SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 12:31:50 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena yra svarbi kiekvienam iš mūsų

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena yra svarbi kiekvienam iš mūsų

 • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena yra svarbi kiekvienam iš mūsų

  Vinco Kudirkos progimnazijos edukacinis centras Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną paminėjo įvairiomis veiklomis. Loretos Sokienės nuotr.

 • Vinco Kudirkos progimnazijos edukacinis centras Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną paminėjo įvairiomis veiklomis. Loretos Sokienės nuotr.
 • Vinco Kudirkos progimnazijos edukacinis centras Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną paminėjo įvairiomis veiklomis. Loretos Sokienės nuotr.
 • Vinco Kudirkos progimnazijos edukacinis centras Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną paminėjo įvairiomis veiklomis. Loretos Sokienės nuotr.

Kasmet gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji primena mums rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma gimtoji kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų tapo aišku, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Vinco Kudirkos progimnazijos edukacinis centras šią dieną paminėjo įvairiomis veiklomis.

Šios dienos rytmetį į Indigo miestą sugužėję pirmokėliai su mokytojomis sužinojo, kodėl Lietuvai ypatinga ši diena. Vėliau klausėsi muzikos mokyklos moksleivių bei mokytojos Romos Apšegienės sekamos pasakos „Vilkas ir septyni ožiukai kitaip“. Klausydami pasakos vaikai susipažino su emocijų įvairove ir saugumu, išsiaiškino, kodėl būtina klausyti tėvų, taip pat klausėsi įvairių muzikos instrumentų garsų. Teko pasidžiaugti, kad visi pasakos metu grojantys mokiniai yra iš mūsų progimnazijos.

Vėliau su šeštos klasės mokiniais ir lietuvių kalbos mokytojomis vykome į Radviliškio miesto Aušros aikštę, kurioje dalyvavome skaitymo akcijoje „Lietuva skaito!“, kurios šūkis: „Nudžiugink nors vieną knygą!“.

Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. Todėl privalome tai branginti ir saugoti, didžiuotis tuo, ką turime, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis.

Vladislava Šiaudvytienė, edukacinio centro bibliotekininkė,

Loreta Sokienė, pradinių klasių mokytoja

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
 • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
 • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas