SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-29, Sekmadienis, 23:39:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Radviliškyje bankomatus tuštinęs rumunas pasiųstas už grotų

Radviliškyje bankomatus tuštinęs rumunas pasiųstas už grotų

Šiaulių apylinkės teismas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę skyrė 54-erių metų Rumunijos piliečiui C. V. T., kuris 2015 metais Radviliškyje ir Šiauliuose esančiuose bankomatuose įrengė magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrenginius. Vėliau kortelių duomenys buvo panaudoti ir už gyventojų sąskaitose esančius pinigus, daugiau nei 18 tūkstančių eurų, atsiskaityta už prekes ir paslaugas Indonezijoje, Kinijoje bei Jamaikoje.

Be to, užsienietis bankui turės grąžinti 18 037,27 euro ir Policijos departamentui – 1864,52 euro ekstradicijos išlaidų.

Prisipažino padaręs nusikaltimus

„Kaltinamojo kaltė visiškai įrodyta. Kaltinamasis prisipažįsta dėl inkriminuojamų veikų, neginčija ir faktinių bylos aplinkybių, jo duoti parodymai atitinka kitus įrodymus“, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Marius Steponaitis.

Pasak Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Nijolės Damulės, padarytos šešios tyčinės nusikalstamos veikos, kurių viena priskiriama sunkių, keturios – apysunkių ir viena – nesunkaus nusikaltimų kategorijoms. Lietuvoje C. V. T. laikomas neteistu, administracine tvarka nebaustas. Be to, byloje yra duomenys, kad jis yra dirbantis, augina mažametį vaiką, šiuo metu sunkiai serga.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, jog jis prisipažino padaręs baudžiamajame įstatyme numatytas veikas ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Radviliškyje užvaldė 552 kortelių duomenis

Teismas nustatė, kad kaltinamasis neteisėtai įgijo svetimų elektroninių mokėjimo priemonių – magnetinių mokėjimo kortelių ir jų PIN duomenis. Jis 2015 metų sausio pradžioje tris kartus Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje esančiame bankomate, įrengė nenustatytus mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrenginius. Taip užsienietis neteisėtai užfiksavo ir įgijo 552 svetimų banko mokėjimo kortelių ir jų PIN duomenis, kurių pakanka finansinėms operacijoms inicijuoti.

Vėliau duomenys buvo perduoti nenustatytam asmeniui ar asmenims ir Indonezijoje, Kinijoje bei Jamaikoje buvo panaudoti 45 banko klientų kortelių duomenys. Iš banko klientų mokėjimo kortelių sąskaitų buvo nuskaityti pinigai už prekes ar paslaugas, iš viso už 18 037,27 eurų.

Šiauliuose nusikaltėlį demaskavo inkasatoriai ir vaizdo kameros

Kaltinamasis per ikiteisminį tyrimą, tiksliai nenustatytu laiku, tačiau iki 2015 metų gegužės 23 dienos Šiauliuose, kito banko bankomate, taip pat kaip ir Radviliškyje, įrengė nenustatytus mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrenginius. Tačiau svetimų magnetinių mokėjimo kortelių ir jų PIN duomenų neįgijo, nes bankomato inkasatoriai pastebėjo ir paėmė įrenginius.

Be to, C. V. T. 2014 metų gruodžio pabaigoje nenustatytomis aplinkybėmis įgijo bankinę mokėjimo kortelę ir prisijungimo duomenis, ir Šiauliuose per du kartus pasikėsino išimti po 1000 litų, iš viso beveik 580 eurų.

Kaltinamasis buvo nustatytas užfiksavus vaizdo kameromis ir atlikus DNR tyrimus. Užsieniečio paieška buvo paskelbta 2019 metų balandį. Vyras surastas per Interpolą, nes už panašius nusikaltimus buvo teistas Vokietijoje. 2019 metų rugpjūčio pabaigoje kaltinamasis buvo perduotas ir sulaikytas Lietuvoje.

Anot Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene N. Damulės, nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas