NULL

Sukurta vieninga asmens sveikatos priežiūros įstaigų informacinė sistema

Elektroninio recepto rašymas – ne vienas iššūkis, šiuo metu tenkantis medikams. Aštuoniolikos Šiaulių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai mokosi dirbti ir naudotis Šiaulių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų informacine sistema. 180 kompiuterių, 18 spausdintuvų, 7 daugiafunkciai įrenginiai – tiek kompiuterinės įrangos teko aštuoniolikai Šiaulių apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų, įgyvendinusių projektą „Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Šiaulių regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“. Šiaulių centro poliklinika, Radviliškio, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Naujosios Akmenės, Kuršėnų ligoninės, Radviliškio, Pakruojo, Joniškio, Kelmės rajonų pirminės sveikatos priežiūros centrai, Šeduvos ir Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centrai, Alksniupių, Grinkiškio, Sidabravo, Šaukoto, Šiaulėnų ambulatorijos susijungė vienam tikslui – sudaryti sąlygas Šiaulių regiono gyventojams ir pacientams elektroniniu būdu gauti savo medicininius duomenis, o sveikatos priežiūros įstaigoms – tarpusavyje bendradarbiauti ir saugiai keistis informacija el. priemonėmis.

Pasak projekto pagrindinės vykdytojos, Radviliškio ligoninės, direktorės Danutės Povelauskienės, šio projekto tikslai yra keli. Pacientams siekiama suteikti patikimas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, kad pacientas būtų informuotas, lengvai pasiektų reikalingas sveikatinimo paslaugas ir būtų tikras dėl sveikatinimo paslaugų tęstinumo. Sveikatos priežiūros įstaigos siekia, kad įstaigos ir sveikatos priežiūros specialistai gautų ir naudotų esamą informaciją apie pacientą laiku ir patogioje vietoje, keistųsi informacija apie pacientą su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis ir kitais sveikatos priežiūros dalyviais. Kitų sveikatos priežiūros įstaigų, institucijų bei ilgalaikių sveikatos sistemos tikslų atžvilgiu projektas naudingas sergamumo ir mirtingumo mažinimo, ligų ir sveikatos problemų prevencijos, ekonominio sveikatinimo paslaugų efektyvumo didinimo, kokybiškų, saugių ir prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo srityje.

Gyventojai ir pacientai, naudodamiesi sukurtomis el. sveikatos paslaugomis, elektroniniu būdu galės gauti savo ligos istorijas, tyrimų ir kitus duomenis apie asmens sveikatą, o sveikatos priežiūros įstaigos ir specialistai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas, tarpusavyje bendradarbiaus ir saugiai bei greitai keisis informacija, taip prisidėdami prie laiku ir kokybiškai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų.

Iki projekto įgyvendinimo kiekviena gydymo įstaiga kaupė duomenis apie pacientą atskirai. Įgyvendinus projektą, ligos istorija taps vieninga ir bet kuris gydytojas, prisijungęs prie sukurtos informacinės sistemos, galės matyti visą paciento ligos istoriją.

Sistemoje realizuoti 23 skirtingi funkcionalumai. Medicinos darbuotojai galės ne tik kaupti pacientų elektroninę sveikatos istoriją ir išrašinėti elektroninius receptus vaistams įsigyti, bet greičiau ir patogiau registruoti pacientus pas gydytojus, ligoninių priėmimo skyriai galės lengviau stebėti lovų užimtumo situaciją kituose skyriuose, elektroniniu būdu valdyti vaistų paskyrimo procesą skyriuose gydomiems pacientams, planuotis operacinių darbą, o atliktų laboratorinių ir rentgeno tyrimų rezultatai savaime kaupsis pacientų elektroninėje sveikatos istorijoje ir bus prieinami kitų įstaigų specialistams, jei pacientas nuspręs gauti kito specialisto išvadą dėl savo ligos. Pacientams daugiau nebereikės gaišti daug laiko įstaigų registratūrose, jie galės užsiregistruoti gydytojo konsultacijai elektroniniu būdu per www.sergu.lt portalą, nors šį funkcionalumą įstaigos planuoja naudoti ne pilna apimtimi, nes nemaža dalis senyvo amžiaus pacientų dar nemoka naudotis elektroninėmis paslaugomis. Pasak D. Povelauskienės, Radviliškio ligoninėje dirbantys gydytojai konsultantai palaipsniui pereina prie elektroninių receptų. „Dažnai ir patys pacientai, ypač vyresnio amžiaus, prašo gydytojų išrašyti įprastą receptą. Jie baiminasi, kad el. receptu negalės tinkamai pasinaudoti. Tiesa, jokių nusiskundimų nesame gavę iš tų, kuriems elektroninis receptas buvo išrašytas. Galima teigti, kad Radviliškio rajono medikai palaipsniui, po truputį, bet sistemingai eina į naują erą, kai neliks popierinių siuntimų ir receptų, o duomenys apie pacientus bus prieinami visos Lietuvos medikams“, – sako Radviliškio ligoninės direktorė.

Projekto įgyvendinimui 665 628,90 Eur gauta iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE