SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-31, Antradienis, 02:23:15 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio rajone - trijų hektarų saulės elektrinių parkas

Radviliškio rajone - trijų hektarų saulės elektrinių parkas

Medžio granules gaminanti bendrovė „Granulita“ Radviliškio rajone pradėjo statyti vieną didžiausių saulės elektrinių parkų Lietuvoje. Įmonė saulės kolektoriais uždengs 3 ha teritoriją. 1,3 megavato (MW) galios jėgainė, kurią finansavo „Luminor“ bankas, pagamins iki penktadalio įmonei reikalingos elektros.

„Granulių gamyba reikli elektros energijai, todėl ieškojome būdų, kaip pasigaminti elektros patiems. Energetinis auditas parodė, kad tinkamiausias pasirinkimas mums yra saulės jėgainės. Įvertinę visas aplinkybes apskaičiavome, kad investicija atsipirks per 4-5 metus“, – sako Girmantas Praninskas, UAB „Granulita“ direktorius.

Bendra projekto kaina siekia 1 milijoną eurų. Iš jų pusė sumos, arba 470 tūkstančių eurų, finansuojami Europos Sąjungos lėšomis, o 300 tūkstančių eurų paskolą bendrovei suteikė „Luminor“ bankas.

„Globalus dėmesys aplinkai draugiškai energetikai jaučiamas ir Lietuvoje. Pastebime, kad klientai vis dažniau domisi atsinaujinančių energetikos šaltinių finansavimu. Pramonės įmonių akys ypač krypsta į saulės energetiką. Nenuostabu, nes saulės jėgainių kaina prieinama, o tobulėjančios technologijos leidžia tikėtis investicijos atsipirkimo jau po kelerių metų“, - sako Vytis Žegužauskas, „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas.

„Granulita“ skaičiuoja, kad saulėtomis dienomis gamyba vyks naudojant 100 procentų saulės energiją. Kadangi granulės gaminamos keliomis pamainomis, įskaitant ir naktį, saulės parke pagaminama elektra sudarys 16-18 procentų bendros įmonėje suvartojamos elektros.

„Saulės parkas nėra mūsų pirmasis prisilietimas prie žaliosios energetikos. Šiandien visa gamybai naudojama elektra, kurią perkame iš trečiųjų šalių, yra pagaminta iš atsinaujinančių išteklių. Taigi, naujausias projektas - žingsnis pirmyn seniai pasirinktoje strategijoje“, – priduria G. Praninskas.

„Granulitos“ gaminamos medžio granulės – tai cilindro formos suspausta medienos biomasė, gaminama iš pjuvenų, drožlių ir skiedrų. Tai švarus, natūralus, nekenkiantis aplinkai, atsinaujinantis kuro šaltinis. Didžioji dalis produkcijos eksportuojama į Italiją, Prancūziją ir Vokietiją.

Parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas