SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-06-26, Trečiadienis, 09:03:11 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Smirdinčius šiukšlių konteinerius dar šiemet pakeis pusiau požeminės talpyklos

Smirdinčius šiukšlių konteinerius dar šiemet pakeis pusiau požeminės talpyklos

  • Smirdinčius šiukšlių konteinerius dar šiemet pakeis pusiau požeminės talpyklos

    Suomijoje gaminami „Molok“ konteineriai pasižymi tuo, jog didžioji dalis atliekų talpinama po žeme, o tai neleidžia plisti bakterijoms ir tuo pačiu nesklinda nemalonūs kvapai.

  • Suomijoje gaminami „Molok“ konteineriai pasižymi tuo, jog didžioji dalis atliekų talpinama po žeme, o tai neleidžia plisti bakterijoms ir tuo pačiu nesklinda nemalonūs kvapai.

    Iki šių metų gruodžio mėnesio Radviliškio mieste ir rajone bus įrengtos net 36-ios konteinerių aikštelės su pusiau požeminiais konteineriais.

Jonas MARCINKUS

Šiais metais Radviliškio mieste ir rajone ims nykti senieji šiukšlių konteineriai, kurie ne tik atrodo negražiai, bet šiltuoju metų laiku skleidžia bjaurius kvapus. Jau šių metų pavasarį prasidės statybos – vietoj visiems įgrisusių senųjų konteinerių bus įrenginėjamos specialios aikštelės su pusiau požeminiais konteineriais. Panašūs konteineriai šiuo metu stovi ir Europos didmiesčiuose, tokiuose kaip Danijos sostinė Kopenhaga.

Darbai prasidės pavasarį

Praėjusių metų pabaigoje uždaroji akcinė bendrovė „VSA“ ir VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ pasirašė sutartį, pagal kurią iki šių metų gruodžio mėnesio Radviliškio mieste ir rajone bus įrengtos net 36-ios konteinerių aikštelės su „Molok Classic“ apvaliaisiais pusiau požeminiais konteineriais. Projekto vertė – pusė milijono eurų.

„Jau pradėjome derinti darbų grafiką. Per žiemą planuojame atlikti projektavimo darbus, o pavasarį tikimės pradėti konteinerių įrengimą. Tikslus aikštelių statybų grafikas turėtų būti sudarytas sausio pradžioje“, - mintimis apie projektą dalijasi UAB „VSA“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Nesklinda nemalonūs kvapai

Anot direktorės, įmonė „VSA“ tokius konteinerius jau montuoja Vilniuje ir Kaune, o tų miestų gyventojai bei vadovai labiausiai jų nori dėl didėjančios estetinės tvarkos ir mažėjančių atliekų surinkimo bei tvarkymo kaštų.

Suomijoje gaminami „Molok“ konteineriai pasižymi tuo, jog didžioji dalis atliekų talpinama po žeme, o tai neleidžia plisti bakterijoms ir tuo pačiu nesklinda nemalonūs kvapai. Kadangi tokie konteineriai didesni net penkis kartus, pailgėja ištuštinimo intervalai, o korpusui suteikiama nemažiau kaip 10-ties metų gamintojo garantija.

Radviliškio rajonas ne vienintelis Lietuvoje, kuriame atsiras modernūs konteineriai. UAB „VSA“ Vilniuje įrengs daugiau nei 300, o Kaune – 515 tokių aikštelių.

Nepatiks tik „tankistams“

„Džiugu, kad pagaliau Radviliškyje vietoj senųjų konteinerių bus pastatyti modernūs ir naujoviški konteineriai. Dėl senųjų konteinerių ne kartą pykomės su kaimyninio daugiabučio gyventojais, nes niekas nenorėjome, kad jie stovėtų po mūsų langais ir skleistų savo smarvę. Būdavo ir taip, kad vieną naktį kaimynai konteinerius pastumia arčiau mūsų namo, o kitą naktį mes konteinerius nustumdavome į jų panosę. Žiemą tai dar galima kentėti, o vasarą, kai norisi miegoti atsidarius langus, tai ir musės į namus skrenda, ir kvapai nosį riečia. Ačiū dievui, kad šių problemų nebeliks“, - sužinojusi apie planuojamas naujoves džiaugėsi radviliškietė Birutė Z.

Naujieji konteineriai turbūt nepradžiugins tik vadinamųjų „tankistų“, kurie mėgsta kuistis atliekose ir dalį jų išmėto ant žemės. Pusiau požeminių konteinerių turinys asocialiems asmenims bus nepasiekiamas.

Iki šių metų gruodžio mėnesio Radviliškio mieste ir rajone bus įrengtos net 36-ios konteinerių aikštelės su pusiau požeminiais konteineriais.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas