SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-06-18, Penktadienis, 00:03:06 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2020-10-23

Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2020-10-23

Kaip pažadai niekais pavirsta arba kaip žmonėms skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija

2020-10-08–14 Nr. 41 (314) savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ publikacijoje „Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas“ (toliau - Straipsnis) pateikta tikrovės neatitinkanti informacija. Tikėtina, kad minėta informacija pateikta siekiant asmeninės naudos spalio 11 d. rinkimuose į LR Seimą, nes publikacijoje minimas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius buvo pats save išsikėlęs kandidatu į LR Seimą 2020-2024 kadencijai. Pažymima, kad G. Lipnevičius yra šį savaitraštį leidžiančio VšĮ Radviliškio rajono paramos centro direktorius.

Straipsnyje nurodytas teiginys „Artimiausiu metu teiksiu siūlymą Tarybai sutaupytas lėšas skirti mokyklų, darželių remontams, Eibariškių tvenkinio dumblo išvalymui, treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelės įrengimui bei miesto ir kaimo žvyrkelių asfaltavimui“, - sakė Tarybos narys G. Lipnevičius“ neatitinka tikrovės, nes Kelių plėtros ir priežiūros programoje suplanuotos lėšos yra tikslinės, jų negalima (tai draudžia teisės aktai) panaudoti niekam kitam, išskyrus keliams remontuoti ir plėtoti jų infrastruktūrą. Straipsnyje minimos 1,5 mln. Eur lėšos buvo planuotos, bet savivaldybei niekada nebuvo skirtos. Radviliškio rajono savivaldybei buvo skirta tiek lėšų, kiek jų prireikė įvykus Straipsnyje minimų kelių remonto darbų viešųjų pirkimų konkursams. Lėšų poreikis straipsnyje minimų kelių remontams pasikeitė ne Tarybos nario dėka, kaip yra teigiama Straipsnyje, o viešųjų pirkimų konkursų dėka – rangovai pasiūlė mažesnę darbų kainą nei suplanuoti 1,5 mln. eurų, taigi akivaizdu, kad Straipsnyje pateiktas teiginys „Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškėlus klausimą, o savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ paviešinus valdančiųjų norą labai brangiai asfaltuoti žvyrkelius, netikėtai šių darbų kaina sumažėjo“ yra visiškai neatitinkantis tikrovės.

Tekste minima, kad Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos bei viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas vis „antrino“ Tarybos nariui G. Lipnevičiui. Iš konteksto skaitant Straipsnį gali susidaryti įspūdis, kad G. Vičas pritaria G. Lipnevičiaus nuomonei dėl sutaupytų lėšų, bet iš tiesų vedėjas straipsnio autoriui tik pateikė informaciją apie viešųjų pirkimų konkursų metu konkurso dalyvių pasiūlytas kainas. Galima teigti, kad Straipsnio autorius manipuliuoja iš G. Vičo gauta informacija ir ją pateikia kaip G. Lipnevičiaus nuopelną. Savivaldybės nuomone, skleisdamas tikrovės neatitinkančią informaciją (dirbtinai sukuriamas prieštaravimas tarp institucijos priimtų sprendimų ir specialisto komentarų), Straipsnio autorius ir jo pašnekovas G. Lipnevičius, tikėtina, siekia ne viešojo intereso informuoti visuomenę, o kenkti Radviliškio rajono savivaldybės dalykinei reputacijai ir savivaldybėje dirbančių asmenų garbei ir orumui.

Ši informacija nusiųsta savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ reikalaujant paneigti 2020-10-08–14 Nr. 41 (314) savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ išspausdintoje publikacijoje „Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas“ pateiktą tikrovės neatitinkančią informaciją. Dėl šio atvejo išnagrinėjimo ir savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijos veiksmų įvertinimo Radviliškio rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Informacija apie autobusų eismą mokinių rudens atostogų laikotarpiu ir spalio 31–lapkričio 3 dienomis

Informuojame, kas mokinių rudens atostogų laikotarpiu (2020-10-26–2020-10-30) bus nutraukti vietinio (priemiestinio ir miesto) susisiekimo autobusų maršrutai, vykdomi mokslo metų dienomis.

Vietinio (priemiestinio ir miesto) susisiekimo maršrutų autobusais mokinių rudens atostogų laikotarpiu (2020-10-26–2020-10-30) bus važiuojama ne mokslo metų dienų tvarkaraščiu.

2020 m. lapkričio 1–2 dienomis (sekmadienį, pirmadienį) vietinio (priemiestinio) susisiekimo maršrutais autobusai nevažiuos.

Visų Šventųjų ir gretimomis dienomis vietinio (miesto) susisiekimo maršrutų autobusų eismas bus organizuojamas taip:

2020 m. spalio 31 d. (šeštadienį) miesto maršrutais Kutiškiai–Linkaičiai per Vaižganto, Povyliaus, Maironio g. ir Radviliškio AS–Kapinės per Povyliaus, Vaižganto g., Centrą autobusai važiuos įprastu (šeštadienio) grafiku.

2020 m. lapkričio 1 d. (sekmadienį) miesto maršrutu Radviliškio AS–Kapinės per Povyliaus, Vaižganto g., Centrą ir atgal autobusai važiuos su papildomais reisais.

2020 m. lapkričio 2 d. (pirmadienį) miesto maršrutu Kutiškiai–Linkaičiai per Vaižganto, Povyliaus, Maironio g. autobusai nevažiuos.

2020 m. lapkričio 3 d. (antradienį) miesto maršrutu Radviliškio AS–Kapinės per Povyliaus, Vaižganto g., Centrą autobusai važiuos įprastu (antradienio) grafiku.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. spalio 21 d. įsakymą Nr. a-1298-(8.2) „Dėl vietinio susisiekimo autobusų eismo mokinių rudens atostogų ir Visų šventųjų dienomis“ galima rasti internete adresu www.radviliskis.lt skyrelyje Teisinė informacija.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Radviliškio rajono savivaldybė skelbia konkursus

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ ir Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio direktorių pareigoms. Atrankos data – 2020 metų spalio 28–29 dienos. Išsamesnę informaciją galima rasti Radviliškio rajono savivaldybės svetainėje internete adresu www.radviliskis.lt skyrelyje Skelbimai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Spalio 23–24 dienomis aukoti kvies „Maisto bankas“

Spalio 23-24 dienomis didžiuosiuose prekybos centruose apsilankiusius pirkėjus pasitiks tradicinės maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akcijos „Maisto bankas“ savanoriai.

Jie kvies geros valios žmones solidarizuotis su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, socialinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų globojamais vaikais, neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis ir paaukoti jiems taip reikalingų maisto produktų. Deja, tačiau netikėtai pasaulį, o kartu ir Lietuvą palietusi pandemija sutrukdė pavasarinei „Maisto banko“ akcijai, ji neįvyko, todėl rudeninis maisto rinkimas yra vienintelė galimybė surinkti ilgiau galiojančių maisto produktų akcijoje dalyvaujančioms socialinėms organizacijoms, neslepiančioms, kad jų atsargos jau visai išseko.

Šių metų rudens „Maisto banko“ akcijoje imtasi papildomų atsargumo priemonių – sumažintas savanorių skaičius, parduotuvėse bus laikomasi saugaus atstumo, dėvimos apsauginės veido kaukės bei vienkartinės pirštinės, bus užtikrintas akcijoje dalyvavusių savanorių atsekamumas. Šios saugumo priemonės yra suderintos su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, kurie patikino, kad nurodytos priemonės yra pakankamos, jog „Maisto banko“ akcija galėtų įvykti saugiai.

„Maisto banko“ akcija yra reikšminga šimtams Lietuvos nevyriausybinių organizacijų. Iš viso šioje gerumo iniciatyvoje dalyvauja per 350 socialinių organizacijų, renkančių paramą maistu labiausiai pažeidžiamiems žmonėms. Turėdamos galimybę surinkti suaukoto maisto už beveik pusę milijono eurų, organizacijos gali skirti taip reikalingas lėšas savo pirminių funkcijų įgyvendinimui.

„Maisto banko“ koordinatorius Radviliškio rajono savivaldybėje – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialistė Alma Dailidonienė, tel. (8 422) 69 053, el. p. alma.dailidoniene@radviliskis.lt.

Tad kviečiame aukoti, dalytis tuo, ką turime. Juk sakoma, kad gerumas gerumu grįžta.

Radviliškio rajono savivaldybės ir „Maisto banko“ informacija

 

Atsižvelgdami į susidariusią situaciją dėl COVID-19, informuojame, kad Radviliškio miesto seniūnija gyventojų susirinkimų 2020 m. spalio–gruodžio mėn. neplanuoja organizuoti.

Kviečiame Radviliškio miesto gyventojus teikti prašymus, pasiūlymus, pastebėjimus, susijusius su miesto gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimu 2021 metais, adresu Gedimino g. 8, LT- Radviliškis, arba el. paštu radv.seniunija@radviliskis.lt.

Teikdami prašymus, pasiūlymus, pastebėjimus, nurodykite savo vardą, pavardę, adresą ir (ar) kitus duomenis kontaktams, kad būtų užtikrintas atgalinis ryšys, jei to pageidaujate.

Radviliškio miesto seniūnijos informacija

 

Informacija apie rengiamą vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų sodininkų bendrijose „Bitutė“, „Vyturėlis“, „Obelėlė“ ir dalyje „Ąžuolas“ Radviliškio m. statybos projektą

Informuojame apie rengiamą vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų sodininkų bendrijose „Bitutė“, „Vyturėlis“, „Obelėlė“ ir dalyje „Ąžuolas“ Radviliškio m. statybos projektą.

Projekto pavadinimas – Vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų sodininkų bendrijose „Bitutė“, „Vyturėlis“, „Obelėlė“ ir dalyje „Ąžuolas“ Radviliškio m. statybos projektas.

Statinių statybvietės adresas – Sodininkų bendrijos „Bitutė“, „Vyturėlis“, „Obelėlė“ ir dalis sodininkų bendrijos „Ąžuolas“ Radviliškyje.

Statinių pagrindinė naudojimo paskirtis vandentiekio tinklai, nuotekų šalinimo tinklai, elektros tinklai.

Projektinius pasiūlymus parengęs projektuotojas – UAB „Atamis“, Žirmūnų g. 139, LT-09120 Vilnius. Projekto vadovas Gintas Stankus, g.stankus@atamis.lt, tel. (8 5) 27 28 334.

Statytojas – UAB „Radviliškio vanduo“, Gedimino g. 50, Radviliškis, tel. (8 422) 53 377, el. pašto adresas administracija@radvanduo.lt.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima nuo 2020 m. spalio 16 d. iki 2020 m. lapkričio 5 d. imtinai pas projektuotoją (karantino metu susitarti iš anksto) darbo dienomis 9.00–16.00 val. (pietūs 11.00–12.00 val.) bei Radviliškio rajono savivaldybės interneto svetainėje adresu www.radviliskis.lt skyrelyje Teritorijų planavimas ir statyba.

Projektinius pasiūlymus ir tinklų schemos ortofotografinę nuotrauką galima rasti Radviliškio rajono savivaldybės interneto svetainėje adresu www.radviliskis.lt skyrelyje Teritorijų planavimas ir statyba.

Pasiūlymų teikimo tvarka. Pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų visuomenė gali teikti raštu projektuotojui ir/ar statytojui iki viešo susirinkimo ir jo metu. Pasiūlyme būtina nurodyti: vardą, pavardę (organizacijos pavadinimą), adresą, telefoną, el. paštą, pasiūlymo teikimo datą, informaciją ir aplinkybes, kuo grindžiamas pasiūlymas.

Viešas svarstymas visuomenės pareikštiems pasiūlymams aptarti vyks tiesioginės viešos transliacijos būdu naudojant „Zoom“ programinę įrangą. Tiesioginė viešo susirinkimo transliacija bus vykdoma 2020 m. lapkričio 5 d. nuo 16.00 val. iki 17.00 val., naudojant „Zoom“ programinę įrangą (programa yra nemokama, galimas prisijungimas per personalinį ar planšetinį kompiuterį). Prisijungti prie viešo svarstymo tiesioginės transliacijos galite paspaudę arba suvedę žemiau pateiktą nuorodą: Susirinkimo tema: Radviliškio sodų VNT plėtros projektinių pasiūlymų viešas svarstymas, Prisijunkite prie „Zoom Meeting“ https://zoom.us/j/96252759161?pwd=bzY3dXJvd21ZcmVRNC9wR2tCZUJ3dz09 (Meeting ID: 962 5275 9161, Passcode: 165879).

Projekto rengėjo informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas