SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-19, Trečiadienis, 23:50:21 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2019-09-06

Radviliškio rajono savivaldybės aktualijos 2019-09-06

Rugsėjo 12-oji – Atvirų durų diena Aukštelkų seniūnijoje

Esame atviri visuomenei kasdien, bet galbūt ne visi gali, iškilus klausimui, atvykti į Radviliškio rajono savivaldybę, tad atvykstame pas Jus, mieli seniūnijų gyventojai.

Rugsėjo 12-ąją nuo 10 iki 12 val. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė lauks visų norinčiųjų susitikti, paklausti, išsiaiškinti. Nuo 13 iki 16 val. savivaldybės vadovai aktualius veiklos klausimus aptars su seniūnijos darbuotojais.

Ateikite, susitikime ir pasikalbėkime.

Kad susitikimai vyktų sklandžiai, prašome užsiregistruoti seniūnijoje tel. (8 422) 46 124 arba el. paštu aukstelkai@radvilskis.lt. Registruodamiesi pateikite trumpą klausimo esmę, kad būtų galima pasirengti susitikimui.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Priminimas apgyvendinimo, sporto klubo ir pirčių paslaugų teikėjams laiku atlikti geriamojo vandens tyrimus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyrius atkreipia paslaugų teikėjų dėmesį į profilaktines priemones, užtikrinančias naudojamo geriamojo vandens saugą. Siekiant išvengti vandens užterštumo pavojingomis bakterijomis ir galimos rizikos žmonių sveikatai, būtina periodiškai pakelti temperatūrą karšto vandens sistemoje ir atlikti vandens mikrobiologinį ištyrimą.

Terminė karšto vandens dezinfekcija

Lietuvos higienos normose, reglamentuojančiose apgyvendinimo, sporto klubo ir pirčių paslaugų saugos sveikatai reikalavimus, numatyta, kad karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 laipsnių Celsijaus ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min.

Atsižvelgiant į vamzdynų būklę ir laiką, per kurį pasiekiama reikiama temperatūra, atliekama terminė karšto vandens dezinfekcija gali užtrukti iki valandos ar ilgiau. Terminio „šoko“ metu rekomenduojama nuleisti karštą vandenį visuose čiaupuose.

Kada atlikti mikrobiologinį vandens tyrimą

Norint nustatyti, ar nėra vandens taršos Legionella bakterijomis, ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi būti atliekamas šalto ir karšto geriamojo vandens mikrobiologinis tyrimas. Vandens mėginiai turi būti imami praėjus ne mažiau kaip 10 dienų po terminės vandens dezinfekcijos ir tiriami akredituotose laboratorijose.

Jeigu apgyvendinimo paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, vandens tyrimas atliekamas prieš paslaugų teikimo sezono pradžią. Tai itin aktualu eksploatuojantiems bendrabučių patalpas.

Papildomi vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, taip pat kai diagnozuojama susirgimų legionelioze. Tyrimų protokolai saugomi apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje ne trumpiau kaip 2 metus.

Pažymime, kad visi vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos, remonto, valymo, nukenksminimo, profilaktikos darbai turi būti registruojami Profilaktinių priemonių registracijos žurnale.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas