SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 01:49:26 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Šimtas ąžuolų ateities kartoms liudys lietuvių tautos stiprybę

Šimtas ąžuolų ateities kartoms liudys lietuvių tautos stiprybę

  • Šimtas ąžuolų ateities kartoms liudys lietuvių tautos stiprybę

    Talkininkai ir organizatoriai džiaugiasi galėdami įamžinti istorinę Lietuvos kariuomenės pergalę.

  • Talkininkai ir organizatoriai džiaugiasi galėdami įamžinti istorinę Lietuvos kariuomenės pergalę.

    Nauji ąžuoliukai buvo sodinami šalia didelių, pasodintų prieš 30 metų.

Balandžio 12 dieną Vaidulių kaime prie malūno, menančio Lietuvos kariuomenės istorinę pergalę prieš bermontininkus, rinkosi aktyvūs radviliškiečiai, šauliai, Lietuvos kariuomenės Oro gynybos bataliono kariai, Radviliškio seniūnijos darbuotojai. Čia suorganizuota ąžuoliukų sodinimo akcija „Pasodink ąžuolą istorinei Lietuvos kariuomenės pergalei“.

2019 metais sukanka 100 metų Lietuvos kariuomenės pergalei prieš bermontininkų armiją mūšyje prie Radviliškio. Ši pergalė labai reikšminga Lietuvos valstybingumo istorijai, o ši ąžuoliukų sodinimo akcija pradėjo renginių, skirtų paminėti šią datą, ciklą. Liepos mėnesį šioje vietoje planuojama suorganizuoti mūšio rekonstrukciją, istorikų konferenciją ir dar daug įvairių mažesnių renginių.

Ąžuolai šioje vietoje buvo sodinami minint šios Lietuvai reikšmingos pergalės 70-metį, deja, iki šiol jų išliko apie 60. Po akcijos dabar jų oš 100, nes pasodinta 40 ąžuoliukų. Jie augs šalia tų didelių, prieš trisdešimt metų sodintų, ir liudys ateinančioms kartoms lietuvių tautos stiprybę. Tegul mena jie istorinę Lietuvos kariuomenės pergalę prieš 100 metų, kai prie Radviliškio buvo nugalėti bermontininkų armijos būriai, grasinę Lietuvos valstybei.

Renginyje prisiminta ir dar viena data – Radviliškio rajono savivaldybės ir Oro gynybos bataliono bendradarbiavimo metinės. Oro gynybos bataliono vadas Majoras Vaidas Šimaitis ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis pasikeitė Savivaldybės ir Oro gynybos bataliono sutarties pratęsimo dokumentais. Radviliškio rajono savivaldybė ir Oro gynybos batalionas įvairiuose renginiuose bendradarbiauja jau seniai, bet lygiai prieš metus šis bendradarbiavimas buvo įformintas oficialia sutartimi. Taip jau sutapo, kad būtent balandžio 12 dieną sutarties vienerių metų terminas baigėsi, tad pasikeista oficialiais šio prasmingo ir vaisingo bendradarbiavimo pratęsimo dokumentais.

Ačiū visiems prisidėjusiems: visuomenei, šauliams, Oro gynybos bataliono kariams, jaunimui, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrui, Radviliškio seniūnijai ir aktyviems piliečiams.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Nauji ąžuoliukai buvo sodinami šalia didelių, pasodintų prieš 30 metų.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas