SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 11:38:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos SAFER projektas – efektyvi prevencija prieš smurtą lyties pagrindu

SAFER projektas – efektyvi prevencija prieš smurtą lyties pagrindu

Smurtas lyties pagrindu yra problema, paplitusi visame pasaulyje. Pagrindinis ES finansuojamo projekto „SAFER“ tikslas yra didinti ir skatinti pradinukų, jų mokytojų, tėvų ir visuomenės suvokimą, kas yra smurtas lyties pagrindu.

2019 m. buvo atliktas AFER tyrimas, kuris apėmė kiekybinius ir kokybinius metodus. Tyrimo kiekybinė analizė buvo atlikta siekiant ištirti mokytojų ir vaikų požiūrį, ir reakcijas į smurtą lyties pagrindu (SLP), o tyrimo kokybine analize buvo pateikta giluminė ir kultūriniu požiūriu jautri informacija apie pagrindinių suinteresuotųjų šalių įsitikinimus, požiūrį ir motyvaciją. Tyrime dalyvavo 715 dalyvių (46 politikos formuotojai, 44 mokyklų direktoriai, 351 mokytojas, 274 moksleiviai) iš penkių Europos šalių: Lietuvos, Graikijos, Airijos, Italijos, Kipro. Šiuo tyrimu buvo siekiama ištirti požiūrį į SLP ir patirtį, siekiant sukurti kultūriniu požiūriu jautrią mokymo medžiagą. Remiantis pozityviąja psichologija, yra sukurta SAFER projekto mokymų medžiaga, kuri apima mokinių socialinių įgūdžių ugdymą, sveikų santykių kūrimo mokymą, stipriųjų asmenybės pusių ir vertybių puoselėjimą, asmens atsparumo ugdymą. Specialiai parengti ugdytojai perduos tinkamą informaciją, žinias ir įgūdžius vaikams, kad jie mokėtų kontroliuoti savo elgesį ir išvengti smurtinės elgsenos.

Sveikų santykių su kitais kūrimas ir prasmingų gyvenimo įgūdžių tobulinimas yra vieni esminių pasitikėjimo ir pozityvių santykių elementų, padedantys atpažinti netinkamą ir smurtinį elgesį. Projekto vykdymo metu apmokyti asmenys turės gebėjimų atpažinti, įvardyti, išvengti ir tinkamai reaguoti į smurto lyties pagrindu situacijas, taip pat vengti stereotipų, kurie susiję su smurtu lyties pagrindu. Projekto tikslas yra suteikti reikalingus išteklius, kad būtų galima įgyvendinti tokias veiklas ugdymo įstaigose, kurios didintų sąmoningumą apie smurtą lyties pagrindu.

Smurtas lyties pagrindu yra smurtas, nukreiptas prieš asmenį dėl to asmens lyties (įskaitant lytinę tapatybę/išraišką) arba smurtas, neproporcingai veikiantis tam tikros lyties asmenis. Tai gali būti fizinis, seksualinis ir (arba) psichologinis smurtas, kuris apima: a) smurtą artimuose santykiuose, b) seksualinį smurtą (įskaitant išprievartavimą, seksualinį užpuolimą ir priekabiavimą ar persekiojimą), c) vergiją, d) žalingas praktikas, tokias kaip priverstinės santuokos, moterų lytinių organų žalojimas ir „garbės“ nusikaltimai, e) kibernetinį smurtą ir priekabiavimą naudojant naujas technologijas“ (https://ec.europa.eu).

Daugiau informacijos galima rasti http://gendersafer.eu/lt

Parengta pagal SAFER tinklaraščio informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas