SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-12, Antradienis, 00:34:29 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Radviliškietė pensininkė antrą kartą pergudravo sukčius

Radviliškietė pensininkė antrą kartą pergudravo sukčius

69-erių metų Radviliškio gyventoja išvengė jai paspęstų sukčių pelėkautų ir išsaugojo 3 tūkstančius eurų, kuriuos, įtariama, iš jos norėjo išvilioti pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji.

Kovo 16 dieną apie 16 valandą Radviliškyje, Lizdeikos gatvėje, gyvenančiai moteriai fiksuoto ryšio telefonu paskambinęs nepažįstamas jaunuolis prisistatė sūnėnu ir verksmingu balsu pasakė, kad padarė avariją, dėl kurios jis yra kaltas ir norint išvengti nemalonumų su teisėsauga nukentėjusiajai reikia atlyginti žalą, kuri siekia 5 tūkstančius eurų.

Moteris nejučiomis ištarė savo sūnėno vardą. Ir tai buvo jos klaida. Balsas anapus ragelio ėmė tvirtinti, kad čia esąs tikrai jis – Andrius, ir vis prašė pagalbos. Radviliškietė patikino, kad tiek pinigų ji neturi. Tada ragelį perėmęs ir pareigūnu prisistatęs asmuo pasiūlė išeitį – duoti tokią sumą, kokią turi, o likusius galima bus sumokėti dalimis per metus. Pinigų paimti ateisiąs nukentėjusiosios sūnus.

Moteris turėjo 3 tūkstančius eurų ir jau buvo pasiruošusi juos paaukoti savo mylimam sūnėnui, tik viduje sukirbėjo nepatiklumo kirminas. Ir tai tapo moters išsigelbėjimu.

„Ar jūs ne apgavikai?“ - pasiteiravo moteris.

Ir nors sulaukė patikinimo, kad tikrai - ne apgavikai, tačiau baigusi pokalbį ji paskambino šalia gyvenančiai dukrai ir papasakojo apie skambutį. Pasitarti su artimaisiais – tai labai protingas žingsnis, sulaukus netikėto telefoninio skambučio ir pinigų prašymo. Dukra iš karto sumojo, kad reikia paskambinti Andriui ir paklausti, kokia nelaimė jį ištiko. Paaiškėjo, kad sūnėnui viskas gerai ir jokie pinigai jam nereikalingi.

Tada dukra nubėgo pas kaimynystėje gyvenantį Radviliškio rajono policijos komisariato vyresnįjį tyrėją Raimondą Senulį. Laimė, pareigūnas buvo ne tarnyboje, tad jį rado kieme. Kaimynė nerimavo: ką daryti, nes netrukus pinigų turi ateiti „sužalotosios sūnėnas“.

Policijos pareigūnas ir laisvalaikiu – policijos pareigūnas, tad R. Senulis metė visus namų ūkio darbus, paskui kaimynę nuskubėjo į radviliškietės namus ir juose jau rado taksi automobiliu pinigų atvažiavusį sukčių pasiuntinį, kurį kartu su moters artimųjų pagalba ir sulaikė. Sulaikytasis – 26-erių metų Radviliškio gyventojas - atsidūrė areštinėje. Įtariama, kad šio nusikaltimo organizatoriai - pataisos namuose už nusikaltimus bausmę atliekantys asmenys.

69-erių metų Radviliškio gyventoja nuo sukčių spendžiamų pinklių išsisuka jau antrą kartą. Prieš keletą metų buvo mėginta užvaldyti jos banko sąskaitą, gundant pranešimu, kad į jos sąskaitą įplaukė didelė pinigų suma ir norint, kad pinigai staiga nedingtų, moters buvo prašoma vykdyti skambinusiojo nurodymus. O moteris, kuri žinojo, jog jos sąskaita tuščia, tada atkirto: dievas davė, dievas tegul ir pasiims. Be to, pagrasino kreiptis į pareigūnus. Tuo pokalbis ir baigėsi. Moteris apsaugojo savo sąskaitą, kuri nors ir buvo tuščia, tačiau ją buvo galima panaudoti greitiesiems kreditams paimti, kurie sukčių būna pasisavinami, o atsakomybė už jų grąžinimą tenka sąskaitos savininkui.

Pagal policijos atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas