SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-07-04, Šeštadienis, 09:24:55 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškis šiemet: ir darbų daug padaryta, ir neprasiskolinta

Radviliškis šiemet: ir darbų daug padaryta, ir neprasiskolinta

 • Radviliškis šiemet: ir darbų daug padaryta, ir neprasiskolinta

  Radviliškio rajono savivaldybės vadovai praėjusį trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė šiemet atliktus darbus ir pasidalijo kitų metų planais.

 • Radviliškio rajono savivaldybės vadovai praėjusį trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė šiemet atliktus darbus ir pasidalijo kitų metų planais.

  Savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas pasidžiaugė sėkmingų projektų gausa rajone.

 • Radviliškio rajono savivaldybės vadovai praėjusį trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė šiemet atliktus darbus ir pasidalijo kitų metų planais.

  Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas sakė, kad šiemet sulaukta daugiau pinigų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, todėl rajone buvo suremontuota net dešimt kilometrų gatvių ir vietinės reikšmės kelių.

Jonas MARCINKUS

Radviliškio rajono savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje išvardinti šiemetiniai darbai, pasidalinta artėjančių 2020-ųjų planais. Savivaldybės vadovai pasidžiaugė ne tik sėkmingai įgyvendintais ar tęsiamais projektais, bet ir finansine padėtimi – gyvenama pagal išgales, todėl ir skolų kupra neužsiauginta.

Įgyvendinti beveik visi užsibrėžti projektai

Tradicinėje spaudos konferencijoje dalyvavo net tik Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis ir administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, bet ir Finansų skyriaus vedėja Rita Chlebauskienė, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas, Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas.

Meras A. Čepononis pirmiausiai padėkojo administracijos darbuotojams už gerai planuojamus darbus, nes per metus įgyvendinti beveik visi užsibrėžti projektai. Tiesa, kai kurių darbų dėl rangovų kaltės užbaigti nepavyko. „Pinigai neprarasti, tik darbai bus pabaigti kitais metais“, - kalbėjo meras.

Gerino darbų rekordus

Radviliškio rajono savivaldybė šiemet buvo suplanavusi beveik 41 milijono eurų biudžetą. Pirminiais skaičiavimais, biudžetas ne tik buvo surinktas – tikimasi, kad jis bus viršytas apie 0,5 milijono eurų.

„Džiaugiuosi, kad administracija dirbo kruopščiai ir atsakingai, - sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis. – Į kitus metus persikeliame tik keletą projektų, nes užtruko procedūros, nespėjo rangovai.“

Pasak administracijos direktorės J. Margaitienės, metai buvo ypač darbingi, nes buvo vykdoma daug investicinių projektų. Savivaldybė netgi gerino rekordus – šiemet suremontuota arba naujai asfaltbetoniu nutiesta net 10 kilometrų vietinės reikšmės kelių ir gatvių. 2018 metais šis rodiklis buvo perpus mažesnis.

Teks numatyti gaires

Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas G. Pilypas pasidžiaugė sėkmingų projektų gausa: sutvarkytas Muzikos mokyklos pirmasis aukštas, remontuotas ir atnaujintas Burbiškio dvaras, rekonstruotas Stadiono–Radvilų gatvių žiedas, Pociūnėliuose, Aukštelkuose, Šiaulėnuose ir Grinkiškyje įrengti sporto aikštynai. Be to, prie pabaigos artėja savarankiško gyvenimo namų projektas Aukštelkuose, sutvarkyta Šaukoto aikštė, baigiamas Lizdeikos gimnazijos atnaujinimo projektas.

„Radviliškio lopšelis–darželis „Žvaigždutė“ bus vienintelis toks Lietuvoje, nes vaikams abiejų korpusų antruosiuose aukštuose bus įrengtos atviros erdvės, kuriose kiekvienas galės turėti savą kampelį“, - pasakojo vedėjas.

2020-aisiais numatyta ne mažiau darbų – mieste ir rajone bus įrengiami pusiau požeminiai atliekų konteineriai, bus remontuojami Radviliškio ir Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centrai, kurie sulauks ir naujos įrangos bei naujų automobilių vykti pas pacientus. „Nebus pamirštos ir ambulatorijos – jos irgi gaus naujos įrangos“, - kalbėjo vedėjas.

Be to, eilėje gyvenviečių numatyta įrengti vandens gerinimo įrenginius, o vandentvarkos projektams pinigų skirta žymiai daugiau – 0,7 milijono eurų. „Tarybos laukia didelis iššūkis, nes reikės tvirtinti naują strateginės plėtros planą 2020–2027 metams“, - sakė G. Pilypas.

Keliams – didesnis dėmesys

Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas pasidžiaugė, kad sulaukta daugiau pinigų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos. 2018 metais iš jos buvo gauta 1,8 milijono eurų, o šiemet – jau 2,1 milijono eurų. Radviliškio rajono savivaldybė iš savo biudžeto pridėjo dar 1,1 milijono eurų, todėl per metus pavyko nuveikti tikrai daug.

G. Vičas paneigė pasigirstančius spėliojimus, ar liūto dalis neatitenka miestui: „Taryba yra patvirtinusi, kad miesto gatvėms negalima skirti daugiau kaip 38 procentus biudžeto. Proporcija buvo išlaikyta, nes Radviliškyje suremontuoti trys, o rajone – septyni kilometrai gatvių ir vietinės reikšmės kelių“.

Radviliškio mieste išasfaltuotos Karklų, Taikos, Sodininkų arba Žironų, Giraitės, Šermukšnių, dalis Stiklo gatvės, privažiavimas prie Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro, kaimiškose vietovėse išasfaltuotos Karčemų Draugystės, Giedraičių Pagojaus, Pašušvio Aušros, Šiaulaičių Daukšių, Butėnų Jaunimo ir Saulėtekio, Papušynio Saulėtekio, Daugėlaičių Skynimo, Šniūraičių Vyšnių gatvės, tęsiami darbai ir tikimasi baigti Naujasodžio gatvės Alksniupiuose tvarkymo darbus. Seniūnų paprašyta suorganizuoti seniūnaičių sueigas ir išsiaiškinti, kokių kelių tvarkymo darbai būtų prioritetiniai 2020–2021 metais.

Meras A. Čepononis sakė, kad per darbinį susitikimą su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovais pavyko susitarti, kad kitais metais iš valstybės biudžeto bus finansuojamas per Radviliškį einančios magistralės Panevėžys–Šiauliai atkarpos apšvietimas, atnaujinti šviesoforai. „Be to, susitarta dėl pėsčiųjų ir dviračių tako į Aukštelkus. Dėl žvyrkelių programos atsakymų dar negavome, nes dar nepatvirtinta naujoji tvarka ir prioritetai“, – naujienas iš sostinės papasakojo meras.

Savivaldybė nelindo į skolas

Finansų skyriaus vedėja R. Chlebauskienė pažymėjo, kad Savivaldybė išlaikė ilgametę tradiciją ir metus pradėjo bei užbaigs be skolų. Išvardijusi, kaip buvo padalintas šiemetinis biudžetas, specialistė sakė, jog dėl ateities yra klaustukų.

Nuo metų pradžios didinama minimali, mėnesinė alga, pareiginės algos bazinis dydis, didinamas darbo užmokestis savivaldybės ir biudžetinių įstaigų darbuotojams pagal valstybės ir savivaldybės apmokėjimo už darbą įstatymą, todėl į Savivaldybės biudžetą turėtų įplaukti daugiau gyventojų pajamų mokesčio. Prognozuojama, kad biudžeto pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio turėtų augti net 3 milijonais eurų.

Mero A. Čepononio paklausta, ar realus toks šuolis, R. Chlebauskienė šyptelėjo: „Optimistinis biudžetas“.

Radviliškio rajono meras dar kartą padėkojo komandai už atsakingą, pamatuotą darbą: „Esame vieni iš nedaugelio, kurie neturi skolų. Apie trečdalis Lietuvos savivaldybių gruodžio mėnesio atlyginimą mokėsis iš kitų metų biudžeto“.

Savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas pasidžiaugė sėkmingų projektų gausa rajone.
Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas sakė, kad šiemet sulaukta daugiau pinigų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, todėl rajone buvo suremontuota net dešimt kilometrų gatvių ir vietinės reikšmės kelių.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas