SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 02:14:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Sostinės politikų pažadus ištesėjo rajono valdžia

Sostinės politikų pažadus ištesėjo rajono valdžia

 • Sostinės politikų pažadus ištesėjo rajono valdžia

  Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė sutalpinta į antrąjį aukštą, kuriame gali būti gydoma iki 27 ligonių.

 • Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė sutalpinta į antrąjį aukštą, kuriame gali būti gydoma iki 27 ligonių.

  Pirmajame etape nutarta teikti pirmenybę pacientų ir darbuotojų patogumui, todėl nuspręsta kapitaliai pertvarkyti pastato vidų.

 • Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė sutalpinta į antrąjį aukštą, kuriame gali būti gydoma iki 27 ligonių.

  A. Juškienę pradžiugino rajono valdžios sprendimas kapitaliai sutvarkyti ne tik poliklinikai skirtą pirmąjį aukštą, bet ir antrajame aukšte esančias ligoninės patalpas.

 • Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė sutalpinta į antrąjį aukštą, kuriame gali būti gydoma iki 27 ligonių.

  Pacientų patogumui – ir suremontuoti tualetai.

 • Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė sutalpinta į antrąjį aukštą, kuriame gali būti gydoma iki 27 ligonių.

Jonas MARCINKUS

Centrinės valdžios pažadais ilgai maitinti Baisogalos ir Skėmių seniūnijų gyventojai kantriai laukė, kol bus suremontuotas Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centras. Galiausiai paaiškėjo, kad sostinės veikėjų pažadai buvo tušti, bet situaciją išgelbėjo pernai 310 tūkstančių eurų paskyrusi Radviliškio rajono savivaldybė. Todėl didžiąsias metų šventes šviesiose ir dažais kvepiančiose patalpose sutikęs poliklinikos kolektyvas šią savaitę surengė atidarymo šventę.

Prisiėmė pažadų naštą

Baisogalos miestelio ir aplinkinių gyvenviečių gyventojams seniai buvo pažadėta, kad bus išsaugota ir poliklinika, ir slaugos bei palaikomojo gydymo ligoninė. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai buvo pažadėję, kad bus skirta 0,3 milijono eurų apverktinos būklės patalpoms suremontuoti.

Baisogaliečių viltys sudužo po Seimo rinkimų, kai pasikeitė centrinė valdžia. Sveikatos apsaugos ministerijos klerkai pasistengė, kad Baisogalos projektui neliktų pinigų. Todėl situaciją nebe pirmą kartą teko gelbėti Radviliškio rajono savivaldybei, kuri ant savo pečių prisiėmė sostinės politikų pažadų naštą.

Radviliškio rajono biudžete buvo numatyta 70 tūkstančių eurų šiam projektui įgyvendinti, bet suma buvo per menka, nes reikėjo kapitaliai suremontuoti pirmus du pastato aukštus. Todėl buvo nutarta rasti ir skirti papildomų pinigų, kad projektas nedulkėtų stalčiuose, o gyventojai gautų kokybišką ir prieinamą gydymo paslaugą.

Atsisakė vieno pastato

Iš pradžių buvo svarstoma, kad reikėtų rekonstruoti ir Baisogalos poliklinikos patalpas, esančias Grinkiškio gatvėje, ir R. Žebenkos gatvėje esančią Baisogalos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę. Tačiau nuspręsta, kad kur kas racionaliau būtų Pirminės sveikatos priežiūros centrą įkelti į tą patį ligoninės pastatą, juolab kad vietos yra pakankamai.

„Poliklinikos sienos buvo kiauros, šį pastatą išlaikyti buvo labai brangu, jis net nebuvo pritaikytas neįgaliesiems, - sakė įstaigos direktorė Aušra Juškienė. - Džiaugiamės Savivaldybės vadovų įžvalgumu, nes buvo pasirinktas racionaliausias kelias.“

A. Juškienę pradžiugino sprendimas kapitaliai sutvarkyti ne tik poliklinikai skirtą pirmąjį aukštą, bet ir antrajame aukšte esančias ligoninės patalpas. Nes vietos žemdirbių 1998 metais padovanotos Baisogalos eksperimentinio ūkio administracinės patalpos buvo nepritaikytos gydymo įstaigai, neatitiko higienos reikalavimų.

Pirmenybė – patogumui

Savivaldybė negali pasigirti dideliais finansiniais ištekliais, todėl nutarta pastatą tvarkyti keliais etapais. Pirmajame etape nutarta teikti pirmenybę pacientų ir darbuotojų patogumui, todėl nuspręsta kapitaliai pertvarkyti pastato vidų.

Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė buvo sutalpinta į antrąjį aukštą, kuriame gali būti gydoma iki 27 ligonių. „Poreikis yra didžiulis, dabar užimtos visos lovos“, - sakė direktorė A. Juškienė.

Pirmasis pastato aukštas pertvarkytas ir paverstas šiuolaikiška poliklinika. Čia pacientus priiminėja du jauni bendrosios praktikos gydytojai Rasa Masilionė ir Andrius Autukas, o odontologo paslaugą teikia Irena Bložienė.

Trečiajame pastato aukšte seniai veikia privatūs „Senjorų namai“.

Nudžiugins ir medikus

Pirmuosius du aukštus sutvarkę bendrovės „Aukštaitijos ranga“ statybininkai dabar triūsia rūsyje. Čia vasarį duris atvers personalui skirti poilsio kambariai, virtuvėlė.

Rūsyje įrengtomis patalpomis galės naudotis ir poliklinikos, ir ligoninės darbuotojai. „Žmonėms tenka didžiulis krūvis, nes Baisogalos ir Skėmių seniūnijose gyvena beveik 5 tūkstančiai gyventojų“, - sakė įstaigos vadovė.

A. Juškienė vylėsi, kad greitai bus pradėti ir antrojo etapo darbai – norima sutvarkyti ir didžiulio pastato išorę. Užbaigus rekonstrukciją, bus galima naudotis ir liftu.

Išgelbėjo ir Radviliškio ligoninę

Radviliškio rajono politikai neseniai išgelbėjo ir pagrindinę Radviliškio ligoninę, kurią uždaryti kėsinosi Vilniuje naują sveikatos politiką diktuojantys politikai.

Sveikatos apsaugos ministerijos klerkai buvo sudarę „juodąjį“ sąrašą, kuriame buvo atsidūręs ir Radviliškis, nes ligoninėje buvo likę tik du skyriai. Radviliškio ligoninė prieš kelerius metus vengdama bankroto uždarė Akušerijos, Nervų ligų ir Vaikų ligų skyrius. Tačiau dabar atlikus išsamius skaičiavimus paaiškėjo, kad Vaikų ligų skyrius nebūtų nuostolingas, todėl jis buvo atkurtas.

Laimė, užteko įžvalgumo neišparceliuoti ligoninės turto, todėl sprendimas vėl teikti pediatrijos paslaugą netapo didele našta.

Ligoninės ir ambulatorijos istorija

 • Baisogalos ligoninė pernai atšventė 70-mečio jubiliejų.

 • Gydymo įstaigos metraštis skaičiuojamas nuo 1948-ųjų, kai į Baisogalą atvažiavusi vyr. gydytoja V. Nosovaitė įkūrė ambulatoriją ir 10 lovų ligoninę.

 • 1957 m. ligoninė buvo perkelta į buvusią kleboniją, o čia įrengtos palatos, kuriose tilpo 35-50 ligonių.

 • 1980 m. Grinkiškio g. pastatyta nauja ambulatorija.

 • Paskutinis kraustymasis įvyko 1998 m., kai vietos žemdirbiai padovanojo buvusio Baisogalos eksperimentinio ūkio administracinį pastatą. Tada ligoninės kolektyvas atsisveikino su klebonijos pastatu.

Pirmajame etape nutarta teikti pirmenybę pacientų ir darbuotojų patogumui, todėl nuspręsta kapitaliai pertvarkyti pastato vidų.
A. Juškienę pradžiugino rajono valdžios sprendimas kapitaliai sutvarkyti ne tik poliklinikai skirtą pirmąjį aukštą, bet ir antrajame aukšte esančias ligoninės patalpas.
Pacientų patogumui – ir suremontuoti tualetai.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
 • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
 • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas