SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-30, Pirmadienis, 00:42:01 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Radviliškio rajone – 36 pranešimai apie karantino pažeidimus

Radviliškio rajone – 36 pranešimai apie karantino pažeidimus

Pastarosiomis dienomis didelė Šiaulių apskrities policijos sulaukiamų pranešimų dalis – tai pranešimai apie karantino taisyklių pažeidimus. Ne išimtis – ir Radviliškio rajonas, kurio gyventojai irgi pažeidinėja saviizoliacijos ir karantino taisykles.

Radviliškio rajonas atsilieka tik nuo Šiaulių

Pasak Šiaulių apskrities policijos atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, nuo karantino pradžios sulaukta beveik 200 tokių pranešimų: iš Šiaulių miesto - 51, iš Šiaulių rajono - 28, iš Radviliškio rajono - 36, iš Joniškio rajono - 32, iš Pakruojo rajono - 19, iš Raseinių rajono - 29.

Didžioji dauguma tokių pranešimų - apie saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą. Gavę tokius pranešimus, policijos pareigūnai telefonu susisiekia su nurodytais asmenimis. Kartais informacija nepasitvirtina, kartais žmonėms saviizoliacijos laikas būna jau pasibaigęs, kiti tikina, kad saviizoliacijos laikosi.

Visais atvejais gyventojams primenama atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą ir informacija apie juos perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Pakiršinio baras veikė įprastu režimu

Nors viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla karantino metu yra draudžiama, tačiau į šį reikalavimą sureagavo ne visi šių įstaigų savininkai.

Štai kovo 18-osios ankstyvą rytą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams teko vykti į Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, veikiantį barą. Šiose kaimo „vaistine“ vadinamose patalpose pusę aštuntos sveikatą taisė jau apie dešimt vyrų.

Į klausimą, kodėl nesilaikoma karantino režimo ir dirbama, barmenė atsakė, jog toks - savininkės nurodymas. Pareigūnų reikalavimu baro lankytojai išsiskirstė, o surinkta medžiaga dėl Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimo buvo perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centui poveikio priemonėms taikyti.

Uždarė ūkinių prekių parduotuvę

Nacionalinio visuomenės sveikatos centui buvo išsiųsta ir dar viena medžiaga dėl tokio pat administracinio nusižengimo. Jį kovo 24-osios popietę užfiksavo Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, kontroliavę, kaip laikomasi karantino apribojimų.

Gruzdžiuose jie pastebėjo prie vieno pastato besibūriuojančius žmones ir pamatė, kad tame pastate įsikūrusi ūkinių prekių parduotuvė dirba. Iš lauko pusės, parduotuvės palangėje, buvo įrengta prekių vitrina, o parduotuvės savininkas, dėvintis kaukę, stovėjo iš vidaus, už praverto lango. Tačiau prie parduotuvės susirinkę žmonės buvo be jokių apsaugos priemonių.

Policijos pareigūnų nurodymą skirstytis jie išgirdo ir susibūrimo vietą paliko, pardavėjas užrakino parduotuvę. Jo laukia atsakomybė už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

Įkliuvo ir manikiūro meistrė

Karantino metu draudžiama teikti ir grožio paslaugas. Tačiau atsiranda gudručių, kurie, uždarę salonus, tokias paslaugas siūlosi atlikti savo namuose. Šiaulių policiją pasiekė žinia apie paslaugas namuose siūlančią manikiūro meistrę.

Nesuvokiama, kaip moteris nesupranta: teikdama paslaugas tiek salone, tiek namuose, ji kontaktuoja su žmonėmis, kurie gali platinti virusą, o po to ji ir pati gali tapti jo platintoja.

Vaiko vaikus iš žaidimo aikštelių

Pareigūnams tenka vykti daryti tvarkos ir mokyklų bei gyvenamųjų namų žaidimų aikštelėse, nes čia renkasi nepilnamečiai, kurie nepaiso nurodymo viešose erdvėse būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikams.

Kovo 24 dieną policijos pareigūnai vyko jaunimo susibūrimų nutraukti Šiauliuose - į Dainų gatvės gyvenamojo namo kiemą, „Romuvos“ gimnazijos krepšinio aikštelę, Kuršėnuose - į Daugėlių mokyklos teritoriją, Radviliškyje - į Gražinos gatvėje esančios mokyklos stadioną ir Transporto gatvėje esančią vaikų žaidimų aikštelę.

„Taigi, sirgti nenori nė vienas, o laikytis karantino priimtina ne visiems. Žmonės mano, kad karantino taisyklės galioja visiems kitiems, tik ne jiems. O pradėti reikėtų būtent nuo savęs“, - sako policijos atstovė spaudai G. Smagriūnienė.

Parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas