SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 17:05:43 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Radviliškiečio karikatūristo paroda atidaryta Šiauliuose

Radviliškiečio karikatūristo paroda atidaryta Šiauliuose

  • Radviliškiečio karikatūristo paroda atidaryta Šiauliuose

    Radviliškietis karikatūristas Antanas Stugys savo kūrybą pristatė Šiauliuose. „Laiptų galerijos“ archyvo nuotr.

Ričardas JAKUTIS

Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano Stugio karikatūrų paroda, skirta autoriaus 50-mečiui.

Šiandieniniai penkiasdešimtmečiai pamena žurnalą „Šluota“, kuri atsivertę visi pirmiausiai ieškodavo karikatūrų, karikatūras spausdino ne vienas, netgi ne satyrinis žurnalas ar laikraštis. Vėliau karikatūrų populiarumas priblėso, jas jau rečiau begalėjai išvysti ir tai tęsiasi iki šių dienų. Todėl bet koks šio žanro atgaivinimas yra sveikintinas reiškinys. A. Stugio paroda „Laiptų galerijoje“ Šiauliuose ir yra bandymas sugrąžinti į mūsų aplinką karikatūrų meną.

A. Stugys „Laiptų galerijoje“ pirmą kartą. Čia jis pristato daugiau kaip 30 karikatūrinių piešinių įvairiomis temomis. Autorius sako: „Karikatūra dailėje – kaip satyra poezijoje. Žanras labai įdomus, nors ir nedėkingas. Jos paskirtis ne įtikti, patikti ar liaupsinti, o kasyti, tarkuoti ir „traukti per dantį“.

Apie save menininkas nelinkęs daug pasakoti. Maloniai stebiesi regėdamas, kad negalios varginamas vyras kupinas neblėstančio optimizmo, kuriuo užkrečia ir visus aplinkinius. Be tapybos ir grafikos A. Stugys dar rašo satyras (išleido penkias knygas: „Kartu suvalgyti ledai“, „Baltos pėdos“, „Blogas lietuvis“, „Tarp mūzos delnų“, „Kad gyvenu ne Paryžiuje“), yra bardas. Save autorius apibūdina: „Harvardų nebaigiau. Mokykloje už pripaišymus dvikapeikių sąsiuvinių pabaigoje – visai klasei buvau rodomas kaip neperspektyvus blogietis. Savo nepartinei laimei ar nelaimei pretenzijų neturiu. Kai lietuviško kapitalizmo negatyvas ima graužti akis ir burną, per jo amoralą važiuoju karikatūromis. Džiaugiuosi dėkingu laikotarpiu, siūlančiu įdomias temas eskizams“.

 

 

 

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas