SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-07-20, Šeštadienis, 14:23:31 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje - STEAM tarptautinis projektas

Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje - STEAM tarptautinis projektas

  • Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje - STEAM tarptautinis projektas

    Lizdeikos gimnazijos komanda su belgų mokiniais.

  • Lizdeikos gimnazijos komanda su belgų mokiniais.
  • Lizdeikos gimnazijos komanda su belgų mokiniais.
  • Lizdeikos gimnazijos komanda su belgų mokiniais.

Radviliškio Lizdeikos gimnazija kartu su Belgijos, Suomijos, Ispanijos ir Italijos mokyklomis vykdo Erasmus+ strateginių partnerysčių STEAM projektą, kurio pagrindiniai uždaviniai yra kompetencijų, reikalingų XXI amžiuje, ugdymas, CLIL (integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas) ir STEAM (gamtos, technologijų, inžinerijos mokslų, dailės ir matematikos integruotas mokymas).

Vasario mėnesį įvyko pirmasis projekto susitikimas Belgijoje, Diksmuide mieste, Sint-Aloysiuscolledge. Mokykla bendradarbiauja su „Microsoft“, naudoja šio gamintojo pažangias technologijas ugdymo procese, turi mokytojų konsultantų. Mokiniai turi galimybę matematiką, istoriją ir kitus dalykus mokytis anglų kalba.

Projekto savaitė buvo gausi įvairių edukacinių renginių ir užsiėmimų. Mokytojai dalyvavo paskaitoje apie ugdymo XXI amžiuje modeliavimą, organizavo diskusiją apie pagalbą mokiniams mokykloje, patirtį sprendžiant žalingų įpročių, mokyklos nelankymo problemas.

Mokiniai visą savaitę dalyvavo pamokose. Atviras pamokas vedė ir visų šalių pedagogai. Ispanijos mokytojai supažindino mokinius su Scratch programavimo kalba, jos pritaikymo galimybėmis. Belgijos mokytojai organizavo eksperimentines pamokas „Pitagoro teorema. Praktinis pritaikymas“. Suomijos mokytojai mokinius įtraukė į savo pamoką „LoggerPro3“, o italai visą dėmesį skyrė „Aukso pjūviui“. Per kūrybinio rašymo pamokas, kurias vedė belgų mokytoja, visų šalių mokiniai kūrė istorijas, vėliau išrinko geriausias, jas tobulino ir viešai perskaitė tarptautinės britų mokyklos mokiniams Briuselyje.

Mūsų gimnazijai atstovavo matematikos mokytoja metodininkė Laimutė Indilienė, kuri mokiniams organizavo aktyvią veiklą „Matematinis bingo“. Visų šalių moksleiviai pamoką įvertino kaip motyvuojančią ir skatinančią dirbti bei pasirodyti geriausiai.

Nepakartojamą įspūdį mokiniams ir mokytojams paliko apsilankymas Technopolyje – įvairių mokslinių bandymų, eksperimentų, pavyzdžių, kuriuos kiekvienas gali praktiškai išbandyti, centre. Su pavydu galvojome, kad tokio centro mūsų vaikams labai reikia Lietuvoje.

Savaitė prabėgo labai greitai. Džiugino idėjos ir metodai, kuriais pasidalijome su kolegomis ir parsivešime į savo mokyklas, nuolatinis belgų šeimų dalyvavimas mokykloje vykstančiose veiklose, mokinių įsitraukimas. Noru išmokti degančios mokinių akys, ašaros atsisveikinant su draugais, mokytojų noras išbandyti kitų pavyzdžius, naujų tikslų išsikėlimas – tai geriausias projekto įvertinimas ir motyvacija dirbti toliau.

Inga Veberienė, projekto koordinatorė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas