SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-25, Antradienis, 19:36:53 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2020-01-17

Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2020-01-17

Už paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją ir pažeistą garbę ir orumą – administracinė atsakomybė

2020 metų sausio 7 dieną Šiaulių apylinkės teismas administracinio nusižengimo byloje Nr. Al8.-9-948/2020 M. A. pripažino padarius administracinį nusižengimą, numatytą ANK 507 straipsnyje, ir skyrė jam administracinę nuobaudą – 90 Eur baudą. M. A. pripažintas padaręs nusižengimą pagal Administracinių nusižengimų kodekso 507 straipsnį, kuriame teigiama, kad valstybės politiko, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens garbės ir orumo pažeminimas, reiškiamas raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu, užtraukia administracinę atsakomybę.

Ši bauda M. A. skirta už paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją ir pažeistą valstybės politiko, Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio, garbę ir orumą. Teismo teigimu, M. A. išdėstyti teiginiai apie valstybės politiką (Radviliškio rajono savivaldybės merą) negali būti laikomi išsakytais teiginiais (sava tiesa), kadangi jie nėra pagrįsti objektyvioje tikrovėje esančiais duomenimis, todėl vertintini kaip šio asmenų garbės ir orumo pažeminimu.

Administracinio nusižengimo teisena buvo pradėta 2019-06-17 Radviliškio rajono mero Antano Čepononio pranešimu Šiaulių AVPK dėl to, kad M. A., viešai pabrėždamas jo užimamas pareigas ir paskelbdamas informaciją, kad buvo neblaivus, vertė kitus asmenis vartoti alkoholį ir nesirūpino skęstančiu žmogumi, pažemino jo, kaip valstybės politiko, garbę ir orumą.

Nors M. A. kaltu neprisipažino, tačiau jo kaltę padarius administracinį nusižengimą įrodo nukentėjusiojo liudytojų parodymai ir kita rašytinė bylos medžiaga.

Šiaulių apylinkės teismas nesutinka su M. A. teiginiu, esą jo veiksmai neperžengė saviraiškos laisvės ribų ir buvo susiję su situacija, dėl kurios jis norėjo paviešinti valstybės tarnautojų elgesį, nesuderinamą su jiems keliamais aukštais moralės reikalavimais Teismas tokį elgesį traktuoja kaip saviraiškos laisvės ribų peržengimą.

Teismo teigimu, žmogaus teisė turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti yra viena iš Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus prigimtinių teisių (25 straipsnis), tačiau žmogaus saviraiškos laisvė nėra absoliuti, taigi ji gali būti ribojama įstatymu, jei tai yra būtina siekiant apsaugoti kitas demokratinėje visuomenėje ginamas vertybes, be kita ko, apsaugoti žmogaus garbę ir orumą.

Konstitucinė laisvė yra nesuderinama su minčių, pažiūrų, nuomonių ar įsitikinimų, kuriais yra kurstoma tautinė, rasinė, religinė ar socialinė neapykanta, prievarta bei diskriminacija, asmenys yra šmeižiami ar kitaip yra dezinformuojama visuomenė ar atskiri jos nariai, skelbimu, už tai įstatymais yra nustatyta teisinė atsakomybė. Žmogus, realizuodamas minėtą konstitucinę laisvę, turi ja naudotis taip, kad nebūtų pažeistos kitos demokratinėje visuomenėje ginamos vertybės, be kita ko, kito žmogaus garbė ir orumas. Saviraiškos laisvės apribojimo forma – administracinė atsakomybė už netinkamą jos įgyvendinimą.

Kai skleidžiama informacija nėra grindžiama objektyviais faktais, ji negali būti laikoma teisinga, tikslia nei etiška. Nesąžininga, neturinti objektyvaus faktinio pagrindo kritika, nuomonė ar vertinimas negali būti skleidžiama. Be to, įrodyti teiginių pagrįstumą, atitikimą faktams turi asmuo, paskleidęs tokią informaciją. Taigi, laikytina, kad suformuota M. A. nuomonė dėl Radviliškio rajono mero yra konstatuojamojo pobūdžio, tokie teiginiai turi būti grindžiami faktiniais duomenimis, atsakomybė už jų tikrumą ir tikslumą tenka paskelbusiam asmeniui.

Saviraiškos laisvė nėra galimybė skelbti informaciją peržengiant ribojimus (įstatymų, etikos, moralės, kt.), kurie skirti visuomenės intereso gauti informaciją bei asmens teisės į gyvenimo privatumą, garbę ir orumą pusiausvyrai užtikrinti.

Žmogaus saviraiškos laisvė nėra absoliuti. Asmuo, naudodamasis šia savo konstitucine laisve, taip pat turi ir pareigą ja naudotis taip, kad nebūtų pažeistos kitos demokratinėje visuomenėje ginamos vertybės, be kita ko – kito žmogaus garbė ir orumas. Taigi, teismo sprendimu, M. A. neturi teisės (kartu ir laisvės) sakyti apie kitą asmenį, o nagrinėjamu atveju valstybės politiką – merą bet ką, prisidengdamas „savo tiesos“ argumentu.

Šis nutarimas yra neįsiteisėjęs ir per 20 kalendorinių dienų nuo jo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose.

Parengta pagal Šiaulių apylinkės teismo sprendimą

 

Informacija apie pratybas

2020 m. sausio mėnesį Lietuvos kariuomenės Karinių sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai vykdys pratybas:

17–18 d. 8–8 val. vyks naktinis orientacinis žygis Mažaičių, Radvilonių, Linkaičių miškuose, šaudymai nevyks, kasinėjimo darbai atliekami nebus.

20 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos be ginklų, kasinėjimo darbai atliekami nebus.

21 d. 8–24 val. pratybos vyks Linkaičių miške, pratybos be ginklų, kasinėjimo darbai atliekami nebus.

22 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos be ginklų, kasinėjimo darbai atliekami nebus.

23–24 d. 8–8 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos vyks su ginklais, bus šaudoma, bus atliekami kasinėjimo darbai.

27 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos be ginklų, kasinėjimo darbai atliekami nebus.

28 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos su ginklais bus šaudoma, kasinėjimo darbai atliekami nebus.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono informacija

 

Skelbiamas viešas patalpų nuomos konkursas

Radviliškio rajono savivaldybės administracija skelbia 720,32 kv. m ploto prekybos paskirties patalpų, esančių Aušros a. 3–33, Radviliškyje, viešą nuomos konkursą.

Minimalus pradinis nuompinigių dydis – 2,50 Eur (be PVM) už 1 kv. m patalpų per mėnesį.

Patalpos išnuomojamos nuo 2020 m. vasario 27 d. Nuomos sutarties trukmė – sutartinė, bet ne ilgesnė kaip 10 metų.

Patalpos nuomojamos bet kokiai teisės aktais leidžiamai veiklai, išskyrus gamybą, vykdyti.

Paraiškos dalyvauti konkurse kartu su kitais dokumentais pateikiamos užklijuotuose vokuose 2020 m. sausio 20-29 dienomis (darbo valandomis) Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiajai specialistei Dianai Skaburskienei (220 kabinetas, Aušros a. 10, Radviliškyje).

Konkursas vyks 2020 m. sausio 30 d. 9.00 valandą, Radviliškio rajono savivaldybėje, 214 kabinete (Aušros a. 10, Radviliškyje).

Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui su PVM*, konkurso dalyviai sumoka į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT917300010002570276, „Swedbank“ AB. Išsamesnė informacija teikiama telefonais: (8 422) 69 051, mob. tel. 8 618 56 973.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 

Informacija apie organizuojamas pratybas

Informuojame, kad Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai 2020 m. sausio 20–21 d. Linkaičių, Liaudiškių miškuose šviesiu bei tamsiu paros metu vykdys pratybas. Pratybose kariai su savimi turės ginklus, imitaciniai šaudmenys nebus naudojami, kariai važinės kairinio transporto priemonėmis maršrutu OGB–Radviliškis–Linkaičiai–Liaudiškių miškas.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono informacija

 

Visokeriopa emocinė, psichologinė pagalba visiems ištikus asmeninei krizei ar problemai šeimoje

Skambučius į visas linijas apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) iš valstybės biudžeto lėšų.

Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype programėlę be išankstinės registracijos ir nemokamai.

Į budinčius psichologus galima kreiptis darbo dienomis 16.00–20.00 val., šeštadieniais 12.00–16.00 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00. Visa papildoma informacija puslapyje www.klausau.lt.

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje www.artimiems.lt.

Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius veikia visą parą, tel. (8 5) 27 57 564.

Parengta pagal Delfi portalo informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas