SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-03-23, Šeštadienis, 17:22:49 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Šeduvos globos namuose – šventinė savaitė senjorams

Šeduvos globos namuose – šventinė savaitė senjorams

  • Šeduvos globos namuose – šventinė savaitė senjorams

    Šeduvos globos namuose Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirti renginiai vyko visą savaitę.

Kasmet spalio 1-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šeduvos globos namuose ši šventė tęsiasi visą savaitę.

Šventinė savaitė prasidėjo senjorų paruoštu koncertu Lietuvos 100-mečiui paminėti ,,Mes išliksim jauni“. Per koncertą skambėjo muzikiniai kūriniai, buvo skaitomos eilės. Pasibaigus renginiui visi sugužėjo į kiemą, kuriame vyko piknikas. Buvo vaišinamasi ant grilio keptais saldumynais.

Rugsėjo 24-ąją globos namuose viešėjo Šeduvos gimnazijos 3A klasės mokytoja D. Mačiūnienė ir mokiniai. Vyko edukacinis užsiėmimas ,,Prikelkime daiktą“. Gyventojai kartu su moksleiviais įvairiaspalvėmis sagomis apklijavo senus batus. Jie tarsi atgijo ir pavirto į gražias vazas gėlėms.

Po pietų vyko susitikimas su VšĮ „Inkocentras“ direktore, gydytoja J. Misevičiene. Prigužėjo pilnutėlė salė ne tik globos namuose gyvenančių, bet ir miestelio senjorų. Gydytoja konsultavo šlapimo nelaikymo prevencijos, profilaktikos, gydymo ir sausumą užtikrinančių priemonių kompensavimo klausimais.

Polekėlės padalinyje senjorų savaitė prasidėjo popiete ,,Dainuok su manimi“, kurioje buvo dainuota kiekvieno gyventojo prisiminta daina. Apdovanoti patys aktyviausieji, kurie nepraleidžia dainavimo užsiėmimų.

Rugsėjo 25-oji – išvykos diena. Šeduvos globos namų ir Polekėlės padalinio gyventojai vyko į „Rūtos“ fabriką, esantį Šiauliuose. Kad kelionė būtų saugi, gyventojai, dalyvaujantys Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2018“, išvykoje aptarė kaip atsakingai elgtis kelyje. Gyventojai vilkėjo šviesą atspindinčias liemenes, kurias dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Apsilankėme fabriko muziejuje ir sužinojome istoriją apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Šokolado dirbtuvėse trumpam tapome šokolado meistrais. Pirmiausiai pamatėme, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Po kelių akimirkų patys ėmėme skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gaminome savo šokoladinius skanumynus. Pabaigoje savo šokoladinius gaminius susidėjome į dėžutes ir parsivežėme lauktuvių.

Rugsėjo 26-oji – sporto diena. Svečiavosi Polekėlės padalinio senjorai. Varžybos prasidėjo nuo lengvos mankštos. Vėliau dalyviai pasidalijo į dvi komandas ir atliko įvairias estafetes. Po varžybų visų laukė vaišės.

Toliau tęsiant šventinę savaitę, rugsėjo 27 dieną, Šeduvos globos namuose ir Polekėlės padalinyje vyko gerumo ir grožio diena „O mums širdy dar ne ruduo“. Atvyko kirpėja Ramunė Navickienė, tad gyventojai buvo kviečiami apsikirpti. Įstaigos darbuotojos gražino moteris – lakavo nagus, ryškino antakius. Norintieji galėjo rankas palepinti parafino vonelėje, pasėdėti masažiniame krėsle.

Rugsėjo 28-ąją Šeduvos globos namų gyventojai vyko į Polekėlės padalinį, kuriame jų laukė viktorina „Smagu žinoti“. Gyventojai atsakinėjo į įvairius klausimus, dainavo dainas. Visų viktorinos dalyvių laukė saldžios dovanėlės.

Spalio 1-ąją visi senjorai susirinko į Šeduvos kultūros ir amatų centrą, kuriame vyko Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorės V. Mockevičiūtės ir Valstybinio jaunimo teatro aktorės N. Varnelytės dueto sukurtas spektaklis „Kas apsakys dzūkų linksmybes“. Aktorės, regis, improvizavo pasirinkta tema ir kalbėjo apie įvairiausius dalykus – pradedant prietarais ir kaimiškomis tradicijomis, baigiant keistais gyvenimo įvykiais, negirdėtais nutikimais. Pasibaigus renginiui visų susirinkusiųjų laukė saldžios vaišės ir šiltas pasibuvimas kartu.

Mieli senjorai, mylėkite ir vertinkite gyvenimą, kitus žmones, su dėkingumu priimkite jums duotus metus ir nesijausite seni. Nepaisydami amžiaus ir spinduliuodami žmogišką šilumą, pozityvumą, viltį, gyvensite vaisingai besiskleidžiantį gyvenimą ir įkvėpsite tai daryti kitus.

Socialinė darbuotoja Diana Krivickienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
  • Jau seniai reikėjo pakeisti, kiek dar šlovinsim sovietų didvyrius.
  • Pritariu, kad gatvė būtų pervadinta Tėvo Stanislovo vardu.
  • Kam tuos pavadinimus kaitalioti, man ir taip gerai.
  • Man tas pats - turiu didesnių rūpesčių negu gatvės pavadinimas.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas