NULL

Radviliškietis išleis „netobulą albumą“

Aušra LAURINKIENĖ

Savęs menininku nelaikantis radviliškietis dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos atstovas Ovidijus Jucys, kaip jis pats sako, yra siekiantis, ieškantis ir mylintis gyvenimiškas žmogus, turintis pomėgių gyvenime. Vieni mėgaujasi gyvenimu grybaudami, kiti – daužydami langus, o šis vaikinas atranda save muzikoje.

Darbo dienomis ūkine technika prekiaujantis vaikinas laisvalaikiu savo mintis ir sielą išlaisvina muzikuodamas suaugusiesiems ir vaikams. „Muzika – tas kūnas, į kurį galima įvilkti kai kuriuos gražius savo gyvenimo patyrimus“, – sako Ovidijus.

Gera kurti ir dainuoti vaikams

Nuoširdumu trykštantis radviliškietis viso pokalbio metu šiltai šypsosi ir neieško žodžio kišenėje. „Atleiskite, galbūt per daug kalbu, tačiau turiu daug ką pasakyti“, – nedrąsiai prasitaria ir klote iškloja savo gyvenimo vingius.

Dar vidurinėje mokykloje muzikuoti ėmęs Ovidijus paragavo ir emigranto „duonos“ – ketverius metus gyveno Anglijoje, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kurį laiką padirbėjęs Lietuvoje, ir vėl išvyko į užsienį – dirbo ne tik juodus darbus, bet ir atrado save pradinių klasių mokytojo vaidmenyje.

„Dirbti su vaikais man patinka – jie tokie nuoširdūs ir šilti. Mano kūryba neapsiriboja vien tik rimtomis dainomis suaugusiesiems – gera kurti ir dainuoti daineles vaikams. Dažnai groju įvairiuose renginiuose, vaikų gimtadieniuose. Esu labai pamalonintas, kad sudalyvavus rytinėje „Radiocentro“ laidoje „Atsibusk su Vyteniu“ ir atlikus dvi vaikiškas žaismingas savo kūrybos daineles apie Sliekeliuko Mikučio ir kumelaitės Veronikos meilę, po laidos man buvo pasiūlyta penktadieniais gyvame eteryje atlikti savo kūrybos daineles vaikams visai Lietuvai gyvame eteryje kartu su laidos vedėju Vyteniu Sinkevičiumi“.

Kiekvienas gali atrasti save

Ovidijus yra dalyvavęs visuose garsiausiuose autorinės dainos festivaliuose: „Akacijų alėja“, „Tai – aš“, televiziniuose projektuose „Mėta Meškinija“, „Krašto garbė“, „Viso gero!“, „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“. Jo koncertuose skamba įvairaus pobūdžio dainos: linksmos, šmaikščios, lyriškos, vaikiškos, tad kiekvienas gali rasti, kas jam patinka.

Pašnekovas tikina, kad didžiausias jo siekis – paliesti kiekvieną klausytoją: „Noriu, kad žmogus, klausydamas mano dainų, sakytų: „Štai, jis kalba apie tai, ką aš galvoju“. Tai yra pagrindinis mano siekis – noriu, kad kiekvienas klausytojas atrastų save, kad kalbėtume viena kalba“.

Stengiuosi, kad tai, ką darau, nebūtų „nukalta ant vieno kurpaliaus“. Kad kiekvienas atrastų kažką naujo. Be abejonės, niekada niekam neįtiksi ir visiems nepatiksi. Tačiau mane žavi žmonės, kurie, nekenkdami kitiems, turi savo stuburą ir tai juos padaro unikaliomis asmenybėmis. Tokį žmogų pamatai ir supranti, už ką tu jį gerbi. Mano gyvenimo esmė yra gyventi taip, kad mano vaikas mokykloje su pasididžiavimu galėtų pasakyti, kad aš esu jo ar jos tėtis“.

Poezinį kūną įvilko į dainos apvalkalą

Ovidijus jau yra išleidęs autorinę kompaktinę plokštelę „Žuvys vieversėlio balsu“. Prie šio albumo prisidėjo ir kiti muzikantai. Ypatingai pianistas, kompozitorius Andrius Račinskas, kuris padėjo įrašyti dainas, pianino partijas, Ieva Narkutė, kuri sudainavo kartu „Vanduo“, „Tave palydėsiu“ – dainas pagal L. Šlipavičiūtės tekstus, dainų kūrėja Eglė Gelažiūtė, akordeonistas Audrius Pazniokas, gitaristas Aurimas Driukas. Vaikinas sako, kad dažnai kooperuojasi su kitais autoriais tam, jog koncertai būtų įvairiapusiškesni, įdomesni. Ovidijų galima matyti koncertuojantį ir su aktoriumi Giedriumi Arbačiausku, Andriumi Zalieska, grupe „Atika“.

Ovidijus rudeniop pristatys naująjį savo dainų albumą pavadinimu „Archyvas“. Kaip sako pats atlikėjas, šis albumas bus labiau skirtas suaugusiesiems: „Gyvendamas Dubline labai daug rašiau, norėjau išleisti knygą, tačiau nusprendžiau poezinį kūną įvilkti į dainos apvalkalą. Gimė labai daug gražių dainų, tad paskatintas Zitos Kelmickaitės ir Dariaus Užkuraičio, kuris per radijo stotį „Opus 3“ groja nemažai mano kūrybos, nutariau, kad tų dainų negalima numesti“.

Pasak vaikino, šis albumas bus toks, kokią muziką groja per akustinius koncertus. Dainos bus vientisos ir be elektroninio karpymo, kad jaustųsi natūrali stipri emocija. Jame bus girdima tik vokalas ir gitara. Tuo jis skirsis nuo pirmojo – „Žuvys vieversėlio balsu“: „Į naująjį albumą sugulė dainos, sukurtos įvairiais mano gyvenimo laikotarpiais. Kai kurias dainas, kaip „Nebyli melodija“, „Tave palydėsiu“, „Vanduo“, pasitaręs su geru bičiuliu Nerijumi Mažeika, nutariau perrašyti, nes akustiškai perrašytos jos gali įgauti visiškai kitokį atspalvį – taip ir atsitiko. Prieš tai jos buvo įrašytos kartu su kompozitoriumi, pianistu Andriumi Račinsku ir įtrauktos į pirmąją kompaktinę plokštelę „Žuvys vieversėlio balsu“. Šios dainos pirmajame albume taip pat puikios, tik turi kitokią spalvą. Kai kurios dainos „nučiuožiškai“ vaikėziškos, kitos liūdnos, tačiau keliančios šypseną savo naivumu. Trečios – klausiančios, kodėl yra taip, o ne kaip kitaip. Į dainas man patinka įpinti įvairių smulkmenėlių, kurių dažnas net nepastebėtų: prasilenkiančias nepažįstamosios malonias akis, gėlių pardavėjos lūpų kampučio įdubimą, kai ji nusišypso, ir panašiai“.

Įkvėpimo semiasi iš artimų žmonių

Ovidijus šypsodamasis prasitaria, kad albumas nebus iščiustytas: „Jis bus toks, kokį noriu matyti. Tarkime, groju, o šone katinas kniauksi. Norėjau sukurti netobulą albumą. Mane ypatingai žavi pirmieji Alinos Orlovos įrašai, kuriuose ji groja, o fone girdisi, kaip už lango šūkauja vaikai, loja šuo. Tie dalykai mane labai žavi. Nesu sadomazochistas, kad save kankinčiau ir rašyčiau tik apie skaudžius išgyvenimus. Tam tikri impulsai duoda tam tikrą polėkį kurti. Ar tai būtų skaudūs, ar linksmi išgyvenimai. Semiuosi įkvėpimo iš artimų žmonių, kurie vis palaiko ir nepalieka, – mokausi iš jų ir stengiuosi duoti, ką galiu. Tos dainos nebus psichologinės naštos užkrovimas žmonėms. Ypatingai nemėgstu savo neigiamų emocijų perkrauti žmonėms. Tai tiesiog pasivaikščiojimas apie gyvenimą. Jis bus melancholiškas, svajingas, galbūt šiek tiek naivus, bet jokiu būdu ne liūdnas. Man labai svarbu, kad dainoje žmogus justų save“.

Svajoja apie gražią šeimą

Paklaustas apie ateities kūrybos planus, Ovidijus sako, kad jau yra paruoštos šešios dainos apie „Sliekeliuko Mikučio ir kumelaitės Veronikos nuotykius“.

Dar reikia šešių dainų ir bus išleistas dar vienas albumas, skirtas būtent vaikams. Čia dainos bus pateiktos žaismingai ir lengvai: „Kiekviena iš jų bus pamokanti ar turinti užslėptą mintį. Personažai turės įvairius juokingus vardus, todėl jas galės klausyti įvairaus amžiaus žmonės. Šis albumas bus skirtas mąstantiems žmonėms, todėl klausytojas dainas galės atrasti kaskart iš naujo“.

Į klausimą, iš kur polinkis vaikiškoms dainelėms ir vaikams, 31-erių dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos atstovas plačiai nusišypso: „Vaikų neturiu, tačiau atėjus laikui visai norėčiau jų susilaukti. Esu labai laimingas. Turiu nuostabią draugę Rimą, kurią labai myliu. Esu labai paprastai gyvenimiškas žmogus – nerūkau, beveik nevartoju alkoholio, mėgstu sportą ir esu dėl to galbūt kažkiek netradicinis“.

 

Radviliškietis dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos atstovas Ovidijus Jucys, kaip jis pats sako, yra siekiantis, ieškantis ir mylintis gyvenimiškas žmogus, turintis pomėgių gyvenime.

Ovidijus tikina, kad didžiausias jo siekis – paliesti kiekvieną klausytoją: „Noriu, kad žmogus, klausydamas mano dainų, sakytų: „Štai, jis kalba apie tai, ką aš galvoju“.

Autorės nuotr.

Vaikino koncertuose skamba įvairaus pobūdžio dainos: linksmos, šmaikščios, lyriškos, vaikiškos, tad kiekvienas gali rasti, kas jam patinka.

 „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“, kaip sako pats Ovidijus, vienas iš puikiausių jo potyrių kūrybiniame gyvenime.

Asmeninio albumo nuotr.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE