SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 15:47:21 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Sučiupti trys radviliškiečiai, „maustę“ mašinų pardavėjus (yra filmuotos medžiagos)

Sučiupti trys radviliškiečiai, „maustę“ mašinų pardavėjus (yra filmuotos medžiagos)

  • Sučiupti trys radviliškiečiai, „maustę“ mašinų pardavėjus (yra filmuotos medžiagos)

    Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai ragina atsiliepti žmones, kurie nuotraukose užfiksuotiems radviliškiečiams parduodami automobilius buvo atsidūrę analogiškose situacijose, ir paskambinti policijos tyrėjui telefonu (8 41) 39 75 01. Policijos nuotr.

Automobilį pardavinėjantis žmogus net neįsivaizduoja, kokios negandos kartais jo laukia. Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai irgi neįsivaizdavo, kad sukčiai gali taip apmulkinti žmogų, jog jis pats savo valia sutinka automobilį parduoti 1600 eurų pigiau. Ir tik netikėtas ir nelauktas pareigūnų įsikišimas į automobilio pirkimo-pardavimo sandorį pardavėjui atvėrė akis.

Gavę informacijos apie galimą nesąžiningą automobilio pirkimo-pardavimo procesą Klaipėdoje, Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų ketveriukė liepos 17-osios vakare išskubėjo į uostamiestį, kad užbėgtų šiam sandoriui už akių. Į pagalbą pasitelkę kolegas iš Klaipėdos apskrities policijos, jie suspėjo į sandorio epilogą ir sulaikė tris sukčiavimu įtariamus radviliškiečius.

28-erių, 21-erių ir 18 metų įtariamieji atsidūrė areštinėje. Jiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, o 28-erių metų radviliškiečiui, užsiimančiam automobilių supirkimu ir perpardavimu, - dar ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo savo įmonėje.

Į radviliškiečių surengtą aferą pateko 26-erių metų Klaipėdos gyventojas, sumanęs parduoti savo automobilį. Vaikinas tą vakarą viename Klaipėdos daugiabučio namo kieme pirkėjams demonstruodamas savo parduodamą „BMW 530“ patyrė emocijų antplūdį – nuo streso ir džiaugsmo.

Pirmasis stresas buvo, kai jis po automobilio detalios apžiūros kartu su pirkėjais sėdo jo išbandyti. Tik prieš mėnesį techninės apžiūros metu patikrinto automobilio variklis visai „nebetraukė“ ir iš jo sklido kažkokie pašaliniai garsai. O kai atidarė variklio dangtį, pamatytas vaizdas pardavėją pribaigė - automobilio pirkėjas demonstratyviai parodė aušinimo skysčio bakelio viduje esantį juodos spalvos skystį, panašų į tepalą.

Amą praradęs vaikinas nesuprato, kaip jo automobilis galėjo taip greitai „subyrėti“, kad į variklio aušinimo sistemą iš variklio skyriaus pumpuojamas tepalas. Kai jis su pirkėjais pradėjo aiškintis, koks tai galėtų būti gedimas ir kiek kainuotų jo pašalinimas, sumos pasirodė didžiulės. Kadangi klaipėdiečiui skubiai buvo reikalingi pinigai, tai jis sutiko padaryti net 1600 eurų nuolaidą.

Antrąjį šoką pardavėjas patyrė, kai po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo ir atsiskaitymo juos apsupo policijos pareigūnai. Klaipėdiškis niekaip nesuprato, ką jis padarė blogo, kad sulaukė pareigūnų dėmesio. Ir tik tada, kai kriminalistai jam pasiūlė pamąstyti, ar nekeistas jam buvo automobilio pirkimo-pardavimo procesas, vaikinas praregėjo. Ypač po to, kai pareigūnai iš radviliškiečių automobilio ištraukė ne vieną paslėptą buteliuką su juodą tepalą primenančiu skysčiu.

Pirkėjai aiškino, kad tai – kremas rankoms. Įtariama, kad pirkėjai šio „kremo“ įpylė į variklio aušinimo bakelį, nutraukė žarnelę ir ėmėsi dar kai kurių kitų veiksmų, kurių visuma sudarytų sugedusio variklio įspūdį. Šiuos veiksmus jie atliko gerai suplanavę kiekvieną savo žingsnį ir automobilio savininką nuvilioję prie bagažinės.

Pareigūnai įtaria, kad tai - ne pirmas trijulės sukčiavimas. Nuo tokių jų nusikalstamų veiksmų galėjo nukentėti ir daugiau Lietuvos gyventojų. Apie įtariamųjų veiklos mastą byloja tai, jog jie buvo apsirūpinę gana nemažu „kremo rankoms“ kiekiu ir pas juos buvo rasta nemenka suma pinigų, manoma, skirtų kitiems automobiliams pirkti.

Parengta pagal policijos atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės informaciją

Naudotų mašinų pardavimai auga, pasinaudokite šia proga ir parduokite savo automobilį. Saugūs Ratai priims Jūsų automobilį, atliks visus reikalingus cheminio valymo darbus, kurie pakels mašinos vertę ir parduos ją, išgaunant maksimalią pinigų sumą.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas