SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 12:50:37 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės mokėsi Bulgarijoje

Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės mokėsi Bulgarijoje

 • Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės mokėsi Bulgarijoje

  Projekto dalyviai.

 • Projekto dalyviai.
 • Projekto dalyviai.
 • Projekto dalyviai.
 • Projekto dalyviai.

Šeduvos lopšelis-darželis vykdo Erasmus+ KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Le développement des compétences à travers un travail axé sur les projets“ („Ugdymo kompetencijų tobulinimas per projektinę veiklą“).

Neseniai Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės Kristina Vasiliauskienė, Roma Skestenienė ir projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Jurelevičienė vyko į tarptautinius mokymus Bulgarijoje.

Tai antrasis projekto partnerių susitikimas Vracos mieste, pradinėje St Sofronii Vrachanski mokykloje. Mokymų metu pedagogai iš Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Bulgarijos ir Lietuvos dalijosi gerąja patirtimi ugdant ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikus.

Bulgarijos pedagogai pristatė ir supažindino su internetiniais projektų kūrimo įrankiais, skaitmeninėmis priemonėmis bei inovatyviais ugdymo(si) metodais. Stebėjome tokių programų panaudojimo galimybes kaip „Storyjumper“, „Kahood“, „Quizzez“, „Plikers“. Kai kurias programėles jau naudoja mūsų pedagogės, o su kai kuriomis susipažino pirmą kartą. Visus sužavėjo programa „Plikers”, kurios pagalba tuoj pat atlikome mokymų refleksiją atsakydami į testo klausimus.

Bulgarijos lopšelio-darželio pedagogės pristatė internetinių technologijų panaudojimo galimybes ugdymo procese. Savo pranešimuose-pristatymuose jos pasakojo apie atliktus tyrimus ir dalijosi jų teigiamomis išvadomis. Vėliau stebėjome ugdomąsias veiklas, kuriose naudojamos įvairios skaitmeninės technologijos. Pastebėjome, kad vaikams patinka dirbti su planšetėmis bei interaktyviomis lentomis.

Pedagogai iš Italijos dalijosi patirtimi, kaip ugdymo procese naudoti „Padlet“ programą. Tai nemokamas internetinis įrankis ir programėlė (iOS), kuri suteikia internetinę erdvę mūsų idėjų, minčių ar kito turinio mainams bei publikavimui. Ši programa labai naudinga vykdant tarptautinius projektus, kai reikia dalintis didesnės apimties įvairia medžiaga.

Ispanijos pedagogai pristatė, kaip naudojama internetinė programa „Tondoo“. Jie atsivežė pavyzdžių, jau sukurtų su šia programėle. Tai trumpų pasakojimų knygelės, komiksai. Visi programų pristatytojai akcentavo, kad tikslingai panaudojamos jos lavina vaikų vaizduotę, padeda sudominti, didina motyvaciją ugdymo(si) procesu.

Mokymų metu mūsų pedagogės tobulino prancūzų kalbos įgūdžius, susipažino su Bulgarijos švietimo sistema, kurią pristatė Vratsos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja. Lankydamosios darželyje domėjosi lauko edukacinėmis erdvėmis, jų panaudojimo galimybėmis ugdymo procese. Grįžo namo įgijusios patirties, kaip galima inovatyviau bei kūrybiškiau organizuoti ugdymos(si) procesą.

Šeduvos lopšelio-darželio informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
 • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
 • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas