SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-09-18, Penktadienis, 20:05:37 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Radviliškyje duris atvėrė naujas dializės centras

Radviliškyje duris atvėrė naujas dializės centras

  • Radviliškyje duris atvėrė naujas dializės centras

    UAB „Dialimeda“ direktorių Bronislovą Šaulį (pirmas iš kairės) skyriaus atidarymo proga sveikino čia apsilankę Radviliškio rajono valdžios ir ligoninės atstovai.  

  • UAB „Dialimeda“ direktorių Bronislovą Šaulį (pirmas iš kairės) skyriaus atidarymo proga sveikino čia apsilankę Radviliškio rajono valdžios ir ligoninės atstovai.  

    Naujutėlaitėse palatose vienu metu dializės procedūra bus atliekama iki devynių pacientų. Autorės nuotr.

Aušra LAURINKIENĖ

Nuo šiol radviliškiečiams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, nereikės kas antrą dieną važinėti į Šiaulius ar Panevėžį atlikti hemodializės (dirbtinio kraujo valymo) procedūrų. Radviliškio ligoninėje atidarytas UAB „Dialimeda“ filialas.

Mokėti nereikės

„Pusantrų metų ėjome sunkiu keliu iki šios dienos. Lengva nebuvo, tačiau sulaukėme rajono valdžios ir ligoninės vadovės Danutės Povelauskienės palaikymo. Šiandien džiaugiamės galėdami padėti sergantiems rajono gyventojams, juolab, kad už gyvybę išsaugančią procedūrą pacientams nereikės mokėti. Teikiamos hemodializės procedūros apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto“, – sakė UAB „Dialimeda“ direktorius Bronislovas Šaulys.

Dar du skyriai

Ne paslaptis, kad dializės centras Radviliškyje jau buvo įsikūręs, tačiau naujosios sveikatos priežiūros įstaigos vadovas sako siekiantis, kad ne itin maloniai su Radviliškiu atsisveikinusi bendrovė nebūtų siejama su modernia ir šiuolaikiška sveikatos priežiūros įstaiga UAB „Dialimeda“, kuri veiklą pradėjo prieš 15 metų ir šiuo metu turi dar du sėkmingai veikiančius skyrius Mažeikiuose bei Naujojoje Akmenėje.

„Įstaigoje dirbs dvi didelę darbo praktiką turinčios gydytojos ir dvi slaugytojos. Teiksime paslaugas pacientams, sergantiems inkstų ligomis. Tai atvejai, kai liga tiek pažengusi, kad inkstai paprasčiausiai nebefunkcionuoja. Hemodializė – tai pakaitinė inkstų terapija, kuri taikoma, kai savi inkstai nebesugeba valyti organizmo nuo medžiagų apykaitos produktų, pašalinti vandens pertekliaus, palaikyti normalios organizme esančių medžiagų pusiausvyros. Žmonės suserga dėl įvairiausių priežasčių – tai ir paveldimos ligos, ir cukrinis diabetas, dėl kurio sutrinka inkstų veikla, gali būti įvairios gripo ar peršalimo komplikacijos“, – pasakojo B. Šaulys.

Neporinėmis dienomis

Jau nuo šiandien Radviliškio ligoninėje įsikūrusiame UAB „Dialimeda“ skyriuje dializės aparatai atliks inksto funkciją – valys kraują. Pasak B. Šaulio, procedūrą kai kuriems pacientams kas antrą dieną tenka kartoti visą gyvenimą arba iki sėkmingos donoro inksto transplantacijos: „Kol nebuvo išrasta hemodializė, inkstų nepakankamumas buvo mirtina diagnozė. Nustojus funkcionuoti inkstams, žmogus mirdavo per keletą dienų. Dializuojami ligoniai gyvena dešimtmečius, kai kurie sulaukia garbingos senatvės. Šiai dienai Radviliškio rajone ligonių, kuriems yra reikalinga hemodializė, yra dvylika. Džiaugiamės, kad devyni iš jų jau atvėrė mūsų skyriaus duris. Vienu metu vienoje pamainoje mes galime priimti 9 ligonius, o per dieną 18 ligonių. Pagal poreikį dabar dirbsime pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, o vėliau, jei prireiks, – ir porinėmis savaitės dienomis.“

Siekiama komfortabilumo

Jei apsilankius ligoninėje kiekvienam įprastas aštrus vaistų kvapas ir baltutėlės palatų sienos, tai užsukus į UAB „Dialimeda“ skyrių kiekvienas pasijus kur kas jaukiau: čia sienos dažytos švelniomis pastelinėmis spalvomis, o karštą dieną geriau jaustis padės ir oro kondicionieriai. Ant sienos kabo ir naujutėlaičiai plokščiaekraniai televizoriai. Anot bendrovės vadovo, čia žmonės praleis nemažai laiko, todėl norima išvengti „konvejerio“: „Stengsimės kiekvieną ne tik gydyti, bet ir išklausyti, suteikti galimybę po procedūros pailsėti poilsio kambaryje.

Didžiosiose gydymo įstaigose ir universitetinėse ligoninėse mūsų bendrovė jau rodoma kaip pavyzdys. O ir tai, kad įsikūrėme ligoninės pastate, – labai gerai apgalvotas žingsnis. Juk kartais mūsų pacientai – sunkūs ligoniai, besigydantys ligoninėje ar net gulintys reanimacijos skyriuje. Jų pervežimas ir kilnojimas nuo neštuvų ant lovos ir atvirkščiai – nepadeda jaustis komfortiškai. O čia pacientai ligoninės koridoriais bus atvežami tiesiog su lova“.

Aukščiausio lygio

Ligoniai naujajame dializės skyriuje jau nuo liepos 1 d. bus hemodializuojami švediškais „Gambro“ kompanijos inkstų dializės aparatais. Tiesa, čia stovi ir vienas iš pažangiausių – japonų gamybos aparatas „Nikkiso“. „Stengiamės žengti koja kojon su laiku. Švediški aparatai – labai patikimi. Tačiau juk skirtingų kartų telefonai lyg ir atlieka tą pačią funkciją, naujausi aparatai suteikia galimybę išmaniau surinkti visą informaciją“, – pasakojo B. Šaulys. Vadovas tvirtino norintis palinkėti visiems Radviliškio rajono gyventojams svarbiausio – rūpintis savo sveikata: „Propaguokime sveiką gyvenimo būdą. Žinoma, kartais ligos būna paveldimos ir visai nepriklauso nuo to, kaip gyvename. Tačiau linkiu, kad geriau neprireiktų atverti mūsų skyriaus durų. O jeigu visgi taip nutiks, pažadu, kad bus suteikta aukščiausio lygio pagalba. Keli radviliškiečiai visgi liko gydytis Šiauliuose – gal mumis dar nepasitiki, tačiau neabejoju, kad ši nuomonė pasikeis. Esame pasirengę pasirūpinti tais, kuriems to reikia.

Taip pat norime atkreipti Radviliškio šeimos gydytojų bei gyventojų dėmesį, kad nuo liepos 1 d., kiekvieną trečiadienį nuo 9 iki 15 val., UAB „Dialimeda“ patalpose pacientus, turinčius šeimos gydytojų siuntimus įtariant inkstų funkcijos sutrikimą, konsultuos gydytojas nefrologas“.  

Naujutėlaitėse palatose vienu metu dializės procedūra bus atliekama iki devynių pacientų. Autorės nuotr.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Pastaruoju metu tikrą diskusijų audrą sukėlė Sveikatos apsaugos ministro užmojis neskiepytų v...
Karštis – tikras išbandymas mūsų organizmui. Didelis karštis gali būti dirglumo, koncentraci...
Vasarą skubame į gamtą pailsėti ir pasimėgauti ant grotelių keptais šašlykais, dešrelėmis,...
Žydint įvairiems augalams ir pievoms padaugėja įkvepiamųjų alergenų sukeltų alergijų. Žied...
Atkreipiame dėmesį, kad norėdami teritorinėje ligonių kasoje gauti administracinę paslaugą, t...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratoriai perspėja, kad L...
Mėgautis šviežiomis uogomis, o ypač iš savo daržo – didelis malonumas. Visi gerai žinome be...
Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje toliau tęsis kaitra. Temperatūra dienom...

Ekstremaliausių išbandymų mūsų odai pažeria du metų laikai – žiema ir vasara....

Nebūkime abejingi savo sveikatai ir išnaudokime siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Ši...
Skendimai – didžiausias poilsiautojų prie vandens siaubas. Nors dažnai kalbama apie vasarą tyk...

Vienos geriausių Australijos dietologių, Dr. Rosemary Stanton, teigimu, šiais laikais ga...

Vasarą džiaugiamės šiluma, gausiu daržovių ir vaisių derliumi. Dažnas iš mūsų nuėjęs į...
Prasidėjus rudeniniam grybų sezonui daugelis skuba pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pails...
Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjan...
Ebolos hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) lig...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos primena, kad rugsėjo 15 d. minima Pasaulinė limfomos diena. ...
Žuvis ir jūros produktai savo maistinėmis savybėmis yra vieni iš labiausiai vertintinų ir reko...
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų...
Neseniai į Vokietiją (Berlyną) gyventi persikėlusi šiaulietė Roma Deiva R. džiaugiasi, kad ga...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas