SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-06-03, Trečiadienis, 22:18:24 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Radviliškio senjorus apšvarinusios aferistės stos prieš teismą

Radviliškio senjorus apšvarinusios aferistės stos prieš teismą

Dvi moterys, kurios kaltinamos mulkinusios ir apvogusios ne vieną Radviliškio ir aplinkinių rajonų senjorus, stos prieš teismą. „Sodros“ ir elektros tinklų darbuotojomis prisistatydavusios aferistės kaltinamos tuo, jog vietoj žadėtų permokų grąžinimo nušvilpdavo patiklių senjorų santaupas.

Dėl vagysčių Kauno apskrityje – jau nuteistos

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, praėjusių metų vasario 28-oji buvo paskutinė dviejų romų tautybės moterų iš Marijampolės nusikalstamų veikų diena. Tą dieną dėl įtarimų vagystėmis iš senjorų gyvenamųjų patalpų įvairiose Lietuvos vietose jos buvo sulaikytos Kauno apskrities policijos pareigūnų ir teismas sankcionavo jų suėmimą.

Baudžiamąjį persekiojimą dėl jų nusikalstamų veikų vykdė ne tik Kauno, bet ir Vilniaus, Tauragės bei Šiaulių apskrities policijos pareigūnai.

Dėl vagysčių Kauno apskrityje šios dvi giminaitės jau nuteistos. 50-ies metų moteriai skirta ketverių su puse, jos 55-erių metų bendrininkei – penkerių su puse metų nelaisvės bausmė. Jos abi šiuo metu yra Panevėžio pataisos namuose ir laukia teismo už Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje padarytas vagystes.

Pažadėjo nemokamai aprūpinti malkomis

Nuo 2018 metų gruodžio į Šiaulių apskrities policijos komisariatą ėmė plaukti garbaus amžiaus žmonių pareiškimai dėl juos apvogusių elektros tinklų arba „Sodros“ darbuotojų. Paaiškėjo, kad žmones apvaginėja dvi minėtų įstaigų darbuotojomis apsimetusios moterys, kurioms duris atveria patys nukentėjusieji, patikėję jų pasakojimais apie grąžinamas permokas už suvartotą elektros energiją ar pažadus apie iš „Sodros“ priklausančias lengvatas.

Štai pas 82-ejų metų Pakruojo rajono gyventoją atvykusios dvi nepažįstamos moterys, prisistačiusios „Sodros“ darbuotojomis, pažadėjo nemokamai aprūpinti malkomis. Kol viena tikrino dokumentus ir kažką rašė, kita sugebėjo pašniukštinėti po namus. Joms išėjus, senjorė pastebėjo, kad nebėra 445 eurų ir auksinės grandinėlės.

Siūlė grąžinti permoką už suvartotą elektros energiją

2019 metų sausio 9-ąją į policiją kreipėsi 82-ejų metų šiaulietė, netekusi 1 tūkstančio 595 eurų santaupų. Moteris pareigūnams nurodė, kad dvi nepažįstamas moteris į namus įsileido, kai šios prisistatė ESO darbuotojomis ir pranešė, jog turi senolei grąžinti 50 eurų permoką už suvartotą elektros energiją.

Atėjūnės padavė 100 eurų banknotą ir paprašė grąžos. Gavusios grąžą, moterys išeiti nesiskubino. Viena jų šeimininkę užkalbino, o kita sugebėjo pasisavinti senjorės santaupas, nes, įtariama, buvo nužiūrėjusi, kur jos laikomos, kai buvo ieškoma grąžos. Kad yra apvogta, šiaulietė pensininkė suprato „elektros tinklų darbuotojoms“ jau išėjus.

Radviliškio rajone apšvarino tris žmones

Vos pradėję tyrimą dėl pastarosios vagystės pareigūnai gavo dar vieną pranešimą apie analogišką nusikaltimą. Tą pačią dieną į policiją dėl iš namų dingusių santaupų kreipėsi 81-erių metų Radviliškio rajono gyventoja. Pensininkė namuose laikytų 600 eurų pasigedo po „elektros tinklų“ darbuotojų vizito. Jas irgi įsileido todėl, kad buvo pažadėta grąžinti 50 eurų permoka už sunaudotą elektros energiją.

Paaiškėjo, kad Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje analogišku būdu, prisidengiant oficialių įstaigų darbuotojomis, padarytos septynios vagystės – dvi Šiauliuose, trys Radviliškio rajone ir po vieną Pakruojo bei Raseinių rajonuose, o dar dvi vagystes Radviliškio rajone pasikėsinta padaryti. Marijampolietės savo nusikalstamų kėslų neįgyvendino tik todėl, kad šeimininkai atsisakė su jomis bendrauti.

Giminaitės važinėjo po visą Lietuvą

Kadangi analogiškų nusikaltimų geografija apėmė net keletą rajonų, tad juos visus tirti perėmė Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Analizuodami turimą informaciją, jie susisiekė su kolegomis iš kitų apskričių komisariatų ir paaiškėjo, kad įtariamųjų padarytų nusikaltimų geografija dar platesnė, nes ir kitur buvo užregistruota analogiško pobūdžio vagysčių. Tad šiauliečiai, bendradarbiaudami su kitų apskričių tyrėjais, rengė bendras įtariamųjų paieškos priemones ir 2019 metų vasario 28-ąją jos buvo sulaikytos po eilinio nusikaltimo.

Giminystės ryšiais susijusios romės įtariamos, kad dalyvaudamos organizuotoje grupėje susitarė važiuoti į įvairias Lietuvos Respublikos vietas, ieškoti gyvenamųjų patalpų, jų gyventojams prisistatyti „Sodros“ arba elektros tinklų darbuotojomis, apgaule patekti į gyvenamas patalpas bei grobti svetimą turtą ir jį pasidalinti.

Sučiuptos moterys savo kaltės nepripažįsta

Anot Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai G. Smagriūnienės, moterys parengė nusikalstamų veikų darymo planą ir pasiskirstė užduotimis. Jos susirado transporto priemones, kuriomis važiuodavo į nusikaltimų vietas, susirado ir vairuotoją, už atlygį jas vežiojusį po visą Lietuvą.

Po intensyvaus ir kruopštaus ikiteisminio tyrimo Šiaulių pareigūnai kartu su tyrimą kontroliuojančiu Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroru bylą perdavė nagrinėti teismui. Siekiant, kad byla patektų į teismą, reikėjo surinkti daug įtariamųjų nusikalstamos veikos įkalčių, nes seniau už nusikaltimus jau teistos romės savo kaltės nepripažįsta.

Parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, gyvenanti 36-erių metų A. B. tris paras kentė buvusio...
Naktį iš gegužės 19-osios į gegužės 20-ąją apvogtas alubaris, esantis R
Ankstų gegužės 24-osios rytą apie 4 valandą Radviliškio rajono Gulbinų kaimo ganykloje rastas...
Paskutinę gegužės mėnesio savaitę daugumoje mokyklų nuaidės paskutinis skambutis. Ši švent...
Vandalai automobilį panaudojo trumposioms žinutėms rašyti. Gegužės 25-osios vakarą pastebėta...
Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami prevencines priemones, skirtas teis...
Birželio 4-osios vakarą apie 19 valandą Radviliškyje, S. Daukanto gatvėje esančio namo kieme, ...
Birželio 4 dieną apie 14 valandą greitosios medicinos pagalbos ekipažas iš Radviliškio rajone,...
Birželio 4 dieną apie vidurdienį Radviliškio rajone, Daugėlaičių kaime, dėl greičio viršij...
Birželio 19 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevenci...
Per Jonines nesnaudė ir sukčiai. Į Radviliškio rajono policijos pareigūnus kreipėsi Radvilišk...
Joninių šventę, vykusią Grinkiškio miestelyje, prie Baisogalos gatvės esančiame pušyne, vien...
Joninių naktį vagys paparčio žiedo ieškojo Radviliškio rajone, Žironų kaime, esančioje negy...

Policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į tai, kad 2014 m. liepos 1 d. įsigalioja 2013 m. bi...

Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriaus...
Radviliškyje esančio daugiabučio rūsyje pensininkas pats sau persišovė galvą. Pasak policijos...
Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje yra klaidingai ...
Radviliškio rajono policijos komisariato salėje padėkomis paskatinti trys Viešosios policijos sk...
Liepos 8-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje esančioje Sodų...
Vėlų liepos 9-osios vakarą prieš vidurnaktį Radviliškio rajono Kairėnų kaime podukra taip su...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas