SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-05-26, Antradienis, 16:51:49 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Rajono bibliotekose visą savaitę ūžė renginiai

Rajono bibliotekose visą savaitę ūžė renginiai

 • Rajono bibliotekose visą savaitę ūžė renginiai

  Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį. Viešosios bibliotekos nuotr.

 • Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį. Viešosios bibliotekos nuotr.

  Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko „G&G Sindikatas“ grupės nario Kastyčio Sarnicko-Kasteto knygos „Turnė“ pristatymas.

 • Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį. Viešosios bibliotekos nuotr.

  Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko edukacija „Kiekvienai knygai – po skirtuką“ su Alfonse Stripeikiene.

 • Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį. Viešosios bibliotekos nuotr.

  Viešojoje bibliotekoje vyko poetės kraštietės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) naujos eilėraščių knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas.

 • Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį. Viešosios bibliotekos nuotr.

  Kutiškių filialo mažieji lankytojai iš nupieštų ir iškarpytų detalių kūrė pasaką.

 • Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį. Viešosios bibliotekos nuotr.

  Šeduvos bibliotekoje parengta paroda „Literatūrinė vaistinė“.

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurioje tradiciškai dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka bei jos filialai, kurie paruošė daug įdomių renginių, kitų veiklų vaikams ir suaugusiesiems.

Pristatyta Kastyčio Sarnicko-Kasteto knyga

Balandžio 23 dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko grupės „G&G Sindikatas“ nario Kastyčio Sarnicko-Kasteto knygos „Turnė“ pristatymas. Pirmasis jo romanas – apie neegzistuojančią kultinę roko grupę „Alkūninis velenas“ ir jos nuotykius Didžiojoje Britanijoje. Savo pirmąją knygą Kastytis parašė labai greitai, užtruko vos 3 mėnesius. Autorius iš šalies jau sulaukė raginimų rašyti ir knygos tęsinį, tačiau K. Sarnickas atvirauja, kad tai padaryti nebebūtų taip lengva, paprasta, nes yra užkelta tam tikra kartelė, kurios negalima ir nesinori nuleisti žemiau.

Svečias radviliškiečiams pasakojo ir apie grupės „G&G Sindikatas“ istoriją, kaip kiemo draugai sugalvojo kurti muzikos grupę. Grupės nariai ir buvo pirmieji knygos skaitytojai, vertintojai. Tačiau puikių skaitytojų atsiliepimų sulaukusi knyga, kaip patikslina pats autorius, nėra nei apie jį, nei apie grupę „G&G Sindikatas“, todėl ir ten esančių istorijų nereikėtų susieti.

Vaikai kūrė knygų skirtukus

Balandžio 24 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas „Kiekvienai knygai – po skirtuką“. Į užsiėmimą atėjo Radviliškio vaikų globos namų ugdytiniai kartu su socialinėmis darbuotojomis Danguole Naujokiene ir Ginvyle Ramanauskiene. Vaikai susipažino su odos savybėmis bei rūšimis, jos panaudojimu.

Kiekvienas vaikas galėjo pasigaminti po knygos skirtuką. Tam jie turėjo panaudoti visą savo išmonę bei kūrybiškumą. Vieni piešė ant odos skiaučių, jas karpė, kiti daromus skirtukus perforavo, į padarytas skylutes vėrė virvutes. Kiekvienas vaikas išsinešė savo sukurtą knygos skirtuką. Edukaciją vedė skaitytoja, bibliotekos bičiulė Alfonsė Stripeikienė.

Mažieji aplankė „Indigo“ centrą

Balandžio 25-osios rytmetį Žaislotekos lankytojai viešėjo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekoje – edukaciniame „Indigo“ centre, kuriame juos svetingai pasitiko bibliotekininkė V. Šiaudvytienė. Bibliotekininkė mažuosius svečius supažindino su centro veikla, aprodė patalpas. Vaikai galėjo pamatyti, kaip šios patalpos atrodė prieš remontą.

Atsisėdę prie erdvinio stalo lankytojai spalvino senąsias knygų iliustracijas – fantastinius gyvūnus iš XV–XVIII a. knygų.

Skambėjo poetės kraštietės kūryba

Tos pačios dienos vakare Viešojoje bibliotekoje vyko poetės kraštietės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) naujos eilėraščių knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas, kuriame dalyvavo šios knygos sudarytojas – jos vyras Alvidas Jancevičius – žurnalistas, režisierius, iliuzionistas, renginių vedėjas.

A. Jancevičius radviliškiečiams pasakojo, kad naujojoje knygoje išspausdinta ne tik naujai rastų eilėraščių, bet ir giminaičių, bendradarbių, bičiulių prisiminimai apie poetę, jos nepaprastą vidinį grožį, intelektą, gerumą, rūpestingumą.

Nuostabaus balso savininkė aktorė Gražina Urbonaitė skaitė poetės eilėraščius, o Valstybinio jaunimo teatro aktorė Jonė Dambrauskaitė atliko keletą dainų, sukurtų pagal poetės eiles.

Vyko ir tradicinės akcijos

Renginių ciklą užbaigė „Pavasarinis knygų kermošius“, kuris buvo skirtas Pasaulinei knygos ir autorinių teisių dienai.

Tą savaitę Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko ir tradicinės akcijos – savaitė be delspinigių, buvo dalijami nemokami skaitytojų pažymėjimai naujiems bibliotekos skaitytojams. Viešojoje bibliotekoje veikė parodos: Armando Čiapo kūrybinių darbų paroda „Gyvenimo atspindžiai“, respublikinė vaikų knygų paroda „Galvelę turiu, knygelę kuriu“, kūrybinių darbų paroda „Gėlių kalbėjimas“, Karolinos Povilanskaitės-Zaperackienės rankų darbo žaislų paroda „Gyvenimas – tarsi pasakoje“, knygotyrininko Domo Kauno knygų paroda.

Šeduviai rašė „Laišką knygai“

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyko ir Radviliškio rajono bibliotekose.

Šeduvos miesto biblioteka paskelbė akciją „Laiškas knygai“. Ši akcija tradicinė, nes Nacionalinės bibliotekų savaitės metu skaitytojai rašo laišką knygai nuo 2015 metų. Tai – mintys apie knygą, biblioteką, bibliotekininką.

Šioje bibliotekoje parengta paroda „Literatūrinė vaistinė“. Šias knygas pasirinkę ir perskaitę skaitytojai galėjo rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, kaip gydyti dvasines žaizdas. Vaikams vyko bibliografinė pamokėlė „Ką veikti bibliotekoje“.

Renginiai – ir Šiaulėnuose bei Pakalniškiuose

Šiaulėnų filiale atidaryta šiaulėniškės Girmantės Sakalauskaitės-Mažeikienės rankdarbių paroda „Nertos dekoracijos“.

Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinis rytmetis „Skaitau – tobulėju“, kurioje jaunieji bibliotekos skaitytojai dalyvavo nuotaikingoje viktorinoje „Iš kokių mes pasakų?“. Vaikai pasakojo apie labiausiai patikusią perskaitytą knygą, po to visi piešė pasakų tema. Rytmečiui pasibaigus, vaikai buvo pavaišinti saldumynais, o trims mažiausiems renginio dalyviams padovanoti skaitytojų pažymėjimai.

Paminėti Vaižganto metai, surengta viktorina

Kutiškių filialas į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginį pakvietė Kutiškių darželio grupės vaikus ir jų auklėtojas. Vaikučiai turėjo iš nupieštų ir iškarpytų detalių sukurti savo pasaką.

Pociūnų, Pakalniškių ir Pavartyčių filialų bibliotekininkės, susibūrusios Pavartyčių kaimo bibliotekoje, paminėjo J. Tumo-Vaižganto metus. Buvo aptarta rašytojo apysaka „Dėdės ir dėdienės“. Be to, Pavartyčių kaimo mažieji bibliotekos skaitytojai parengė savo piešinių parodėlę „Pavasario linksmybės“. Bibliotekoje veikė ir literatūrinė paroda „Neskaitysi – nežinosi“.

Skėmių bibliotekoje vyko du renginiai: popietė „Knyga – ne tik džiaugsmas skaityti, bet ir dalintis“ bei viktorina „Knygelės ieško draugo“. Į renginius atvyko Skėmių dienos centro vaikai su mokytoja Renata Armoniene.

Papušynio kaimo bendruomenei – protų mūšis

Palonų kaimo filialas duris atvėrė patiems mažiausiems Palonų dienos centro vaikučiams, kurie, susipažinę su biblioteka, žaidė lavinamuosius žaidimus. Kitą dieną Palonų skaitytojai rinkosi bibliotekoje, kurioje buvo paminėti J. Tumo-Vaižganto metai, pristatyta autoriaus biografija, skaityta ištrauka iš apysakos „Nebylys“.

Šaukoto biblioteka Papušynio kaimo bendruomenei organizavo protų mūšį. Renginys buvo skirtas Žemaitijos ir Vietovardžių metams. Dalyvavo keturios komandos: „Bendraminčiai“, „Pušelė“, „Žvejų gatvė“ ir „Jungtinė komanda“. Dalyviai ne tik pasitikrino savo žinias, bet daug sužinojo apie Žemaitijos istoriją, geografiją, kultūrą. Vietovardžius teko atpažinti iš nuotraukų, darytų iš paukščio skrydžio. Komandos puikiai susitvarkė su užduotimis, gerai praleido laiką ir buvo apdovanotos diplomais bei saldžiais prizais.

Pagal Viešosios bibliotekos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko „G&G Sindikatas“ grupės nario Kastyčio Sarnicko-Kasteto knygos „Turnė“ pristatymas.
Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko edukacija „Kiekvienai knygai – po skirtuką“ su Alfonse Stripeikiene.
Viešojoje bibliotekoje vyko poetės kraštietės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) naujos eilėraščių knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas.
Kutiškių filialo mažieji lankytojai iš nupieštų ir iškarpytų detalių kūrė pasaką.
Šeduvos bibliotekoje parengta paroda „Literatūrinė vaistinė“.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Baisogalos mokyklos–darželio auklėtiniai kiekvienais metais sveikina savo mamas, skirdami joms p...
Neseniai iš Maskvoje vykusio tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Zvučit M...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje surengtas seminaras „Bibliotekos žaisloteka: realybė ir viz...
Radviliškio miesto kultūros centras Gegužės 2-31 d. Fotografo Rimanto Petriko personalinė paro...
Viešosios bibliotekos Konferencijų salėje suburtos geriausios ir daugiausiai skaitančios Radvili...
2014 m. birželio 10–12 dienomis Radviliškio miesto kultūros centras organizuoja nemokamą vaik...
1989 m. rugpjūčio 23 d. žmonės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sudarė ilgiausią
Radviliškio miesto kultūros centras Gegužės 2-31 d. Fotografo Rimanto Petriko personalinė par
Kalendorinė vasara prasidėjo dviem gražiomis šventėmis – birželio 1-oji, Tarptautinė vaikų...
Radviliškio viešosios bibliotekos Paveikslų galerijoje baigta eksponuoti Gitanos Evseičikaitės ...
Gegužės 31 dieną jubiliejinė – 50-oji – „Poezijos pavasario 2014“ paukštė „nutūpė...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 8 d. Kojinių mezgimo čempionatas ir folkloro šve...
Ir vėl pražydo ilgai lauktos putotos kvapniosios alyvos ir vėl į Raudondvario kaimo biblioteką ...
Šeduvoje įvyko respublikinis jaunimo ir suaugusiųjų vokalinių ansamblių festivalis-konkursas ...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 14 d. 13.00 val. Gedulo ir vilties dienos renginys ...
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro kino salėje veikia tapytojos ...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 23–24 d. 22.00–2.00 val. Vasarvidžio nakties p...
475-ąjį gimtadienį šventusi Baisogala savus ir viešinčius miestelyje svečius stebimo mokėjim...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 28 d. 13.00–23.00 val. Radviliškio miesto švent...
Radviliškio parapijos tikintieji dalyvavo tradicinėje Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas