Radviliškio tautodailininkai kviečia pasigėrėti tautodailės darbais

Radviliškio miesto kultūros centre jau 17 kartą (jei skaičiuotume laiką po jos atgimimo 2002 metais) surengta tradicinė Radviliškio rajono tautodailės darbų paroda, skirta iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Šiemet parodoje darbus demonstruoja 63 suaugusieji autoriai ir 20 vaikų. Suaugusieji į parodą atnešė 360 darbų, vaikai – 61 darbą.

Vienas svarbiausių darbų parodoje – tautodailininko, medžio drožėjo Edmundo Gaubo sukurtas horeljefas „1919 m. Radviliškio kautynės“, skirtas Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkų kariuomenę 100-mečiui.

Pasak Aurelijos Norvaišienės, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkės, tautodailės paroda stengiamasi palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies meno tradicijas, pagerbti talentingiausius Radviliškio rajono tautodailininkus, amatininkus, tęsiančius vietinių senųjų amatų tradicijas, atgaivinančias užmirštas technikas ir technologijas, pritaikant jas šiandienos poreikiams.

Radviliškio rajono tautodailės parodoje išrinkti geriausi Radviliškio rajono tautodailininkų ir amatininkų kūriniai keliaus į regioninę tautodailės parodą, o iš šios – į respublikinę konkursinę tautodailės parodą, kurioje varžysis „Aukso vainiko“ konkurse.

Geriausi vaikų darbai iškeliaus į regioninę, o vėliau – į respublikinę parodą ir varžysis konkurse „Sidabro vainikėlis“.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE