SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-09-18, Penktadienis, 10:01:08 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Šeduvoje duris atvers istorinės ir karinės technikos muziejus

Šeduvoje duris atvers istorinės ir karinės technikos muziejus

 • Šeduvoje duris atvers istorinės ir karinės technikos muziejus

  Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  Istorinė bei karinė technika sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  Šiame pastate Šeduvoje jau visai netrukus duris pravers istorinės ir karinės technikos muziejus.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  Asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis „Radviliškio naujienoms“ sako, kad ilgokai ieškojo patalpų muziejaus plėtrai.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  Šeduvos patalpas įvertinę asociacijos nariai džiaugiasi, kad čia reikės tik minimalaus remonto.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  Muziejuje bus demonstruojami tik tie eksponatai, kurie yra šimtu procentų originalūs bei techniškai tvarkingi.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  Tarp būsimų eksponatų – motociklai, dviračiai, mopedai, lengvieji automobiliai, sunkvežimiai. Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos nuotr.

 • Apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke.

  „Tai puikus privačių asmenų ir valdžios teisingų sprendimų rezultatas“, - apie būsimą naują muziejų Šeduvoje kalba miesto seniūnas Justinas Pranys. Autorės nuotr.

Aušra LAURINKIENĖ

Viena iš dešimties 2016 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių - Šeduva, tampa vis patrauklesnė turistams. Čia lankytojus vilioja jau simboliu tapęs malūnas, įspūdingo grožio bažnyčia bei kasmet įvairiausiomis spalvomis miesto erdves puošiantys gėlynai.

Pastaruoju metu Šeduvai skiriama vis daugiau dėmesio - jau atstatytos senosios žydų kapinės, iškils Žydų muziejus, o visai netrukus duris atvers ir istorinės bei karinės technikos muziejus.

Teisingų sprendimų rezultatas

Idėjai Šeduvoje įkurdinti istorinės bei karinės technikos muziejų pritarta praėjusią savaitę vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame nuspręsta Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijai Retromobile“ perduoti 730 kvadratinių metrų patalpas Šeduvoje bei šalia esantį žemės sklypą, kurio adresas Panevėžio g. 36.

„Pažiūrėkime į viską objektyviai. Šis pastatas, esantis Panevėžio gatvės gale, Kultūros ir amatų centrui iš ten išsikėlus, liko tuščias, apleistas ir iš esmės visai nenaudojamas. Todėl džiugu, kad atsirado Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija su savo idėjomis ir galimybėmis. Žinoma, čia neapsieita ir be vietinių asociacijos entuziastų. Manau, kad tai yra puikus privačių asmenų ir valdžios teisingų sprendimų rezultatas“, - apie būsimą naują muziejų Šeduvoje kalba miesto seniūnas Justinas Pranys.

Jis sako sveikinantis abi puses, priėmus tokį sprendimą: Esu tikras, kad šis muziejus taps dar vienu traukos centru. Tikiu, kad tai efektyviai prisidės prie gyventojų ir jų šeimų svečių turiningo laisvalaikio praleidimo. Po truputį Šeduva tampa dideliu traukos centru ir mums reikia tai išnaudoti. Reikia kalbėti garsiai, kad mūsų miestas gyvas ir laukia svečių. Ne mažiau - ir naujakurių“.

Šeduva - puikus variantas

Asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis „Radviliškio naujienoms“ sako, kad ilgokai ieškojo patalpų muziejaus plėtrai: „Prieš kiek mažiau nei kelerius metus atidarę istorinės, karinės technikos muziejų Kaune, mes sparčiai plečiamės. Mes jau netelpame Kaune esančiose patalpose, dėl to kai kurie eksponatai demonstruojami tiesiog lauke. Turėdami istorinę techniką, tačiau neturėdami galimybių plėstis, ieškojome patalpų ne tik Kaune, tačiau ir kituose regionuose. Pasitaikė puikus variantas – Šeduva. Mūsų asociacija be centro Kaune, taip pat turi Vilniaus, Žemaitijos (Šilalėje) bei Šiaurės Lietuvos filialus. Šiaurės Lietuvos filialas įsikūręs Radviliškyje, o jame - šeši asociacijos nariai. Iš viso asociacijoje yra 41 narys. Taigi, puikiai susiklostė aplinkybės, todėl ir patalpos, ir filialo veikla yra tame pačiame regione“.

R. Kardelis džiaugiasi, kad į kreipimąsi suteikti patalpas atsiliepusi Radviliškio rajono valdžia išnagrinėjo pateiktą siūlymą, įvertino asociacijos jau nuveiktus darbus ir skyrė Šeduvos miesto centre esančias patalpas, kurios seniau buvo naudotos kaip kultūros namai.

Eksponatai kartą per metus išriedės į miesto gatves

Pristatydamas muziejaus Šeduvoje viziją, R. Kardelis sako, kad ji nenutols nuo centrinio muziejaus Kaune vizijos ir misijos: „Tai bus šio muziejaus filialas, unikalus vietos muziejus, nes jis bus „gyvas“, nuolat judantis. Muziejuje gali būti demonstruojami tik tie eksponatai, kurie yra šimtu procentų originalūs bei techniškai tvarkingi. Čia nebus jokių muliažų, nebent mokomaisiais pagrindais, o kiekvienas eksponatas privalės bent sykį išvažiuoti iš muziejaus ir pravažiuoti miesto gatvėmis“.

Tiesa, ne visa Šiaurės Lietuvos filialo technika tilps į naujojo muziejaus patalpas. R. Kardelis sako, kad apskaičiuota, jog muziejaus patalpose bus galima demonstruoti apie keturiasdešimt istorinių transporto priemonių. Dar apie dešimt - lauke: „Eksponuojama technika bus nuolat keičiama kita technika. Kai kurie eksponatai bus pritraukiami iš šalies. Todėl muziejuje apsilankę, pavyzdžiui, balandžio mėnesį, jau liepą galite jo nebepažinti. Jau apsispręsta, jog tiek centrinis muziejus, tiek filialas nuolat keisis eksponatais“.

Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos vadovas pasakoja, kad čia bus eksponuojama ne tik sovietinė, bet ir amerikietiška, prancūziška, itališka, vokiška ir kita technika. Be technikos čia bus demonstruojami kiti eksponatai – šviesoforai, mokomoji-edukacinė literatūra, vairuotojų aprangos, ekipuotė, senoviniai dirbtuvių įrankiai ir kita. Tarp būsimų eksponatų – motociklai, dviračiai, mopedai, lengvieji automobiliai, sunkvežimiai.

Reikės tik minimalaus remonto

Šiuo metu „Retromobile“ asociacija jau aktyviai ėmėsi darbų, skirtų pastato pritaikymo veiklai vykdyti. Tikima, kad jau artimiausiu metu muziejus pravers duris lankytojams. Tiesa, muziejui skirtos patalpos Šeduvoje - labai nudžiugino asociacijos atstovus.

„Patalpos Šeduvoje nė iš tolo neprimena to, ką mes radome Kaune. Kaune reikėjo daryti apskritai viską – sienas, lubas, stogą tvarkyti, santechniką išvedžioti, šildymą įrengti, dangą. Iš viso teko įrengti per tūkstantį kvadratinių metrų, įstatyti langus, naujai išvedžioti elektrą ir panašiai. Kadangi jau turime patirties, manome, kad Šeduvoje bus daug lengviau. Jau dabar galime pasakyti, jog remonto reikės minimaliai. Bet vis dėlto jo reikės. Reikės įrengti rampą transportui įvažiuoti, taisyti lubas ir panašiai“, - sako R. Kardelis.

Restauruoja savo jėgomis

Kaip būsimo muziejaus Šeduvoje šeimininkę derėtų pristatyti ir Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociaciją „Retromobile“. Jos vadovo teigimu, ši asociacija vienija asmenis, kurie savo jėgomis restauruoja ir visuomenei pristato išsaugotus technikos istorijos paminklus – istorinius automobilius ir motociklus: „Asociacija aktyviai veikia nuo 2005 metų bei sėkmingai tęsia ankstesniųjų antikvarinės technikos mylėtojų judėjimo tikslus – savo veikla skatina saugoti technikos kultūros paminklus, kviečia prasmingam darbui ir laisvalaikiui“.

Naudos turės ir kavinės, parduotuvės, kitos lankytinos vietos

Kad tokie muziejai padeda pritraukti turistų, o karinė, istorinė technika domina gyventojus, asociacijos prezidentas sako neabejojantis. Jų veiklos patirtis rodo, kad tokio pobūdžio muziejus yra didžiulis traukos objektas: „Technika domisi ir senas, ir jaunas, ir vyras, ir moteris. Šeduvoje mes mažiau akcentuosime karinę techniką, nes tai labiau Kaune įsikūrusio muziejaus arkliukas, tačiau keli kariniai eksponatai bus.

Panašiai kaip ir Kaune esančiame muziejuje mes ir Šeduvoje vykdysime analogiškus edukacinius projektus. Kviesime visuomenę į įvairias šventes, įsiliesime į miesto bei rajono gyvenimą. Nors asociacijos „Retromobile“ filialo nariai ir taip dalyvauja vietinėse šventėse, tačiau dabar bus dalyvaujama muziejaus statusu. Planuojame muziejaus nuorodą pakabinti prie magistralės Šiauliai–Panevėžys, todėl neabejojame, jog interesantai susigundys užsukti į muziejų, įsikūrusi vos už 300 metrų nuo magistralės. O naudos iš to turės ir Šeduvos kavinės, ir parduotuvės, ir kitos lankytinos vietos“.

Muziejaus atidarymo Šeduvoje nekantriai laukiantis R. Kardelis sako, kad muziejus skirtas parodyti tai, kas prieš daugelį metų buvo naudojama kaip įprastas dalykas: „Mūsų istorinės technikos jau nebepamatysi gatvėse. Muziejuje turi būti eksponuojama tai, kas autentiška, tikra – tai technika, rūbai, ženklai, ekipuotė. Visa tai mes kaupiame, tuo aktyviai domimės. Per renginius ir kitas šventes pastebime, jog tuo domisi vis daugiau ir daugiau asmenų“.

Istorinė bei karinė technika sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio.
Šiame pastate Šeduvoje jau visai netrukus duris pravers istorinės ir karinės technikos muziejus.
Asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis „Radviliškio naujienoms“ sako, kad ilgokai ieškojo patalpų muziejaus plėtrai.
Šeduvos patalpas įvertinę asociacijos nariai džiaugiasi, kad čia reikės tik minimalaus remonto.
Muziejuje bus demonstruojami tik tie eksponatai, kurie yra šimtu procentų originalūs bei techniškai tvarkingi.
Tarp būsimų eksponatų – motociklai, dviračiai, mopedai, lengvieji automobiliai, sunkvežimiai. Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos nuotr.
„Tai puikus privačių asmenų ir valdžios teisingų sprendimų rezultatas“, - apie būsimą naują muziejų Šeduvoje kalba miesto seniūnas Justinas Pranys. Autorės nuotr.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas