Savaitę Pakiršinio dvaras ir parkas buvo pilnas vaikų klegesio

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre praėjusią savaitę vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Septynios vasaros dienos – dvare“.

Nuo liepos 13 iki 19 dienos Pakiršinio dvaras ir parkas buvo pilnas vaikų klegesio. Septynias dienas vaikams buvo pasiūlyta įvairių veiklų ir net dvi išvykos po Radviliškio rajoną. Stovyklą finansavo Radviliškio rajono savivaldybė ir stovyklautojų tėveliai (seneliai, globėjai).

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro darbuotojos Toma Matulevičienė, Evelina Buivydaitė ir Džiulija Džiaugienė rengė stovyklautojams įvairias rungtis, estafetes, lydėjo kelionių metu, mokė visus stovyklautojus įvairių amatų (vilnos vėlimo, odos apdirbimo amato, keramikos, žvakių gaminimo, piešimo ant vandens, piešimo ant stiklo, medžio ir kt.)

Ryte sportuoti stovyklautojus kviesdavo Monika Gerulienė. Visi aukštai keldavo kojas – pagal Monikos parinktą muziką.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Gražina Žiaunienė stovyklautojus mokė suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais. Vaikai liko patenkinti, nes buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro padėkomis ir suvenyrais.

Baisogalos kultūros centro darbuotojai Jūratė Kačiukevičienė mokė vaikus šokti, Paulius Kablys ir Raimondas Leikus supažindino su lietuvių liaudies instrumentais ir šokiais. Asta Jurevičienė ir Neringa Bernadickienė stovyklautojams pristatė muzikos instrumentą ukulėlę ir pamokė ja groti. Baisogalos krašto vaikai, pabandę groti ukulėle, nekantriai laukia rudenį Baisogalos kultūros centre vyksiančių mokymų. Monika Bastytė stovyklautojus sukvietė linksmai praleisti laiką šokant „Zumbą“.

Stovyklos dalyviai autobusu keliavo į Šeduvos istorinės technikos muziejų, Burbiškio dvarą, kuriame su dvaro guvernante susipažino su dvaro parku, istorija ir Aleksandro Vasiljevo kolekcija.

Kleboniškių kaimo buities muziejuje visi ant žolės papietavę turėjome galimybę žaisti senuosius žaidimus, norintieji galėjo įeiti į malūno vidų.

Stovykloje netrūko iššūkių – stovyklautojams teko patiems pėsčiomis įveikti 4 kilometrų kelią iki Baisogalos dvaro. Kelias buvo ilgas ir varginantis, bet visiems liko įsimintinas. Baisogalos dvare vaikus pasitiko gidė Roma, kuri visiems papasakojo apie dvarą, jį valdžiusius ponus. Gyvulininkystės instituto Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centro vadovė Rūta Šveistienė vaikus supažindino su senosiomis lietuviškomis ūkinių gyvūnų veislėmis (arkliais Žemaitukais, baltnugarėmis karvėmis ir kt.).

Paskutinę stovyklos dieną visi stovyklautojai paruošė savo savaitės darbelių parodą. Tėvai, draugai ir seneliai galėjo pasidžiaugti, kokie darbštūs ir kūrybingi jų vaikai.

Šeduvos bendruomenė stovyklautojams paruošė putų šou. Jame dalyvavo ne tik stovyklos dalyviai, bet į putas nepabūgo įlįsti ir mamos, tėčiai bei močiutės.

Visas septynias dienas stovyklos dalyvius maitino ir skaniausiais kruasanais vaišino Baisogaloje įsikūrusi kavinė „Pas Zitą“.

Paskutinę stovyklos dieną Pakiršinio dvaro kalvis Jonas visiems stovyklos dalyviams nukalė prisiminimui Pakiršinio dvaro monetą „Kiršinas“. Patyrę daug nuostabių įspūdžių, atsisveikinę vieni su kitais stovyklautojai išsiskirstė namo žinodami, kad kitais metais vėl susitiks.

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE