SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 14:46:54 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Radviliškio rajono bibliotekininkai viešėjo Nesvyžiuje

Radviliškio rajono bibliotekininkai viešėjo Nesvyžiuje

 • Radviliškio rajono bibliotekininkai viešėjo Nesvyžiuje

  Minske, prie Nacionalinės bibliotekos (iš kairės - Vaikų skyriaus vedėja N. Pakštienė, kultūros projektų vadovė J. Kvedarienė, bibliotekos direktorė V. Šukaitienė ir Tyrulių filialo bibliotekininkė S. Remeikienė).

 • Minske, prie Nacionalinės bibliotekos (iš kairės - Vaikų skyriaus vedėja N. Pakštienė, kultūros projektų vadovė J. Kvedarienė, bibliotekos direktorė V. Šukaitienė ir Tyrulių filialo bibliotekininkė S. Remeikienė).

  Susitikimas su Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininku A. Lomskiu (pirmas dešinėje).

 • Minske, prie Nacionalinės bibliotekos (iš kairės - Vaikų skyriaus vedėja N. Pakštienė, kultūros projektų vadovė J. Kvedarienė, bibliotekos direktorė V. Šukaitienė ir Tyrulių filialo bibliotekininkė S. Remeikienė).

  Ekskursija po viešąją biblioteką (lydi direktorė Liudmila Vitko (pirma dešinėje) ir bibliotekos darbuotoja Natalija Rybakova (pirma kairėje).

Grupė Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų, Nesvyžiaus Pavlo Pronuzo rajoninės bibliotekos kvietimu, vyko į tradicinį tenykštės bibliotekos renginį „Naktis bibliotekoje“ (biblionaktis).

Šis projektas, prie kurio jungiasi įvairios rajono kultūros, švietimo įstaigos, Nesvyžiaus bibliotekoje organizuojamas jau septintus metus ir kasmet skirtingomis temomis. Šiemet pasirinkti Žiulio Verno knygos „Aplink pasaulį per 80 dienų“ motyvai.

Atskirose erdvėse vaizduotos įvairios šalys: Japonija, Amerika, Anglija, Prancūzija, Egiptas, Indija, Lietuva ir, žinoma, Baltarusija. Mes pristatėme Lietuvą, kaip ir baltarusiai, buvome tikri savo šalių atstovai.

Dalyviai, pasiskirstę komandomis, turėjo atlikti užduotis ir rinkti „biblionus“, kuriuos susumavus buvo išaiškinti nugalėtojai. Visos šalys įkūrė įdomias ir savitas erdves, sugalvojo išradingų užduočių, kurios vertė gerokai pasukti galvas ir reikalavo nemažai pastangų. Mūsų užduotys buvo tokios: surasti ingredientus nacionaliniams patiekalams, sekėme ir kūrėme pasakas su „Kamishibai“, siūlėme ieškoti lobio, radus jį, sugalvoti istorijas apie didikų Radvilų gyvenimą.

Nesvyžiuje viešėjome keturias dienas, todėl spėjome su daug kuo susitikti ir pabendrauti. Be kitų, ir su Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininku Aleksandru Lomskiu. Jis pasidžiaugė gražia, beveik 40 metų trunkančia Nesvyžiaus ir Radviliškio rajonų draugyste, kuri įtraukė ir įvairias įstaigas, tarp jų – viešąsias bibliotekas, bendradarbiaujančias jau trejus metus.

Savo ruožtu Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė išreiškė viltį, kad ir ateityje šie gražūs ryšiai tęsis, jungiantis prie bendrų tarptautinių projektų.

Susitikome ir su Nesvyžiaus rajono deputatų tarybos pirmininku Valerijumi Laziuku, Kultūros ir jaunimo skyriaus vedėju Aleksandru Krugliku, pavaduotoja Olga Mišaliova.

Mus lydėjo nuostabi bibliotekos bičiulė, Nesvyžiaus viešosios bibliotekos kultūros organizatorė Natalija Rybakova, kuri supažindino su turtinga Nesvyžiaus istorija, pasirūpino, kad aplankytume Baltarusijos sostinę Minską, jame, be abejo, ir naująją Nacionalinę biblioteką, kuri dar vadinama žinių deimantu. 20 skaitytojų salių, darbo vietos, pritaikytos neįgaliesiems, 8 milijonai knygų ir dokumentų, naujausi kompiuteriai, teleliftai, kurie leidžia sutrumpinti knygų pristatymo skaitytojams laiką iki 15–20 minučių, daugiau nei 1000 darbuotojų, per 2000 lankytojų kiekvieną dieną – neįmanoma išvardyti visų mus stebinusių ir džiuginusių skaičių ir faktų, kuriuos sužinojome, pamatėme. Iš 23 aukšto apžvalgos aikštelės turėjome galimybę apžvelgti Minską dideliu spinduliu.

Prieš išvykstant mūsų bibliotekos direktorė ir Nesvyžiaus kultūros skyriaus vedėjas sutarė dėl galimybių jungtis prie bendrų projektų, mes padėkojome už įspūdingą viešnagę.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

Susitikimas su Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininku A. Lomskiu (pirmas dešinėje).
Ekskursija po viešąją biblioteką (lydi direktorė Liudmila Vitko (pirma dešinėje) ir bibliotekos darbuotoja Natalija Rybakova (pirma kairėje).
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas