SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-27, Ketvirtadienis, 09:14:07 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Šeduvos gimnazijos mokinių įspūdžiai iš Suomijos

Šeduvos gimnazijos mokinių įspūdžiai iš Suomijos

Balandžio 7-13 dienomis dešimt Šeduvos gimnazijos mokinių, dalyvaujančių NORD PLUS Junior projekte „Vanduo – iš gelmių į paviršių” kartu su mokytojomis Samolėja Krenciene ir Inga Hokušiene išsiruošėme į Suomiją. Šios kelionės mes labai laukėme. Lėktuvas kilo apie dvyliktą valandą dienos, todėl iš Šeduvos išvykome anksti ryte. Po valandos su puse kelionės lėktuvu nusileidome Helsinkio oro uoste, po to teko keliauti dar dvi valandas traukiniu ir valandą autobusu. Kai pasiekėme Lappajärvi miestelį, mus ir kitus projekto partnerius pasitiko suomiai, kurie taip pat dalyvauja šiame projekte. Pasisveikinę saugiai nuvažiavome į namus, kuriuose buvome apsistoję savaitei. Likusį vakarą praleidome šeimose, galėjome pailsėti po labai ilgos kelionės ir pasiruošti tolimesnėms veikloms.
Pirmą dieną susipažinome su mokykla, jų mokymosi ritmu, egzaminų sistema, virtualia klasės platforma bei keliavome paimti Lappajärvi ežero vandens mėginių iš dviejų vienas nuo kito nutolusių krantų.
Antrą dieną visi galėjome pabūti mokslininkai: buvome išskirstyti į grupeles ir įvairiais prietaisais ištyrėme vandens mėginius iš Estijos, Lietuvos bei Suomijos.
Po rimtų darbų ėjome pietauti. Reikėtų paminėti, jog šios mokyklos mokiniai valgo nemokamai, maistas šviežias, gausu daržovių. Papietavę tęsėme tyrimus, skrodėme ir nagrinėjome vietinių žvejų pagautas žuvis bei aptarėme vandens mėginių rezultatus, kurie parodė, jog vanduo geros kokybės, neužterštas. Antros dienos vakarą mokiniai praleido šeimose arba treniravosi kartu su viena iš projekto dalyvių.
Trečią dieną klausėmės mero pavaduotojo pasakojimo apie miestelį, kuriame mes buvome apsistoję. Išklausę trumpo pranešimo sužinojome, jog Lappajärvi ežeras išties yra milžiniško meteorito, prieš daugybę metų atsitrenkusio į Žemę, padarinys. Taip pat apsilankėme meteoritų muziejuje, stebėjome gaisrininkų gelbėjimo iš vandens demonstraciją, o po to galėjome porą valandų pasiturkšti baseine ar kartu pasportuoti. Likusią vakaro dalį projekto dalyviai praleido miške su medžiotojais, klausėmės medžioklės istorijų bei ant laužo kepėme dešreles ir zefyrus.
Kitą dieną keliavome į Vaasa miestą. Gražus oras leido pasigėrėti kerinčiais gamtos vaizdais, tad kelionė tikrai neprailgo. Pirmas sustojimas buvo prie taip pat žymaus meteorito kraterio Söderfjärden. Ten nuvykę apsilankėme vietiniame muziejuje, išklausėme paskaitos ir toliau patraukėme didmiesčio link. Taip pat sustojome neseniai pradėjusiame veikti Jūrų muziejuje. Išklausę gido pasakojimo, galėjome nusifotografuoti prie įspūdingo Raippaluoto tilto. Pasigėrėję nuostabiais vaizdais, nuvykome į Vaasa meno galeriją. Likusį laiką praleidome ilsėdamiesi svečių namuose. Išaušus penktos dienos rytui, visi susirinkome į mokyklą. Pasiskirstę grupelėmis, paruošėme savaitės veiklų pristatymus, keletą plakatų, raginančių nešiukšlinti aplinkos. Atsipūsti galėjome klausydamiesi folkloro dainų, atliekamų profesionalios grupės. Diena baigėsi sertifikatų įteikimu bei bendra visų projekto dalyvių nuotrauka. Gerai pailsėję ir išsimiegoję, ryte vėl sėdome į autobusą tramdydami ašaras. Laimingi, bet pavargę po ilgos dienos Helsinkyje, skrydžio bei kelionės mikroautobusu, grįžome namo į Lietuvą.
Nuoširdžiai dėkojame mus lydėjusioms mokytojoms už suteiktą galimybę pažinti kitos šalies kultūrą ir pagerinti anglų kalbos žinias!
Giedrė Stukonytė, IIIb

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas