SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-01-29, Trečiadienis, 12:28:56 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Radviliškio bankomatą „numelžęs“ rumunas stos prieš teismą

Radviliškio bankomatą „numelžęs“ rumunas stos prieš teismą

Prieš ketvertą metų viename Radviliškio bankomate sumontavęs banko kortelių duomenų nuskaitymo įrangą ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, parvežtas į mūsų šalį ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

Iš sąskaitų išplaukė 18 tūkstančių 37 eurai

Anot Šiaulių policijos atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, 2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalijo su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti 552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti.

Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė 18 tūkstančių 37 eurai.

Įtariamąjį užfiksavo vaizdo kameros

Tų pačių metų gegužės 23 dieną analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose, prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate. Jis buvo aptiktas per inkasaciją. Šįkart svetimų magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nusikaltėliams įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros.

Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau niekas jo neatpažino. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

Nusikaltimais įtariamas rumunas sučiuptas Vokietijoje

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54-erių metų sulaukęs vyras iš Rumunijos.

Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius.

Rugpjūčio 20 dieną sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo. Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.

Parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas