„Jau suremontuotos beveik visų mokyklų valgyklos

Rajono mokykloms – naujas rūbas

Jonas MARCINKUS

Rugsėjo 1-ąją į Radviliškio rajono mokyklas sugrįšiantys mokiniai ir mokytojai ras atsinaujinusias, naujomis mokymo priemonėmis ir nauja įranga pasipildžiusias mokymo įstaigas. Artėjant naujiems mokslo metams rajono švietimo įstaigose įgyvendinama projektų beveik už pusę milijono eurų, skirtų iš savivaldybės biudžeto.

Didžiulis iššūkis visoms mokykloms – apsaugoti įstaigų bendruomenes nuo koronaviruso plitimo, kad vaikai galėtų mokytis atnaujintose klasėse, o ne nuotoliniu būdu iš namų.

Dideli darbai verda Baisogalos gimnazijoje

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasakoja, kad dideli darbai šiemet verda Baisogalos gimnazijoje, kurioje atnaujinamas vadinamojo naujojo gimnazijos pastato fasadas, fojė, keičiamas sporto salės stogas, pagrindinis įėjimas, remontuojama valgykla.

„Šiai gimnazijai remonto darbams šiemet skirta 100 tūkstančių eurų iš valstybės biudžeto, antra tiek – iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto“, – sako J. Margaitienė.

Mokinius bei mokytojus pradžiugins ir pokyčiai Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, kurioje įrengti nauji kabinetai priešmokyklinio ugdymo grupėms, kapitaliai remontuojama sporto salė ir koridoriai.

Direktorės žodžiais, visoms mokykloms skirta lėšų kabinetams, laiptinėms, koridoriams remontuoti. „Suremontuotos ir beveik visų mokyklų valgyklos, tik dėl maitinimo kokybės turime problemų. Dabar sprendžiame, ką daryti, kad rajono moksleiviai būtų maitinami kokybišku maistu. Žinoma, tam įtakos turi ir žmogiškasis faktorius. Produktai tie patys, bet iš jų pagamintų patiekalų kokybė skirtingose mokyklose gan skirtinga“, – problemų neslepia administracijos vadovė.

Ūkiškas požiūris duoda vaisių

Kaip gerai tvarkosi mokykla, lemia ir jos kolektyvo ūkiškas požiūris. Pavyzdžiui, Radviliškio muzikos mokyklai savivaldybė šiemet skyrė 10 tūkstančių eurų, kurie buvo reikalingi norint dalyvauti Makedonijoje rengiamame tarptautiniame konkurse. Dėl koronaviruso protrūkio Radviliškio muzikantai į užsienį išvykti nebegalėjo, todėl mokyklos bendruomenė sutaupytas lėšas nusprendė panaudoti kelių kabinetų remontams.

Direktorė J. Margaitienė ypač džiaugiasi Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos idėja seną garažo pastatą paversti moderniomis mokomosiomis dirbtuvėmis. Čia įrengtos mergaičių darbų patalpos ir stalių dirbtuvės. Be to, šioje progimnazijoje atnaujinti ir pagalbos mokiniui specialistų kabinetai, po vieną priešmokyklinio ir pradinio ugdymo kabinetą, o rugsėjį dar laukia ir mokyklos administravimo centro įkurtuvės.

Lizdeikos gimnazijoje – europinis projektas

Lizdeikos gimnazijoje įgyvendinamas Europos Sąjungos finansuojamas projektas, kurį užbaigus bus sukurtos modernios, kūrybiškumą skatinančios erdvės. Bus sutvarkyta apie 750 kvadratinių metrų patalpų, esančių įvairiuose pastato aukštuose: ardoma dalis vidinių pertvarų, keičiamos vidaus durys, atnaujinamas vandentiekis ir nuotekų surinkimo tinklai, elektros instaliacija, įrengiamos stumdomos pertvaros, kurios leidžia transformuoti patalpas pagal poreikį.

J. Margaitienė pasakojo, kad atnaujinus patalpas bus perkami baldai bei kompiuterinė ir interaktyvi įranga.

Vaižganto progimnazijoje irgi pluša statybininkai. Anot J. Margaitienės, čia remontuojamas pagrindinis takas į mokyklą, mokyklos stogas, pakeisti sporto salės šviestuvai, atnaujinti baldai V. Karmono raketų muziejuje.

Džiugios permainos – visose mokyklose

Šeduvos gimnazijos kolektyvas irgi galės džiaugtis naujovėmis: atnaujinama bevielio ryšio įranga, įrengiamos stebėjimo kameros, remontuojamos vidaus patalpos, sporto salė.

Statybininkai pluša ir kitose rajono švietimo įstaigose. Sidabravo gimnazijoje remontuojamas senasis pastatas, Grinkiškio gimnazijoje keičiama valgyklos stogo danga, Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazijoje remontuojama valgykla ir koridoriai.

Daug darbų atlikta ir Alksniupių pagrindinėje mokykloje, kurioje remontuojamas pastato fasadas, sandarinami langai, keičiama elektros instaliacija.

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje suremontuoti persirengimo kambariai, atnaujinti dušai ir tualetai, esantys prie mokyklos sporto salės.

Rajono vaikų darželiuose irgi verda darbai. Čia renovuojami takai, vaikų žaidimų aikštelės, remontuojami kabinetai, vidaus patalpos, grupės, koridoriai ir laiptinės.

Permainas lemia mažėjantis mokinių skaičius

„Radviliškio rajono savivaldybė labai investuoja į švietimo įstaigas, kad mokiniams ir mokytojams jose būtų saugu ir jauku“, – remdamasis asmenine vadovavimo mokyklai patirtimi sako naujasis Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas.

Jis pripažįsta, kad mažėjant mokinių skaičiui, tenka peržiūrėti ir švietimo įstaigų tinklą. Radviliškio rajone nuo 2015-2016 mokslo metų iki 2019–2020 mokslo metų mokinių skaičius sumažėjo 887 mokiniais. Šį rudenį į rajono mokyklas turėtų ateiti 3 833 mokiniai, iš kurių 322 pirmokai ir 229 abiturientai.

Artėjančius mokslo metus kai kurios rajono mokyklos pradės su pasikeitusiu statusu. „Pakalniškių mokykla tapo Šeduvos gimnazijos skyriumi. Galimi pokyčiai Pociūnėlių ir Grinkiškio pagrindinėse mokyklose. Žinoma, nėra lengva priimti sprendimus dėl mokyklų tinklo optimizavimo, bet esu tos nuomonės, kad mokykla turi būti ten, kur yra mokinių. Manau, kad mokyti keletą mokinių tuščiose klasėse nereikėtų. Tai ne tik didelės išlaidos, bet ir neigiamas poveikis vaikams. Jiems sunkiau socializuotis. Vaikai vieni iš kitų mokosi bendravimo, veiklos, o kai klasėje yra du ar trys mokiniai, tų įgūdžių nesuformuosi. Jei nėra vaikų, dirbtinai išlaikyti mokyklų nereikia“, – sako vedėjas L. Vaičiūnas.

Didžiausias iššūkis – išvengti koronaviruso plitimo

L. Vaičiūnas neslepia, kad didžiausias šių mokslo metų iššūkis – apsaugoti įstaigų bendruomenes nuo koronaviruso plitimo.

„Situacija sparčiai keičiasi, todėl mokyklos turi būti pasirengusios įvairioms darbo formoms: tiek tradiciniam darbui klasėse, tiek nuotoliniam, tiek ir mišriam“, – teigia Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas L. Vaičiūnas.

Jis neslepia, kad ir į švietimo ministro, ir į sveikatos apsaugos ministro rekomendacijas švietimo bendruomenė reaguoja gana prieštaringai. Vedėjas pripažįsta, kad suderinti keliamus reikalavimus ir užtikrinti ugdymo kokybę bus labai sudėtinga.

„Labai daug tikimės iš mokyklų komandų, jų kūrybingo požiūrio. Nuo nuotolinio mokymosi pabėgti tikrai nepavyks, jis bus, tik neaišku koks: totalus ar lokalus, todėl svarbu nesiblaškant pasirinkti vieningą įstaigos nuotolinio mokymosi platformą, kaip galima greičiau atnaujinti įgūdžius ar juos patobulinti, pasiruošti įvairiems galimiems techniniams nesklandumams“, – įsitikinęs L. Vaičiūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE