SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-12-09, Pirmadienis, 01:03:31 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Radviliškio mokyklos 100 metų jubiliejus – kaip istorijos pamoka

Radviliškio mokyklos 100 metų jubiliejus – kaip istorijos pamoka

 • Radviliškio mokyklos 100 metų jubiliejus – kaip istorijos pamoka

  Lizdeikos gimnaziją pasveikino ir linkėjo nueiti dar ne vieną šimtą metų Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, administracijos direktorė J. Margaitienė.

 • Lizdeikos gimnaziją pasveikino ir linkėjo nueiti dar ne vieną šimtą metų Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, administracijos direktorė J. Margaitienė.

  Šventės dalyvius nustebino 24 laidos abiturientai: nemažas jų būrys įteikė gimnazijai bendraklasio Juliaus Bukausko, kalvio, liaudies meistro, nukaltą simbolinį raktą.

 • Lizdeikos gimnaziją pasveikino ir linkėjo nueiti dar ne vieną šimtą metų Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, administracijos direktorė J. Margaitienė.

  Už Lizdeikos gimnaziją Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje aukotos Šv. Mišios.

 • Lizdeikos gimnaziją pasveikino ir linkėjo nueiti dar ne vieną šimtą metų Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, administracijos direktorė J. Margaitienė.

Scenoje mokytojas paskambina senoviniu varpeliu, ir atsistoja ne tik tarpukario Radviliškio Gelžkelio mokyklos mokiniai, sėdintys amžiaus pradžią menančiuose mediniuose suoluose, bet ir visa Radviliškio kultūros rūmų salė: buvę šimtmetį švenčiančios mokyklos mokiniai, mokytojai, svečiai. Taip prasidėjo inscenizuota istorijos pamoka, skirta Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Radviliškio Gelžkelio mokyklos tradicijos tęsėjos, 100 metų jubiliejui.

Pro žiūrovų akis prabėgo trys skirtingi mokyklos laikotarpiai – tarpukaris, sovietmetis ir atkurtos Nepriklausomos Lietuvos metai. Prisiminta, kaip sunkiai kūrėsi pirmoji Radviliškio mokykla, koks ilgas, bet prasmingas kelias nueitas, kol galų gale ji 1997 metais tampa Lizdeikos gimnazija.

Troškimo šviesti ir šviestis nenuslopino nei karas, nei okupacijos. Kompozicijoje buvo prisimintos visais laikais mokytojų diegtos vertybės: nematuoti visų tuo pačiu matu, neslėpti savo gerumo, daryti gerus darbus, nesitenkinti mažu, daugiau sakyti gerų žodžių, niekada nepamiršti, kad gėris visada nugali blogį.

Daina svečius sveikino buvusi mokyklos mokinė, o vėliau ir muzikos mokytoja Roma Apšegienė, savo eiles deklamavo 50 laidos abiturientė Ina Kryžanauskaitė. Apmąstyti laiko tėkmę šventės dalyviams padėjo buvusio Radviliškio mokyklos mokinio Stanislovo Dobrovolskio, visų vadinamo Tėvu Stanislovu, pamokslų ištraukos.

Buvęs direktorius J. Varkulevičius ir direktorė I. Bajarauskaitė kalbėjosi apie netolimą praeitį – Lizdeikos gimnazijos kūrimą, mokytojo misiją.

Šią neeilinę dieną Lizdeikos gimnaziją pasveikino ir linkėjo nueiti dar ne vieną šimtą metų Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio miesto seniūno pavaduotoja V. Dževečkienė, Radviliškio bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos atstovai, buvę mokiniai.

Šventės dalyvius nustebino 24 laidos abiturientai: nemažas jų būrys įteikė gimnazijai bendraklasio Juliaus Bukausko, kalvio, liaudies meistro, nukaltą simbolinį raktą. Tai 1944 metų pirmos abiturientų laidos dovanoto pagal architekto L. Abromonio eskizus padaryto rakto kopija.

100 metų mokyklos jubiliejų įprasmino ne tik renginys Kultūros centre, bet ir istoriko Z. Vasiliausko išleista knyga „Sunki pradžia“, mokytojų G. Pilypienės ir S. Karenauskienės sudaryta atsiminimų knyga „Ačiū mano mokyklai“, kurios leidimą parėmė Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis. Kultūros centre veikia buvusių mokinių–dailininkų tapybos paroda.

Už Lizdeikos gimnaziją Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje aukotos Šv. Mišios. Šventės dalyvius su jubiliejumi sveikino ir valstybinis ansamblis „Lietuva“.

„Istorija yra panaši į seną namą naktyje, kuriame uždegti visi žiburiai. O viduje kuždasi protėviai. Norėdami suprasti istoriją turime eiti vidun ir išklausyti, ką jie sako. Apžiūrėti knygas ir paveikslus ant sienų. Užuosti kvapus. Bet iš tiesų istorija yra mokslas apie tai, kaip mes sėdime klasėje ir kalbamės. Mes kuriame istoriją“, - tokiais žodžiais buvo apibendrinta Mokyklos istorijos pamoka.

Radviliškio kultūros centre surengta Ramūno Dagio, Lietuvos dailininkų sąjungos nario, Radviliškio vaikų dailės mokyklos mokytojo, Irminos Savickienės, lietuviško dizaino namų „Wapsva“ įkūrėjos, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Menų studijos vadovės, Vitalijos Petraitytės, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus tapybos sekcijos narės, Vytauto Kaupio, tautodailininko, menininko ir inžinieriaus, Reginos Stokaitės–Cemnolonskienės, teisininkės, Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ narės, tapybos darbų paroda. Taip radviliškiečiai dailininkai nusprendė paminėti Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 100 metų jubiliejų. Jų sumanymo prasmę puikiai atskleidžia V. Petraitytės žodžiai: „Tai, kas buvo vakar, leidžia būti tuo, kuo esame šiandien“.

Jurgita Plukienė, Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Šventės dalyvius nustebino 24 laidos abiturientai: nemažas jų būrys įteikė gimnazijai bendraklasio Juliaus Bukausko, kalvio, liaudies meistro, nukaltą simbolinį raktą.
Už Lizdeikos gimnaziją Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje aukotos Šv. Mišios.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas