat ir visi, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Taip pat ir toliau bus tiriami visi susirgę, kurie keliavo užsienyje, bei turėję kontaktą su patvirtintu Covid-19 atveju Lietuvoje.

Raginame žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis telefonu 1808, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas