SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 14:26:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio meras: „Tokios komandos reikia pavydėti“

Radviliškio meras: „Tokios komandos reikia pavydėti“

  • Radviliškio meras: „Tokios komandos reikia pavydėti“

    Šią savaitę vykusiame rajono Tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoju išrinktas buvęs Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas. Už mero Antano Čepononio pasiūlytą jo kandidatūrą balsavo 16 Tarybos narių, 8 balsavo prieš, o 1 biuletenis buvo sugadintas.

Jonas MARCINKUS

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis yra vienas iš nedaugelio šalies politikų, kurie geba neišbarstyti rinkėjų pasitikėjimo. Tai suteikė galimybę Radviliškio vadovui pradėti jau penktą mero kadenciją.

Šį rudenį 60-mečio jubiliejų švęsiantis A. Čepononis pripažino, kad penktoji kadencija nestokos iššūkių. Bet meras pasidžiaugė, jog pavyko suburti itin darbingą ir kompetentingą komandą, su kuria nėra neįmanomų dalykų.

„Radviliškio naujienos“ su rajono vadovu kalbėjo apie kadencijos iššūkius, numatytus darbus, pakeistus koalicijos partnerius, politikos naujokų kompetenciją ir pirmuosius bandymus kaišioti pagalius į ratus.

- Kokius svarbiausius darbus esate užsibrėžę padaryti šią kadenciją? – paklausėme A. Čepononio.

- Pirmoji užduotis jau suformuota: Savivaldybės administracijai duotas nurodymas iki liepos parengti ketverių metų darbų ir projektų programą.

Esame priversti peržiūrėti savo biudžetą, nes valstybė gerokai apkarpė finansavimą. Mes vien šiemet netekome beveik 360 tūkstančių eurų ir tai kelia pavojų, kad metų pabaigoje galime turėti skylę.

Kad taip nenutiktų, esame priversti ieškoti vidinių resursų. Ne paslaptis, kad mes niekada nesidrabstėme pinigais, todėl turime sukaupę šiokį tokį kraitį. Bet jo gali ir nepakakti, jei nesikeis valstybės vadovų požiūris į savivaldą.

Antras darbas yra pradėti ir nauji projektai, kurių turime labai daug. Vien šiais metais turime projektų už 4 milijonus eurų.

Trečias darbų paketas – socialiniai reikalai ir keliai. Šiemet keliams papildomai jau skyrėme 0,7 milijono eurų. Tai dar ne pabaiga – pridėsime dar 300 tūkstančių eurų.

Nemenkas iššūkis bus socialiniai projektai, nes reikia rūpintis socialiniais būstais, auga globos namų poreikis.

- Tikriausiai didelis iššūkis dirbti kartu su valstiečiais, juolab kad centrinėje valdžioje tarp konservatorių ir valstiečių yra labai didelė trintis. Dar nesigailite, kad nepavyko pratęsti bendradarbiavimo su ilgamečiais partneriais socialdemokratais?

- Kad bendradarbiavimas nutrūko, turėtų gailėtis socialdemokratai. Visa tai įvyko būtent jų iniciatyva, nes mes prieš rinkimus siūlėme tęsti bendrą darbą.

Sostinėje vykstančios politinės kovos mūsų nepasiekia, mes jų nejaučiame. Reikia pripažinti, kad šią kadenciją suburta komanda man teikia ypač daug optimizmo. Būsiu atviras – tokio kompetentingo, gabaus kolektyvo dar nebuvo.

- Ar jau visiškai suformuota visa komanda?

- Liko menkas formalumas. Gegužės 6 dieną vykusiame rajono Tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoju išrinktas Ernestas Mončauskas parašė prašymą trauktis iš Tarybos. Netrukus tai bus sutvarkyta ir buvęs Radviliškio miesto seniūnas galės pradėti dirbti naujose pareigose.

- Ar jau pasidalinote darbus ir kuruojamas sritis su vicemeru Mindaugu Pauliuku?

- Darbų barai jau pasidalinti. Vicemeras pageidavo kuruoti investicijas ir statybas, todėl perleidau šias sritis. Be to, pavaduotojui deleguotos architektūros, urbanistikos, civilinės ir darbo saugos, ekologijos ir sanitarijos, priešgaisrinės saugos, turizmo, saugaus eismo, socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos sritys.

Mero darbo barą reglamentuoja įstatymai ir teisės aktai. Kuruosiu švietimo, sporto, kultūros, tarptautinio bendradarbiavimo sritis, Savivaldybės finansus.

- Ko tikitės iš bendražygių?

- Neslėpsiu, kad tikiuosi daug. Tarybos sudėtis gerokai pasikeitė, nes rinkėjai tapo gerokai reiklesni. Dabar neužtenka reklaminio plakato ar populistinio pažado, todėl renkami kompetentingi žmonės.

Peržvelgęs bendražygių sąrašą prognozuoju, kad tai bus viena lengvesnių kadencijų, nes daug patyrusių, energijos ir noro dirbti nestokojančių žmonių. Tokios komandos reikia pavydėti.

- Kokį santykį prognozuojate su opozicija? Ar tikitės, kad sulauksite konstruktyvių pasiūlymų, patarimų?

- Pelnyta kritika ir profesionalūs patarimai yra tai, ko visada laukiame. Tačiau jau dabar kyla abejonių, kur savo energiją nukreips opozicija.

Optimizmo dėl konstruktyvaus darbo nėra daug, nes per posėdį vienas Tarybos narys tiesiog užvertė klausimų lavina, nors manau, kad visus atsakymus į tuos klausimus jis puikiai žino. Keista, kad buvo užduoti tie patys klausimai, į kuriuos prieš keletą mėnesių jau atsakėme laikraščiui.

Kaip meras manau, kad bandoma išpešti kažkokios asmeninės naudos. Bet galiu tvirtai pažadėti, kad su mandatu verslas nebus daromas. Tikimės tokį elgesį pristabdyti, kai bus išrinkta Tarybos etikos komisija.

- Po rinkimų rajone pasklido kalbos, kad Savivaldybėje dirbsite paskutinę kadenciją. Kiek pagrindo turi šios šnekos?

- Neįsivaizduoju, iš kur tai sklinda, nes apie tai nesu kalbėjęs. Pasitraukimas iš politikos yra natūralus dalykas, nes viskas turi pradžią ir pabaigą.

Politikas signalą trauktis gauna, kai ima mažėti žmonių pasitikėjimas. Tačiau yra priešingai – Radviliškio krašto žmonių parama auga, ir tai jaučiu. Todėl apie pasitraukimą negalvoju.

Žinoma, yra ruošiama pamaina, ji jau yra, bet apie išėjimą iš politikos dar anksti kalbėti. Esu darbingas, nestokoju idėjų ir noro pabaigti pradėtus darbus.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas