SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-18, Pirmadienis, 01:12:04 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Sidabrave gražiai paminėta Žolinė

Sidabrave gražiai paminėta Žolinė

 • Sidabrave gražiai paminėta Žolinė

  Žolinės šventės dalyvės.

 • Žolinės šventės dalyvės.

  Aušra Staškūnienė su gražiausia puokšte.

 • Žolinės šventės dalyvės.

  Vilija Briedelienė ir Jūratė Kurandienė su pyragais ir duonute. Ernetos Vasiljevos ir Jūratės Kurandienės nuotr.

Rugpjūčio 14 dieną Sidabravo vyr. bibliotekininkė Jūratė Kurandienė su Sidabravo kultūros namų specialiste Jolanta Černiauskiene visus Sidabravo gyventojus kvietė ateiti į miesto centrą ir švęsti Žolinę. Tą dieną susirinko aktyviausios miestelio gyventojos, nešinos savo glėbiuose, krepšiuose darželio, lauko gėlių, daržo žalumos.

J. Kurandienė šventės pradžioje visiems priminė, kad Žolinė – tai laikas, kai vasara susitinka su rudeniu. Kai lauko darbai nudirbti, javai nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Jau nuo pagonybės laikų likusi Žolinė, įvedus krikščionybę, buvo sutapatinama su bažnytine švente – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai.

J. Kurandienė priminė, kad Žolinės šventė dar vadinama Kopūstine, javapjūtės pabaigtuvėmis, bičkopio ir medsukio, duonos, medaus ir pieno švente.

Vasaros laikas augina, nokina, brandina, o Žolinės šventė visą derlių sukviečia į gražią šventę. J. Kurandienė pradėjo daryti puokštę iš surinktų lauko gėlių, pasiūlė visoms susirinkusiosioms prisidėti: ar vainiką pinti, ar puokštę daryti. Dalyvių laukė simboliniai prizai.

Moterims pradėjus darbuotis, bibliotekininkė iškeldavo tai vieną, tai kitą gėlę ar žalumą, klausdama, kaip ši vadinasi, kokia iš jos nauda? Kalbant apie augalus ir gėles buvo paminėtos jų maistingosios ir gydomosios savybės.

Kiekviena dalyvė ateidama į šventę atsinešė savo mėgstamos žolelių arbatos. Tada visi kartu spėliojo, kokia tai arbata, kaip ją pasidaryti ir kada gerti. J. Kurandienė paruošė mįslių apie augalus, daržoves, duoną. Aktyviausios ir greitai įminusios mįsles gavo po prizą.

Kokia Žolinė, jei per ją nekepama duona ar pyragas. Dėl laiko stokos duona buvo iškepta namuose, o šventės dalyvės buvo pavaišintos dar garuojančiu Vilijos Briedelienės pyragu.

Šventės pabaigoje už gražiausią puokštę buvo apdovanota Sidabravo gimnazijos bibliotekininkė Aušra Staškūnienė. Kadangi visų vainikai buvo gražūs, nugalėjo draugystė. Jais buvo papuoštas Sidabravo miestelio centras.

Viešosios bibliotekos informacija

Aušra Staškūnienė su gražiausia puokšte.
Vilija Briedelienė ir Jūratė Kurandienė su pyragais ir duonute. Ernetos Vasiljevos ir Jūratės Kurandienės nuotr.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas