SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-05-24, Penktadienis, 22:18:32 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Radviliškyje ir rajone – nemokami lietuviško autorinio kino vakarai

Radviliškyje ir rajone – nemokami lietuviško autorinio kino vakarai

Lietuvos samariečių bendrijos Radviliškio skyrius, vykdydamas bendruomeninių veiklų projektą, radviliškiečiams, o taip pat šeduviškiams ir baisogaliečiams pristatys nemokamus lietuviško autorinio kino seansus. Po kiekvieno seanso vyks susitikimai su filmų režisieriais, žiūrovai galės užduoti norimus klausimus filmo kūrėjams ar pasidalyti savo mintimis.

Projektas startuoja jau šią savaitę, lapkričio 28 dieną 18val. Baisogalos kultūros centre, kuriame bus parodytas režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys“, nagrinėjantis tėvo ir kurčnebylio sūnaus santykį. Šis filmas jau apkeliavęs daugybę pasaulio kino festivalių, rodytas Italijoje, Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Argentinoje, Kolumbijoje, pelnęs ne vieną svarbų apdovanojimą. Filmas taip pat bus rodomas Šeduvos kultūros ir amatų centre lapkričio 30 d. 18 val. Abiejuose seansuose dalyvaus filmo režisierius.

Lapkričio 29 dieną, 12 val. Radviliškio miesto kultūros centre bus demonstruojamas pažintinis–edukacinis filmas „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ apie pirmąjį profesionalų Lietuvos skulptorių, laisvės paminklo Kaune autorių, Juozą Zikarą. Nors filmas labiau orientuotas į jaunąją kartą, kviečiame atvykti visus norinčius.

Lapkričio 29 dieną 18 val. Radviliškio miesto kultūros centre radviliškiečiai turės galimybę didžiajame ekrane pamatyti net 6 „Sidabrines gerves“ pelniusį Andriaus Blaževičiaus filmą „Šventasis“. Filme pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija. Po filmo laukia diskusija su režisieriumi A. Blaževičiumi.

Programą pabaigsime vienu naujausių lietuviškų filmų – „Kvėpavimas į marmurą“, kurį gruodžio 13 dieną 17 val. Radviliškio miesto viešojoje bibliotekoje pristatys filmo režisierė Giedrė Beinoriūtė. Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Kvėpavimas į marmurą“ ekranizacijos centre – modernios šeimos iššūkiai. Jausminga istorija apie vyrą ir moterį filme atsiskleidžia trilerio siužetui būdingais nutylėjimais ir įtempta atmosfera. Izabelė ir Liudas – inteligentų šeima, gyvenanti užmiestyje ir auginanti sūnų Gailių. Izabelė įtikina vyrą įsivaikinti patį problemiškiausią vaiką Ilją, augantį vaikų namuose. Uždaras ir paslaptingas berniukas nepritampa prie naujos šeimos ir nuolat varžosi dėl mamos dėmesio. Filme režisierė Giedrė Beinoriūtė kalba apie ryšius tarp žmonių, nematomas gijas, siejančias jų gyvenimus, apie kiekvieno atsakomybę už save ir kitą. Filmas dar tik pradeda savo pasaulinę kelionę po festivalius, tad paskubėkite jį išvysti Radviliškyje!

Filmų seansus miesto ir rajono gyventojams dovanoja Radvilškio miesto savivaldybė bei Lietuvos samariečių bendrijos Radviliškio skyrius.

Organizatorių informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jau seniai reikėjo pakeisti, kiek dar šlovinsim sovietų didvyrius.
  • Pritariu, kad gatvė būtų pervadinta Tėvo Stanislovo vardu.
  • Kam tuos pavadinimus kaitalioti, man ir taip gerai.
  • Man tas pats - turiu didesnių rūpesčių negu gatvės pavadinimas.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas