SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-18, Antradienis, 06:49:04 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Šaulių sąjungos įkūrėją pagerbė ir Baisogalos jaunieji šauliai

Šaulių sąjungos įkūrėją pagerbė ir Baisogalos jaunieji šauliai

 • Šaulių sąjungos įkūrėją pagerbė ir Baisogalos jaunieji šauliai

  Baisogalos šauliai – prie ką tik atidengto paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo, Kelmės krašto šviesuolio, Lietuvos patrioto Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimui įamžinti.

 • Baisogalos šauliai – prie ką tik atidengto paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo, Kelmės krašto šviesuolio, Lietuvos patrioto Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimui įamžinti.
 • Baisogalos šauliai – prie ką tik atidengto paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo, Kelmės krašto šviesuolio, Lietuvos patrioto Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimui įamžinti.
 • Baisogalos šauliai – prie ką tik atidengto paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo, Kelmės krašto šviesuolio, Lietuvos patrioto Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimui įamžinti.

Rugsėjo 21 dieną Baisogalos 608-osios kuopos jaunųjų šaulių komanda nepraleido progos susitikti su sesėmis ir broliais šauliais Lietuvos šaulių sąjungos sąskrydyje Kelmėje.

Šis renginys buvo skirtas Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui, Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 30-mečiui ir Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo, Kelmės krašto šviesuolio, Lietuvos patrioto Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimui įamžinti.

Minėjimo iškilmės prasidėjo garbinga eisena prie Vlado Putvinskio kapo Kelmės kapinėse, kur buvo pagerbtas Šaulių sąjungos įkūrėjo atminimas. Šventosios Mišios Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos už įkūrėją ir visus Lietuvos šaulius.

Ypatingai šventiška buvo paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjui Vladui Putvinskiui atidengimo ceremonija, kurioje dalyvavo daug garbių svečių iš visos Lietuvos. Paminklo autorius, Vlado Putvinskio anūkas, architektas Stasys Pūtvis pasidžiaugė, kad šauliai vis dar gyvena jo senelio V. Putvinskio idėjomis ir tęsia jo veiklą.

Lietuvos patriotas V. Putvinskis 1919 metais kartu su bendraminčiais įkūrė Šaulių sąjungą ir rūpinosi šauliškų vertybių skleidimu, aktyviai kovojo prieš spaudos draudimą. Už nuopelnus atkuriant bei įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę buvo apdovanotas DLK Gedimino II laipsnio ordinu, taip pat garbės ženklu „Šaulių žvaigždė“, kitų valstybių apdovanojimais.

Jau tada Sąjungos įkūrėjas pabrėžė, kad šaulys turi būti pasiruošęs ginti Tėvynę „ne vien tik kardu“, o savo vidine nuostata būti teisingas, tesėti žodį, šviestis ir šviesti... Jo subrandinta valstybinio-tautinio šauliškumo ideologijos forma, įgyvendinta per Lietuvos šaulių sąjungą, gyvuoja ir šiandien. Dabar, po ilgų priespaudos ir tremčių, pasipriešinimo metų, vėl turime organizaciją, puoselėjančią šauliškąsias vertybes. Todėl šia istorine asmenybe gali didžiuotis kiekvienas lietuvis.

Po garbingos paminklo atidengimo ceremonijos šimtai šventiškai nusiteikusių uniformuotų Lietuvos šaulių sąjungos narių ir svečių kolona maršo ritmu kartu su orkestru žygiavome vėliavų rikiuotėje į Kelmės krašto muziejaus aikštę, kurioje vyko šaulių veiklos pristatymas, ginklų paroda, šaulių koncertas, įvairios rungtys ir užduotys su prizais. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo paskanauti šauliškos košės ir arbatos.

Šventinį rugsėjo savaitgalį Kelmė ūžė nuo šauliškų dainų, kalbų ir judesio. Paminėjome iškilmingas sukaktis, išmėginome savo jėgas šauliškose rungtyse ir puikiai praleidome dieną kitaip - bendraudami šaulių apsuptyje, ir, svarbiausia, parodėme ištikimybę savo tautos idealui.

Mokytoja, šaulė Giedrė Nakutienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas